E, ovako treba... > Johnson & Evinrude

koji majstor za evinrude

<< < (2/9) > >>

STG:

--- Citat: Drivee  25, 05, 2020, 09:11:44 pre podne ---Pozdrav drug

Bilo koji majstor. Sve je to isto. Pre nego odaberes majstora, pitaj za cene, veruj mi, Vladu ces da zaobidjes nasiroko.

--- Kraj citata ---
Ne mogu bas da se slozim sa navedenim.
Razlike u kvalitetu ima, kao i sa cenama, nego sto ljudi obicno nauce to na tezi nacin, tako da valja dobro razmisliti sta i kako...

Drivee:
Kvalitet.. ne radi se tu o kvalitetu, svi koriste iste delove, zameniti ulje, filter, impeler relano to moze svako ko je bar promenio bravu na sobnim vratima. Odvrnes sraf, ispustis ulje, zavrsnes i sipas ulje. Ne vidim da to moze neko da uradi kvalitetno a neko ne...
Naplatiti za 1 sat 70 eura i 20 eura nije isto.
Naravno ne kazem da treba da nam radi svako servise, uvek ima preporuka neka, svakako nazvati vise brojeva i uporediti cene a kakav je ko majstor to se zna. Relano, svaki majstor servis zna da uradi tako da te jednostavne stvari nisu upitne koliko popravke. Sto se tice popravki tu treba otvoriti oci.. Servis, pa ja ga uradim sam. Prvi put sam ga uradio ove godine sam i ne pada mi na pamet da nekom dajem 50 eura za ruke  za 1 sat vremena.
Ne kazem ja da je ovaj los a onaj dobar, zelim da kazem da treba nazvati vise brojeva i raspitati se pre nego sto se bilo gde motor odnese na servis.

zankiki:
Odakle ti to da svi koriste iste delove?
Neko ti stavi impeler za 15€, a neko original za 30-40...
I taj što stavi za 15€ je jeftiniji, i kaže ti ma radi to posao, iako posle zna i da ne radi... A kaže da to radi posao da dodješ kod njega...

Pravi majstor zna gde se štedi a gde ne... Nije sve baš tako jednostavno kao što predstavljaš... Odvrneš zavrneš šraf i gotovo, pa majstori bi odavno nestali da je to tako... Sve bi radili sami.

Drivee:
Uradim ceo servis za 20 minuta.... mozes biti svedok ako budes na vodi, i to na prikolici za camac. A delove, pa hajde, recimo da svako kupuje svoje, ja i kada sam radio servis kupovao sam materijal tj delove. Dakle, majstor mi naplati samo ruke.

Bojan Bakic:
Za vanbrodski motor pod uslovom da se radi o zameni ulja i filtera realno treba 20min a moze i na vodi i na suvom.Vec za zamenu impelera ili drugih stvari treba malko vise vremena ali opet ide brzo,naravno na suvom.Ovo pricam iz iskustva licnog.Za brodske motore ne znam pretpostavljam da je sve dosta komplikovanije.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju