Opšta...Tu smo... > Stigao sam !!!

ELAN GT402 Throwback

(1/9) > >>

foRce:
Dragi ljubitelji reka i mora, veoma mi je drago sto sam uspeo da posle duzeg boravka na forumu konacno ostvarim registraciju zahvaljujuci mom drugu Kabe-u:)
Moja prica o reci i plovidbi je krenula jos od malih nogu. Odrastao sam na Savi u Beogradu jer tamo imamo splav jos od osamdesetih godina proslog veka.
Kao mali oduvek sam se zanimao za razna plovila, brodove, glisere i camce ali nazalost nisam poslao kapetan ladje.
Moji prvi kontakti kao dvogodisnjak su upravo sa modelom ELAN GT402 zbog koga je i ova tema pokrenuta. Secam se te davne 1983 kako je bio lep i slobodan osecaj kada te roditelji ukrcaju u plovilo i glisiraju Savom, nije bilo guzve, kica, sve je bilo opustenije i rasterecenije. Gliser smo posedovali do neke 1991 kada je i prodat sve u kompletu sa prikolicom i Mercury Thunderboltom od 50ks koji je to korito vrhunski gurao.
Posle toga je pocela era drvenih camaca i Tomosa 4 i 4.8 koje i dan danas imamo u vlasnistvu. Tu su prosla 3 drvena camca i jedan metalni, ali ja nikada nisam prezalio naseg Elana. Zato smo brat i ja odlucili da u ime starih dobrih vremena ponovo kupimo bas to plovilo i uzivamo :)
Prosle godine smo pazarili jedan dobar primerak koji smo malo dodatno sredili, uradili detailing i servisirali motor kako dolikuje. Trenutno je na njemu Johnson, stari deda iz 1975 koji jos ide i ne buni se. Ah, taj zvuk i miris mesavine, bez toga ne bih mogao........
Evo za pocetak par slicica kako to izgleda, naravno bice ih jos.
Veliki pozdrav i nadamo se lepom druzenju!

petar_kozic:
Dobro došao na forum. Želim ti puno lepih dana provedenih na vodi i forumu. Da opet probudiš svoje uspomene i možda scojoj porodici napraviš nove, kao tvoja porodica tebi.
Sve najbolje.

P.S. Od mene veliki pozdrav za mog druga Kabeta koji ti je pomogao ;)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

srsa:
Добро дошао.  114

calypso2:
Dobro dosao  114
Takođe sam kao mlađi imao gt 402, gurao ga je Krajsler 25 ks i Boga mi...imali smo ustajanja  i "pritiskanja" pramca da bi se ispravio i izglisirao...
Predivne uspomene, takođe ma Savi  114
Lepa tema, uživaj i vidimo se na vodi  114 uskoro

mesechar:
dobro dosAO sad kad pomenu miris mesavine i ja njusim kad prodje neka stara masina i dimi onako bogatu mineralnu mesavinu. taj parfem je kao vremeplov vrati me u detinjstvo kad sklopim oci.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju