E, ovako treba... > Majstorije i popravke - Uradi sam..

Antialgin, da li stiti plastiku?

(1/4) > >>

mmarkez:
Postovanje,

Interesuje me vase misljenje. Da li nanosenje antialgina stiti plastiku camca?

Nemam mnogo algi na koritu, operem jednom godisnje i sve cool (camac mi je u tzv govnari "karaburma" tako da zivih organizama nema). Al me interesuje da li antialgin stiti od osmoze isl

mesechar:
 Naravno da stiti . u principu svaki sloj farbe stiti povrsinu ispod.Pre nanosenja antialgina maze se prajmer koji je na epoksi bazi. Epoksi daje  sto posto zaptivenost dzelkota tako da ako osmozni proces vec nije zapoceo ranije posle tretmana epoksi prajmerom i antialginom znacajno se produzava vek plastike.
Antialgin generalno ne mora da se stavi jedino na korita koja se kratko drze u vodi ,vade i poliraju svake zime pa se na taj nacin kondicionira plastika tj dzelkot.

calypso2:
Od osmoze ne stiti, tj. dobar epoksi premaz štiti donekle , ali:
Sloj farbe svakako odvaja želkot od vode i algi, ali da bi ga naneo moras isti da zagrebeš podobrano da bi ga farbao, kao i svake godine (ili svake druge) da stružeš stari antialgin i opet da ponegde zakačiš želkot. Ukoliko radiš brzom kružnom brusilicom sa šmirglom , neki i zagreju površinu i odvoje želkot od sendvič korita a i da ne znaju.
Elem, antialgin (antifaulin) ne štiti od osmoze, već od algi i školjkica. Amerikanci koji imaju mogućnost podizanja plovila na mini liftove na šipovima posle svake vožnje, nikada ne oštećuju korito grebanjem i farbanjem i tako imaju i veću cenu pri kasnijoj prodaji...
Osmoza se mahom javlja i na vodenoj liniji na koritu, spoju vode i vazduha itd. ali to moze da se gugla... 114 tako da...Mislim da u onoj govnari jedino da umešaš u sve i tonu cinka kako bi nešto radilo.

mmarkez:
Hvala svima na odgovorima

Ne brinu mene alge. Camac mi ide sporo pa sporo.
Camac "farban" odozdo pre 7 godina. U medjuvremenu dosta antialgina spalo.
Plastika camca izgleda super. Prosle godine samo oprao i sve je ok.
 

Evo ni sam ne znam sta mi je ciniti...
Kontam da pomaze ocuvanju bar malo... Ali ne znam dal je vredno truda. To je ozbiljna rabota

maverick:
Epoxy prajmer, nesto tipa light prajmer od hempela je vrhunska zastita same plastike tj antiosmotska zastita....Ako zelis napraviti nesto dobro..prebrusi lagano preostali antialgin i stavi dva sloja prajmera pa onda novi antialgin...zastitices dno na duzi period svakako....

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju