Nautika opšta... > Iskustva sa vode

Прслуци за спасавање

(1/5) > >>

LSI:
О безбедности на води се код нас често не води рачуна колико би требало.
Веома ретко виђамо на нашим водама људе у чамцима са прслуцима за спасавање.

На сајту Удружења наутичара "Моја лађа", на адреси: https://www.udruzenjenauticara.org/kako-izabrati-savrsen-prsluk-za-spasavanje/ можете погледати текст који даје неке основне информације о врстама и класификацији прслука, као и одговоре на нека питања у вези са чувањем и одржавањем.

Постоји и један део у коме се наводи како је питање прслука за спасавање регулисано у Немачкој.

Можда вам буде занимљиво да то погледате.

calypso2:
Fascinantno je da ljudi smatraju da im ne treba prsluk jer znaju da plivaju...
Neophodna je edukacija, jer nesreće se dešavaju upravo zbog (udarca glavom) gubitkom svesti, dezorijentisanošću pri prevrtanju, hipotermijom...
Prsluk je zaista jedan od najvažnijih stvari na brodu!

Zile-nbg:
Jedno pitanje za iskusnije. Gde drzite prsluke? Konkretno u plovidbenoj za Huntera stoji max 5 osoba, i ja sad razmisljam i da hocu, gde da metnem tih 5 prsluka koji nisu bas mali?  jh

Drivee:
Moj camac je registrovan za 5, imam 3 prsluka i to ti je dosta realno. Kada ces voziti njih 5. ako te zaustavi policija, bitno je da imas za sve u camacu. Naravno, prsluk je obavezan kada se vozi ali ga niko ne nosi. Zaustavili me predposle godine, pitaju, a gde ti je prsluk. Ja reko ispod kape. Kaze, moras da ga nosis, a ja pitam, a gde je tvoj??? I tako se i zavrsilo. Relano, na +40C, niko to ne nosi.
Koristim ga kada su losi vremenski uslovi i noc.. U ostalom, zato sam ga i kupio.. dao pare pa da nenosim..

marko07:
Hm, ja prošle godine kad sam polagao mi pričali da prsluk nije obavezan za umc tj za camce za rekreativnu namenu i da pojas na čamcu moraju da nose samo deca.
Tj da svako dete mora u svakom trenutku imati pojas na sebi, više nego logično, ali za nas matore nikom nista...


Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju