Autor Tema: Hunter 535 - Zile  (Pročitano 19236 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #75 poslato: 14, 07, 2021, 07:28:41 pre podne »
Ako malo curi a malo ne, to znaci da ti je zapusen taj kanal, ne skroz nego kako kada se ta neka prljavstina namesti u kanalu. Mozda ti je cak i deo impelera otpao pa zaglavljuje. Moj predlog je, motor skini, skini imapeler, pregledaj ga dobro, podmazi ga ako nije truo i kompresorom izduvaj kanale.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #76 poslato: 14, 07, 2021, 08:22:58 pre podne »
Djavo ne da mira, pa sam vec pobeogao s posla da pogledam sta je. Druga slika je kakav je sad mlaz. Prva slika je kakav je mlaz kad na pumpu nakacim crevce koje sam poneo od kuce. Zakljucak, od pumpe do sisice za kontrolni mlaz je problem.






Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #77 poslato: 14, 07, 2021, 08:41:59 pre podne »
Samo da javim da je problem izbacivanja vode uspesno resen, za sada  ha
Izbacio sam par nekih gamadi, lice na racice i sad sve fercera  kgk





Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #78 poslato: 14, 07, 2021, 10:43:04 pre podne »
Operi petu, sam taj usis i drzi motor van vode kad se ne voziš

Ja bih poslusao ovaj savet za ubuduce, vadi cizmu iz vode kad napustas camac i nece biti problema hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #79 poslato: 14, 07, 2021, 11:01:33 pre podne »
A sta je sa savetom da drzim motor u vodi kako se ne bi susio impeler, pogotovo sto je nasa voda prepuna kamenca?
Pokusavam da shvatim sta je bolje jer su suprotni stavovi, a imaju logike i jedni i drugi  sajkaca

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #80 poslato: 14, 07, 2021, 11:47:40 pre podne »
Ja drzim u vodi.. neko dize.. neko ovako, neko onako. Ja bih pogledao user manual.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #81 poslato: 14, 07, 2021, 12:34:14 posle podne »
Imamo i to, u pdf i stampano. Sad cemo da vidimo  ha

EDIT: u manuelu ne pise da li treba podizati motor ili ga drzati u vodi. Ono sto pise je da se posle svake voznje u slanoj ili zagadjenoj vodi rashladni sistem motora ispira uz pomoc "slusalica".

Pise da se na 100 sati menjaju ulje i filter, ulje u čizmi, da se podmazuje sve sto ima, da se vizuelno proverava termostat na koroziju, sistema goriva, korozija anode, zazor ventila i kais.
Na 300 sati treba promeniti impeler.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #82 poslato: 14, 07, 2021, 16:04:35 posle podne »
Kada digneš čizmu iz vode, voda iscuri iz donjeg dela rashladnog sistema, čim je spustiš u vodu ona se vrati. Ne vidim logiku u tome što ti neko kaže da impeler po podizanju motora ostaje na suvom pa da to kao škodi. Pa šta ako je ostao na suvom, nije on riba pa da mora celo vreme biti pod vodom. Uostalom čim zaverglaš on momentalno povuče vodu, a što je u stanju mirovanja suv, pa neka bude, ne vidim da to smeta. Nedvosmisleno veću štetu praviš ako motor celo vreme držiš spušten u vodu.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #83 poslato: 14, 07, 2021, 21:02:03 posle podne »
Ako imaš mogućnost da dižeš menjač iz vode, ne vidim što bi imao dilemu da tako i uradiš. Da li si nekad video kako izgleda čizzma koja se nikad ne vadi ?  Skupljaju se alge a u kanalima za hlađenje rastu školjke. Može to da se čišti, spolja ali zasto bi razmišljao o tome. Na mom motoru čizma je malo načeta, upravo jer je bila stalno u vodi.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #84 poslato: 14, 07, 2021, 22:21:23 posle podne »
Pa imam mogucnosti, ne vidim zasto ne bih imao. Razmislicu o opcijama  sajkaca

Inace, danas blejim ja na sidru otprilike na Medjici i cujem neko vice. Sad ne obratim paznju jer je bilo bar 20 camaca i uvek se neko dere. Posto se ponovilo, ja malo bacim pogled da vidim sta je i vidim coveka u vodi na sred plovnog puta kako se drzi za camac koji pluta, nekih 100m od mene. Pocne covek da mase, skontam da ima problem, ali mu niko ne prilazi iako prolazi dosta camaca na 5-10m od njega. Palim motor, dignem sidro, dodjem do coveka i vidim problem. Covek je skocio da se rashladi i blejao je pored camca, ali je zaboravio merdevine, a nije uspeo da se popne, pa se malo umorio. Popne se on na moje merdevine, preskoci u njegov camac i uz veliko Hvala ode dalje.

U svakom slucaju, jeftina skola. A meni je dobro doslo, na minut sam bio Mič Bjukenon, samo mi se sisata Pamela negde zagubila  ha ha ha

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #85 poslato: 14, 07, 2021, 22:36:25 posle podne »
Svaka cast!! Dobro se dobrim vraca!
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #86 poslato: 15, 07, 2021, 07:35:29 pre podne »
To sto si izbacio je gamarus. nekada sam pecao belu na to..nadjemo ispod kamena..

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #87 poslato: 15, 07, 2021, 08:08:52 pre podne »
Pa imam mogucnosti, ne vidim zasto ne bih imao. Razmislicu o opcijama  sajkaca

Inace, danas blejim ja na sidru otprilike na Medjici i cujem neko vice. Sad ne obratim paznju jer je bilo bar 20 camaca i uvek se neko dere. Posto se ponovilo, ja malo bacim pogled da vidim sta je i vidim coveka u vodi na sred plovnog puta kako se drzi za camac koji pluta, nekih 100m od mene. Pocne covek da mase, skontam da ima problem, ali mu niko ne prilazi iako prolazi dosta camaca na 5-10m od njega. Palim motor, dignem sidro, dodjem do coveka i vidim problem. Covek je skocio da se rashladi i blejao je pored camca, ali je zaboravio merdevine, a nije uspeo da se popne, pa se malo umorio. Popne se on na moje merdevine, preskoci u njegov camac i uz veliko Hvala ode dalje.

U svakom slucaju, jeftina skola. A meni je dobro doslo, na minut sam bio Mič Bjukenon, samo mi se sisata Pamela negde zagubila  ha ha ha

Svaka cast na solidarnosti, tako i treba. Mozda si coveku cak i spasao zivot  ok

#

Sto se cizme tice, dok sam koristio vanbrodske motore, samo sam prvih nekoliko meseci na Dunavu drzao motor u vodi. Ono zbog cega sam prestao su bas te alge koje se za kratko vreme nakupe toliko da blokiraju usis vode, a posto stalno moras da ih cistis, onda se ostecuje i farba na cizmi. Najgore je sto nemas pristup i iznutra da ih ocistis, pa to sigurno lose utice na sistem hladjenja, a i mogu da ti se dese ovakve stvari kao pre neki dan, da neka zivuljka zacepi usis.
Impeler ne moze da strada od vadjenja motora iz vode, vec od neredovnog menjanja. Skoro sam bio kod coveka koji se zali da mu se impeler raspao i da je sad komplikovano povaditi sve delice, a na pitanje koliko je star impeler, rekao mi je 5 godina...  eek

Verujem da u uputstvu pored broja radnih sati, pise i neko vremensko ogranicenje za zamenu impelera koje verovatno nije duze od 2 godine.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #88 poslato: 15, 07, 2021, 08:39:11 pre podne »
Nemam pojma, meni je normalno da pomognem ako mogu.
Sto se impelera tice, u uputstvu nema vremenskog ogranicenja, samo u radnim satima. Kod mene sigurno nije menjan impeler, trenutno je na 295 radnih sati, a motor je 2014god. Mada, kao i za sve, smatram da je fabricki deo najdugotrajniji. Videcemo na zimu, mozda se zaigram. Do zime ne diram nista.

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #89 poslato: 15, 07, 2021, 10:25:06 pre podne »
Impeler je potrošni deo, tako da ne važi to da duže traje fabrički. Menja se preventivno, a ne kad se raspadne.