E, ovako treba... > Plovila

Hunter 535 - Zile

<< < (2/24) > >>

Losmi:
Ma uzivacete, nema sta. :)

Vetar je za vikend bio poprilicno jak, otisao sam pomocnim camcem do Lida i nije bilo bas najprijatnije.

Da se malo vreme unormali i imacete potpuno drugi dozivljaj. :)

maverick:
Kako god ti sta tko rekao i kako god ti sad bilo, ovo je prvi čamac i vjerovao ili ne uzivas i pamtices ga cijeli zivot. S vremenom ces postati vjestitiji i ti i gospodja, drzanje ručke motora s vremenom ce postati nesto sto ce ti nedostajati a ne stvarati umor...Kod nas se spustanje nizvodno s ugasenim motrom zove "rinovanje" i toliko je poplularno da je ljeti poprilična guzva...Što se tiče samog čina spustanja nizvodno s ugasenim motorom on je kod nas zakonom zabranjen....ali imali smo nekoliko nesreca s smrtnim ishodom kad je spustanje bilo s upaljenim motorom pa se nije culo da dolazi plovilo uzvodno....tako da...U svakom slucaju voda je lijepa opuštajuca ali je treba poštivati i saziviti se s njom...Sreća je kad i supruga hoce na vodu....kod mene je ta sreca toliko da ljeti jedva dobijem čamac da ga malo i ja vozim  stri

steps:
 Samo polako...i oprezno...pogotovo vikendom kada je u Beogradu postala dzungla na vodi....juce je bio odlican dan za vezbu...na Adi Medjici samo par camaca....malo je bilo vetra.. ali sezona tek pocinje...

zoki_ns:
Stolice imas u Jumbo prodavnici u Beoradu. Ja sam kupio 4 komada u prodavnici u Zemun polju i odlicno su se pokazale. Savrsene su za camac. Za zenu ce sigurno odgovarati, a za tebe nisam siguran   stri . Samo gledaj kad kupis stolice da nekako izolujes deo koji je u kontaktu sa camcem da ne bi izgrebao camac. Mi stavimo dole peskir i na peskir stolicu.
To sa nastavkom za rucicu motora ne znam kako bi funkcionisalo, meni to deluje nekako nesigurno i nebezbedno, al nisam probao pa ne mogu da kazem.
Ja za ovih 2 i kusur godine nisam imao problem da voda prska u camac. Mozda po malo pri nekim vecim brzinama, ali cim vidim da ce se to desiti prilagodim se uslovima  jh.

Sto se ledja tice, mucim istu muku, osetim kako je krenula sezona camca da ledja malo bole, al to je zbog polozaja sedenja i manjih vibracija. To na zalost ne vidim kako moze da se resi sem vezbanjem. Ja sam poceo da vezbam i onda je sve ok  lol
Meni npr najvise smetaju vibracije na rucki motora koje se donekle prenesu na zadnji deo camca, pri gasu od 5- 15 %. Tu kao da udje u neku rezonansu i vibraije znaju da budu bas izrazene. Po nekad i na nultom gasu rucka zna da landara ali retko. Na leru, na nultom gasu i na brzinama sa preko 15% gasa nema nekih posebnih vibracija. Za ovo ne znam sta je razlog al kontam da nema pomoci i da je to jednostavno tako :)

Sto se tice merdevina ja sam kupio te koje se prebauju preko bocne stranice, al kod mene nema ograde duz celog camca. U svakom slucaju nije dobra ideja staviti ih preko ograde... Mozda u tom slucaju mozes iza pored motora da montiras neke male od inoxa. Bez merdevina jos uz tu ogradu duz celog camca bice nezgodno uci i izaci iz vode.
Sto se tice toga da je 20 ks malo, to je stvar potrebe, ako kazes da ti je malo onda je u tvom slucaju sigurno tako :). Ja sam juce po vetru razvio 44.2 km/h nizvodno, uzvodno 39 km/h najvise, sto je u mom slucaju i vise nego dovoljno. Bio sam sam u camcu.
Sto se tice stvari nije lose da stvari koje su vrednije ne drzite na otvorenom, npr. torbica ili telefon, jer se lako moze desiti da zgazis na telefon kad je neka nezgodna situacija i onda je bas velika steta. Ja sam npr ostao bez jedne majce, kape i tako sitnijih stvari. Od tada ako mi je majca u otvorenom delu bacim nesto teze preko nje da ne odleti.

Sto se tice voznje sa ugasenim motorom, mi to redovno praktikujemo, ali uvek pratimo situaciju i imam veslo pri ruci zlu ne trebalo. Obicno to radimo blize obali, van plovnog puta, ili u rukavcima kada nema previse saobracaja na vodi. Kada ima guzve onda to i nije bas neki uzitak, jer malo malo neko proleti pored tebe i pravi velike talase. Iskreno meni je u slucaju kada je ugasen motor najveci strah da nas neko u nekom gliseru ne vidi, iz ko zna kog razloga, i ne pokupi nas, jer kada ide ka tebi nemas osecaj dal ce skrenuti ili nece i nije bas prijatan osecaj, a kad ih je vise na camcu cesto nemaju pregled ispred sebe, zato i gledam da idem blize obali jer se sa gliserima obicno voze po sredini. Mada pre koji dan pri vodostaju oko 200 neko je glisirao u gornjem delu rakovackog i to u delu koji je pun panjeva a i plici je, tako da uvek ima izuzetaka...

Zile-nbg:
Hvala, Zoki, ovo je bilo prilicno detaljno. Svraticu do Jumba da pogledam za stolice, a za merdevine cu videti nije o glavu.
Ma nema prskanja vode inace, nego sam sad prvi put plovio pri malo jacem vetru, pa je to bio moj subjektivni osecaj  jh

Vezbam ledja redovno, ali navikao sam na naslon, pa mi je to verovatno problem, ali videcemo, ojacacemo  a0335

Ma nije 20ks malo, svakako da ce sledeci camac biti veci i bolji  114

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju