Nautika opšta... > Zakoni i Propisi

Gasi se granični prelaz Bezdan

<< < (2/6) > >>

STG:

--- Citat: zankiki  01, 02, 2021, 09:52:43 pre podne ---Onda će se morati ovogo proleća kanalima do Bezdana, pa gore do Baje... Nema druge  114

--- Kraj citata ---
Lep plan, ali bi valjalo nastaviti jos malo uzvodno, mozda do Paksa ili slicno... Kako god, veseli me da neko razmislja u ovom pravcu. hi

zankiki:
Što? Mislim, ne znam ništa o tom delu Dunava, pa podeli iskustva sa nama  114

STG:
Mohac je na 1447km, dakle "ulaz" u Madjarsku, Baja na 1479, a Paks koji sam spomeuo je na 1531km, sve je relativno blizu.
Sva mesta koja sam pomenuo su zaista simpaticna, ima se sta lepo videti, a ukoliko neko voli obilaske radovace se cardama, ergelama konja, paprikarima, itd...
Postoji par mesta gde je jos zgodno stati, npr Kaloca 1515km.

Terca:

--- Citat: LSI  31, 01, 2021, 21:22:03 posle podne ---Нема ту среће ако се та одлука не промени.

Мислим на оне наутичаре, рекреативце, који долазе из иностранства ...

--- Kraj citata ---

Muke nautičara iz inostranstva su relativno nisko na listi prioriteta... veći je problem što se u tom slučaju sada rastojanje između mesta za izlaznu i ulaznu reviziju povećava na 47km uzvodno Dunavom u gornjem (kod nas gornjem) toku i što se ta deonica mora proći u cugu, što je realno 6-7-8 sati za malog domaćeg nautičara koji ne glisira, pa još ako te na našem šteku časte sa dva sata čekanja plus još 3-4 u Mohaču, što nije iznenađenje... već smo blizu granice da se to može uraditi u toku jednog dana, a svakako ne može da se uradi opušteno.




--- Citat: markus  01, 02, 2021, 00:11:48 pre podne ---LSI

Po našim zakonima, stranim plovilima i nautičarima nije dozvoljen ulazak u kanale sistema DTD.
...
Siguran sam da će u Apatinu to biti bolje rešeno.


--- Kraj citata ---

Stranim plovilima i nautičarima jeste dozvoljen ulazak, boravak i plovidba po unutrašnjim plovnim putevima, uz uslov da u kapetaniji podnesu zahtev, plate taksu (reda 60 evrića za mesec dana) i dobiju rešenje.

Kako god rešili pristajanje u Apatinu ne verujem da mogu nadoknaditi onda gore opisana dodatna 3-4 sata plovidbe viška u cugu u okviru revizije.

Terca:

--- Citat: STG  01, 02, 2021, 10:27:53 pre podne ---Mohac je na 1447km, dakle "ulaz" u Madjarsku, Baja na 1479, a Paks koji sam spomeuo je na 1531km, sve je relativno blizu.
Sva mesta koja sam pomenuo su zaista simpaticna, ima se sta lepo videti, a ukoliko neko voli obilaske radovace se cardama, ergelama konja, paprikarima, itd...
Postoji par mesta gde je jos zgodno stati, npr Kaloca 1515km.

--- Kraj citata ---

Kad se već ode gore, šta fali Rackeve Duna, još samo 50tak km... i hop, hop, eto nas do Pešte?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju