E, ovako treba... > Mercury & Crysler

Mercury F20 EH EFI

(1/7) > >>

Srdjan22:
Ja sam pre nepun mesec uzeo nov Mercury F20 EH EFI. Dakle, upravljanje na rucicu, elektronsko ubrizgavanje goriva i ima elektro start. Dosta sam razgledao i razmatrao razne motore i opcije prilikom kupovine i slobodno mogu reci da je Mercury sa ovim modelom pokazao najvise inovativnosti, u pogledu dizajna i prilagodljivosti motora.
Za razliku od ostalih proizvodjaca stavili su rucicu za upravljanje na sredinu motora, omogucili da se moze podesavati kako po visini tako i horizontalno, levo i desno za 18 stepeni, pa se rucica moze podjednako zgodno podesiti i za levoruke i desnoruke korisnike. Smer okretanja rucice za davanje gasa se takodje podesava, s leva na desno ili obrnuto kako je kome zgodno.Menjac je na samoj rucici odmah odmah iza gasa na najzgodnijem mogucem mestu. Stop dugme je na prednjoj strani rucice gasa. Motor ima sjajan amortizer koji znacajno ublazava vibracije na samom camcu i na rucici za upravljanje sto voznju cini jos udobnijom.
Motor zustar, elektronsko ubrizgavanje mu daje osetno vecu eksplozivnost  nego kod verzije sa karburatorom. Sve u svemu, sjajan motor. Proizvodi se u Tohatsu fabrici u Japanu sto i pise na samom motoru, Koncepcija motora je Mercuryjeva ali se pravi u Japanu. Zasto? To valjda oni znaju, rezultat te saradnje je po meni izvanredan.

Evo jednog klipa sa Youtube gde mozete videti ovo o cemu sam govorio.


Kabe:
Kol'ko para? :D

Mrzi me da guglam. I kako idu servisi od početka (na koju satnicu) i koja je cena servisa?

Srdjan22:
Cena mu je 3650€, do 15.06. je vazio popust od 10%, tako da sam ga platio 3280€.
Prvi servis sam radio posle 20 radnih sati (promena ulja u cizmi, ulja u motoru i filtera ulja) cena 60€. Sledeći servis je posle svakih 100 sati ili jednom godisnje, ista cena. Na svakih 300 sati se pored zamene ulja i filtera radi i zamena svećica i impelera, ali ne znam tačno koliko to zadovoljstvo kosta.
Garancija je 5 godina.
Proveri da li jos uvek vazi popust.

Drivee:
Dobra recenzija i verovatno i odlican motor. Stim da sam ja Srbin a poznato je kako Srbi vole jos Golfa 2 a ne Golfa 5, ja biram novu Hondu za te iste pare.

Srdjan22:

--- Citat: Drivee  23, 07, 2020, 09:51:18 pre podne ---Dobra recenzija i verovatno i odlican motor. Stim da sam ja Srbin a poznato je kako Srbi vole jos Golfa 2 a ne Golfa 5, ja biram novu Hondu za te iste pare.

--- Kraj citata ---

Ja lično mislim da su i Honda, Yamaha, Suzuki, Tohatsu i Mercury odlični motori i da su sto se tiče kvaliteta veoma slični. Pa i cene su im veoma slične.
Ono sto je mene privuklo ovom modelu je ta nova rucica za upravljanje koja se moze u potpunosti prilagoditi za voznju desnom rukom. S obzirom da sam ja izraziti desnjak i da levom rukom ne znam ni uvo da pocesem a kamoli da vozim, ovo mi je bio presudan faktor. Na svim ostalim motorima rucica je postavljena isto tj, prilagodjena za voznju levom rukom dok je izuzetno nezgodan polozaj ako pokusate da vozite desnom. (barem meni) Ne znam zasto je to tako i zasto i ostali proizvodjači ne prave nesto slično sto odgovara i levorukim i desnorukim korisnicima. Kao sto, na primer, na skoro svim masinicama za pecanje rucicu mozete prebaciti na levu ili desnu stranu, kako vam odgovara.
No, tako je kako je. meni svanulo kada sam video ovu rucicu na Mercuryju, sve sam lepo podesio i sad se vozam extra udobno.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju