Autor Tema: Hunter 535 - Zile  (Pročitano 19226 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #30 poslato: 14, 05, 2021, 18:16:56 posle podne »
Onda cemo se potruditi da opremu imamo. Do tada pozdrav izmedju kisa  114


Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #31 poslato: 14, 05, 2021, 22:24:37 posle podne »
 Uzivanje je pocelo..predlazem ti da na camcu imas i prvu pomoc...ona za auto je sasvim dovoljna....kremu za suncanje...bar jednu ili nekoliko kapa ili kacketa ( uvek neko zaboravi da ponese)...i jedan ostar noz koji ti stoji pri ruci...
Vidimo se na reci!!!
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #32 poslato: 18, 05, 2021, 09:14:03 pre podne »
Pa i nije u njihovoj nadležnosti kontrola opreme. XKJHDGASED
Tako je, ali je praksa. Mislim da moze da te kontrolise kontrola unutrasnje plovidbe ili tako nesto. Recna policija nebi trebala ni da zaustavlja..
Ispravi me ako gresim.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #33 poslato: 18, 05, 2021, 09:35:13 pre podne »
Jbg, tapaciri zauzmu 30% prednjeg boksa, plus 2 daske, 2 stolice, tenda, veslo, neki kanapi. Kad budem nabavio sve sto hocu, onda cu da prepakujem i da vidim kako najbolje da iskoristim prostor.

Uz to imam i akumulator, elisu, impeler, malo alata, pribor za pecanje(kofer), 2 sidra, 3 pecaljke za sarana, 3 za soma, 2 za smudja, meredov, 2 jakne, kabnica... :)

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #34 poslato: 18, 05, 2021, 10:04:51 pre podne »
Ma ima mesta, samo treba lepo sloziti  roll4

Nisam zaboravio za veslo, slikam danas kad budem otisao na camac  sajkaca

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #35 poslato: 18, 05, 2021, 16:43:01 posle podne »
Evo slike vesla, ne pise nista na njemu, ali znam da je kupljeno ili Novom Sadu  stri jbg





Inace, ceo zivot sipam gorivo iz kante i danas uspem da prepunim rezervoar  kuku

Sve u svemu, lepo je vreme za jedan krug koliko obaveze dozvoljavaju za sada. Iskoristili smo priliku i da dopunimo deo obavezne opreme  roll4

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #36 poslato: 19, 05, 2021, 07:29:47 pre podne »
Rezervoar i kada punis, izbaci ga napolje najbolje pa ga toci tu. Uvek tocir ili neku flasu odsecenu drzu u boxu da imas. U boxu kada se prosle gorivo isparava, jos ako imas el start, moze da dodje do BOOM ako nisu zategnute klemne. Sto se tice vesla, ja koristim drveno, a ovo mi se cini nekako..prilicnije za al camac. Potrazicu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #37 poslato: 19, 05, 2021, 07:58:00 pre podne »
Naravno da imam elektro start  ha

Ma sipam ja na flasu, nije to problem, nego sam mislio da ce moci da stane jos malo. Nije se prelilo mnogo, rakijska casa, naravno odmah je isprano, prebrisano itd.
Nego da li je neko imao iskustva sa ubacivanjem zadnje sipke kako bi prepravio tendu sa montazno/demontazne na fisknu?
Kod mene su kanapi napred i nazad (kao na prvoj slici), a hteo bih nazad da stavim sipku i odgovarajuce nosace (kao na drugo slici)




Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #38 poslato: 19, 05, 2021, 13:46:10 posle podne »
Za prepravku ti treba dve plastike (nosači na dve strane), teleskopska šipka ako nećeš fiksnu. Burgija, silikon i šrafovi...



Kod mene to ovako izgleda "fabrikana".

Kako nisam pecaroš, meni tenda u tom položaju ne pravi problem, neki izbegavaju takav sistem zbog toga, a i zbog otežanog "izveslavanja". Ja sam se natrenirao kada je to u pitanju pa mi i nije veći problem.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #39 poslato: 19, 05, 2021, 13:57:22 posle podne »
Hvala na savetu i slici, nesto tako sam zamisljao, samo je problem sto ja imam ogradicu duz celog camca, pa ne mogu da usrafim bazu za tendu u sam camac vec moram da izmajmunisem kako da umesto baze napravim kacenje za cev, tj ogradicu.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #40 poslato: 19, 05, 2021, 14:18:45 posle podne »
To je sada stvar kreative. Možeš da staviš sličan "plivajući nosač" kao što je to na spoju sa tendom u gornjem delu, ili da uklopiš npr. ovaj nosač (koji ja koristim za čaše i zvučnik:



(kupuje se radnjama za biciklističku opremu), sa ovim:

https://tehnonautika.rs/web-shop/nosac-baza-tende-sivi/

, mada prvo mi je elegantnije rešenje.

Sve u svemu prošetaj do neke radnje, popiši sve mere, pazari materijal i odradio si 70% posla. Sve lepo pre kupovine uklopiš na terenu da si siguran da paše, pa onda pravac montaža :)

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #41 poslato: 21, 05, 2021, 20:29:05 posle podne »
Mali update, danas smo pobegli na kratko s poslapa je palo ribanje i preslaganje boksova, sad je manje vise sve pod konac. Pazarili smo dosta opreme, nesto alata, pp i prvu pomoc, prsluke, ona navigaciona svetla na baterije kao sto je Zoki pazario. Zamenili svecice preventivno.
Momci iz Tehnonautike su zaista majstori zanata, sve sto sam pitao su objasnili, pazljivo su saslusali sve moje ideje, svaka preporuka.
Pazarili smo i dodatke za prepravku tende, tako da ce i to biti u narednom periodu.
Inace, bas sam se odusevio kaljuznom pumpom, ali i izdrzljivoscu akumulatora, posle svih ovih dana kise, napon je bio 12.4V

Pitanje, mozda je neko probao, vodim se mislju da stavim jedan led radni far na samu ivicu pramca, nekih 30-40cm iznad vode, pa me zanima da li bi to bilo od bilo kakve koristi za sporu nocnu plovidbu ili bar za pristajanje?

A da ne bude suvi tekst, bilo je i malo voznje danas  sajkaca








Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #42 poslato: 21, 05, 2021, 22:09:24 posle podne »
Te pumpe  su mali potrošači :)
Ja sam nedavno  čistio taj mali box i prilikom čišćenja  skinuo crevo koje ide od pumpe ka spolja i izbacuje vodu i zaboravio da ga vratim. 
Imao sam ludu sreću da nije palo puno kiše, ali je palo dovoljno da napuni box. Elem pumpa je radila po mojoj proceni bar 8-10 sati bez prestanka i kovitlala tu vodu u boxu. Malo je izbacila i u spoljni box al nije strašno. Ja dodjem  do čamca i cujem da pumpa radi konstantno i nije mi jasno sta se desava. Kad sam otvorio boks imao sam sta i da vidim  lol
Kokiko vidim ti dosta cesto izlazis na vodu tako da se taj akumuator brzo napuni.
Jedva čekam  da vidim kako ce ispasti prepravka tende pa da znam sta je meni činiti  :) Mada ja volim kad je oko mene čist  prostor i zbog  veslana, a i zbog  manevra i zavlačenja po kojekakvim budžacima gde je nisko granje :)

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #43 poslato: 21, 05, 2021, 23:05:30 posle podne »
Da, cinjenica je da ce kosnik, tj cev koju cu spustiti od tende do ogradice malo uzeti prostora, ali videcu. Za sada sam kupio samo dodatke, pa cu videti da li cu prepravljati. Mozda na kraju i vratim na "fabricko"  ha

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #44 poslato: 22, 05, 2021, 20:15:47 posle podne »
Danas smo malo uzivali, u popodnevni satima nisam primetio zabranu plovidbe od Medjice do Usca.
Malo smo i probali vodu danas, ali je za moj ukus jos hladna  jh

Malo uzivanja na sidru kod Umke sajkaca