Opšta...Tu smo... > Stigao sam !!!

Dobar dan, dobri ljudi!

(1/6) > >>

Losmi:
Dobar dan, dobri ljudi. Moje ime je Milos i posle visegodisnje pauze vracam se na reku. 

Evo nekih "kratkih crta" o mojoj ljubavi prema Dunavu i rekama uopste. Odrastao sam na Dunavu, otac je prvi drveni kabinas kupio '91. godine (kako je krenuo rat i nismo mogli na more), koji je drzao na Slepu u Zemunu. Ubrzo smo presli na 4 Juli, posto je camac posle prve jace salauke, sa Slepa,` zavrsio na Lidu. :D Taj drveni camac je bio zaista poseban i ostao mi je u lepom secanju. Plovili smo sa njime i malom cetvorkom po Savi i Dunavu i bilo nam je prelepo. Posle njega je dosao metalni kabinas, 8 metara sa ficinim motorom. Sa njim smo vec ozbiljnije plovili, i kako na zalost nisam imao rodbinu na selu, taj camac mi je bio jedini izlaz u prirodu. Dobar deo leta smo provodili na Lidu, u vrbama preko puta 4 Jula, sasvim moguce da se sa nekim od vas iz vidjenja i poznajem, ko je prolazio tuda. A kada bi roditelji uzeli odmor, plovili bismo na Savu (pre ovih danasnjih splavova i sojenica), oko Obrenovca, Dunavom do Krcedinskih ada a povremeno i Tisom. Kao decak sam ziveo za te momente.

To je tako trajalo do fakulteta, kada sam proredio posete reci, a ni roditelji nisu bili preterano zainteresovani usled odlaska nekih bliskih prijatelja. Ukratko, njima se drustvo raspalo, a ja sam bio okupiran studentskim zivotom. Taj camac je bio u nasem posedu sve do 2017. godine kada smo i definitivno resili da ga prodamo. Na to sam pristao sa veoma gorkim osecajem ali u tom trenutku je bila razumna odluka.

Nije proslo mnogo, ziveci zajedno sa mojom dragom i radeci od kuce po ceo dan uvidjam da mi je reka vise nego potrebna. Da stvar bude bolja i ona radi od kuce. Poceo sam da nosim laptop na Lido ili na Zemunski kej i da radim po par sati. Tu sam vec bio siguran da bez vode (reke) ne mogu da zivim. Sve mi je falilo, i pecanje, i jutra na reci, sedenje pored vatre, plovidba, salauke, kisa koja dobuje po camcu, miris reke, kreket zaba, ljudi...

Kako vec to biva poceo sam da pratim oglase i da trazim neki brodic sa koga bih mogao da radim i uzivam u slobodnom vremenu.

Ideja je bila Hrabri (9m-10m), aquarius 320 a favorit mi je bio Intertek, njihova replika Linsena. Novac je naravno igrao bitnu ulogu imajuci u vidu da za ovakve nove brodice treba odvojiti pozamasnu cifru. Ideja je bila da mozda uzmem nesto u metalu, plus motor i onda polako da sredjujem. Sa druge strane nisam vican majstor a ni vremena nemam na pretek. Nekako u tom trenutnku, se javlja nas rodjak koji hoce da proda svoj brod za vise nego razumnu cenu.

Danas sam bio u AMSS na procenu vrednosti, treba da zavrsimo ugovor i nadam se od sledece nedelje da sam ponovo na reci. U pitanju je metalni brodic, 11m dugacak, 3,3m sirok, pogone ga dve honde od 20ks. Potrebno mu je farbanje spolja, redovni servisi motora i zamena cerade. To je u planu i mogu vam reci jedva cekam. Mislim da cu prvih mesec dana provesti u voznji, da me mine zelja.

Pratim forum vec neko vreme, potrebni su mi i neki saveti, a mozda i ja nekome mogu da pomognem. Radujem se zaista druzenju sa vama. :)

DuleN:
Dobro dosao i nek ti je sa srecom kupovina  114

Losmi:
Hvala, bolje vas nasao!  114

Sale Rea:
Dobro došao ! Oseća se u tvom postu da te uhvatio "neizdrž" .  Neka ti je srećna kupovina  i što više vremena na vodi. I daj da vidimo tu brodicu.

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока

Bakara:
Miloše dobro došao!! Sa srećom nek ti je kupovina i da te vidimo što pre na reci 114

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju