E, ovako treba... > Majstorije i popravke - Uradi sam..

Nameštanje kedera

<< < (3/3)

Terca:
Molim vas samo da mojim kederima ne ispričate kako moraju da cure, oni to još uvek ne znaju....

Nisam pristalica silikona u gumenom kederu, stvrdne se i odlepi kad tad i onda nema popravke... a jesam pristalica zaptivanja. Ja sam to rešio tako što sam u keder utisnuo običan vazelin, ćirilično P u spoljni kanal, latinično U u unutrašnji (onaj do stakla).
Dobit je dvostruka, em je keder zaštićen od pucanja i stvrdnjavanja, em je zaptiven. Ako posle par (ili više od par) godina negde i pusti malo (a može da se dogodi npr ako pereš prozor deterdžentom i pod pritiskom i to sam probao  56568), vazelin u špric, zaglaviš u keder i dodaš vazelina dok ne izađe voda...

Ako može volvo ležaj da ima dva gumena brisača i mast između, da se u njemu vrti osovina 1000 i kusur obrtaja, da se osovina pomera centimetar napred nazad,  da prima i vibracije od motora i 100% je potopljen u vodu, i ne kaplje u kaljužu.... onda može sa malo masti i keder sa nepokretnim staklom da zadrži kišicu. Kod mene je tako već 25 godina. Jedini uslov je zapravo da radijusi na prozorima nisu previše mali.

MiletaStamat:
Pasara koju sam imao pr je na prozorima imala kedere, nije nigde curela. Nadam se da neće ni sada. Terca nije loša ta ideja sa vazelinom. Nisam te samo razumeo da li vazelin staviš u kanale kedera pre nego namontiraš keder, ili kad namontiraš špricem utisneš izmedju stakla i kedera i na drugu stranu izmdju kedera i plastike.

Bakara:

--- Citat: Terca  07, 04, 2021, 11:06:10 pre podne ---...
Ako može volvo ležaj da ima dva gumena brisača i mast između, da se u njemu vrti osovina 1000 i kusur obrtaja, da se osovina pomera centimetar napred nazad,  da prima i vibracije od motora i 100% je potopljen u vodu, i ne kaplje u kaljužu.... onda može sa malo masti i keder sa nepokretnim staklom da zadrži kišicu. Kod mene je tako već 25 godina. Jedini uslov je zapravo da radijusi na prozorima nisu previše mali.
...

--- Kraj citata ---

Da priblizimo ovo objasnjenje ljudima koji nisu saradjivali sa osovinskim vodom, evo par slika volvo gumenog lezaja. Crvene strelice oznacavaju ta dva mala gumena "brisaca" u lezaju, koja nalezu na osovinu i potpuno dihtuju da voda ne ulazi. Imam ga i ja, ne znam koliko je star ali srecom i dalje radi perfektno bez kapi vode. Ipak, u planu mi je preventivna zamena uskoro.






Poprecni presek lezaja:

Terca:

--- Citat: MiletaStamat  07, 04, 2021, 11:53:52 pre podne ---...da li vazelin staviš u kanale kedera pre nego namontiraš keder, ili kad namontiraš špricem utisneš izmedju stakla i kedera i na drugu stranu izmdju kedera i plastike.

--- Kraj citata ---

Savet je (ja to više ne radim dok pu,pu, pu ne razbijem staklo):  pre, i u toku montaže pre nego što se utisne gumeni osigurač... on onda istisne višak. Posle ide po potrebi...

Drivee:
Vazelina nikad dosta :D

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju