E, ovako treba... > Majstorije i popravke - Uradi sam..

Nameštanje kedera

(1/3) > >>

MiletaStamat:
Rešio sam da prozore nove nadkabine na Cranchi-ju namestim na kedere. Danas stigli kederi sa osiguračem iz firme Gumatik Novi Sad. Narednih dana idem u firmu POLYMERS- Batajnica da mi od punih polikarbonatnih ploča iseku prozore. Od ranije znam da se kederi nameštaju uz pomoć kanapa. Sad ne znam da li se kanap postavlja sa unutrašnje strane, tj da li se kederi izvlače ka spoljnoj strani  ili ka unutra. Da li neko zna jednostavniju ili lakšu metodu. Na šta prilikom nameštanja treba da posebno obratim pažnju da bi kederi legli kako treba da kasnije ne puštaju vodu. Svaki savet i predlog kako da najlakše i najbolje namestim kedere je dobro došao.

vepar:
Ne bih da te obeshrabrim ali svaki, bas svaki keder curi. Jedini nacin su veci prozori od otvora i lepljenje i srafljenje...

broker975fx:
Ne mora da znaci da ce da cure, kod mene su vise njih tako montirani, kederi u bas losem stanju, cak su i lose u startu montirani i nema ni kapljice vode i tako godinama.

maverick:
Te starije generacije keder guma su bile gumenastije i bez obzira na los fizički izgled držaće godinama, ti iz Gumtika su dosta plastičniji i lijepo izgledaju ali ne brtve dobro. To rijesis na nacin da kad ih namontiras provučeš silikon s gornje strane i unutrasnji donji dio. Ja ih inače montiram tako da ih zagrijem u vrućoj vodi i toliko se opusti guma da malim šarafcigerom bez problema ides u krug i ubacis plexy unutra. Najlakse ti je ako imas druga s unutrašnje strane da ti malo pomogne. Ja i kolega za dva sata namontiramo po 6 komada ...Kasnije uzmes fen i malo zagriješ rubove tj tamo gdje je najvece zakrivljenje i popravis ako ima kakv đžep i to je to...

vepar:

--- Citat: broker975fx  06, 04, 2021, 20:59:25 posle podne ---Ne mora da znaci da ce da cure, kod mene su vise njih tako montirani, kederi u bas losem stanju, cak su i lose u startu montirani i nema ni kapljice vode i tako godinama.

--- Kraj citata ---

Ima i do kvaliteta gume ali i do konstrukcije broda. Ako je prozor natkriven ili ima negativan nagib onda i moguce da ne curi. Inace curi pa curi...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju