Autor Tema: Splav od betona  (Pročitano 2888 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže feman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Poseidon
  • Brod tip: Dehler Delanta 75
  • Marina: Skioni
  • Veličina: 7.5
Splav od betona
« poslato: 06, 05, 2021, 13:01:35 posle podne »
Zdravo svima, zna li iko od vas kako se prave splavovi od betona? Video sam u Holandiji splavove koji imaju cak i korito izradjeno od betona, pa me zanima zna li iko kako se proizvodi?
Hvala

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Splav od betona
« Odgovor #1 poslato: 07, 05, 2021, 08:34:07 pre podne »
Beton treba da je jacine MB40, znaci ne mozes sam da ga pravis. Potrebna je odredjena gustina betona, tj da bude redji kako bi usao u kalup 100% bez ikakvih rupa. Armatura koja je koristi je zica 5-6mm.

Znaci stiropor koji se oblozi zicom tj armaturom, to se sve uveze, ubaci se u kalup i onda se lije beton u to. Kasnije se vadi iz celicnog kalupa kocka od stiropora koja je oblozena armiranim betonom i to daje jedan ponton.

Za tebe, neisplativo 100%. Kupis plastiku ili ti neko odradi od Alu.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Splav od betona
« Odgovor #2 poslato: 07, 05, 2021, 14:30:09 posle podne »
i ja sam gledao na diskaveriju emisiju o pravljenju betonskih splavova koji se ankerisu jedan za drugi i tako nastaju u Holandiji citava plutajuca naselja. Tehnologija nije bauk imaju oplatne kalupe na vibro postolju uradi se armaturna mreza i nalije cetvrtaso korito ugrade se ankeri za povezivanje splav na splav sistem kao sarka i bolcna . Naravno to se radi o Holandiji a tamo to izgleda bas lako..i da stos bude veci svako korito je ujedno i podrum splava . Kod nas bi to bilo neizvodljivo ili u najmanju ruku neisplativo...tako da ako se resavas da pravis splav ulozi u dobre plasticne pontone poput PImI ili ovi momci izOsecine kod Valjeva sto vare plastiku to je dug vek eksploatacije i umerene cene..
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže feman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Poseidon
  • Brod tip: Dehler Delanta 75
  • Marina: Skioni
  • Veličina: 7.5
Odg: Splav od betona
« Odgovor #3 poslato: 11, 06, 2021, 17:01:16 posle podne »
Hvala vam na savetu.