Autor Tema: Pozdrav svima  (Pročitano 6019 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Pozdrav svima
« poslato: 28, 03, 2020, 10:41:17 pre podne »
Cao, zovem se Aleksandar, iz Beograda sam. Imam prilicno skromno nauticko iskustvo, ranije sam imao smederevca i pasaru koju sam delio sa drugom i povremeno se vozikao po Savi. Nadam se da cu kad prodje ovo trenutno ludilo uzeti neki camac a sad ako nista drugo bar ima vremena za listanje oglasa  jh

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #1 poslato: 28, 03, 2020, 10:49:31 pre podne »
Pozdrav.Imas li neku zamisao kakav camac zelis?Kakav motor?

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #2 poslato: 28, 03, 2020, 11:03:36 pre podne »
Imam ali nadam ne znam koliko je to realno jh
Mnogo mi se svidjaju jedrilice tipa mikrotoner. Vidjam ih poprilicno na Savi i Dunavu. Svidja mi se ceo koncept, dizajn, iskoriscenost prostora a pre sve svega osecaj jedrenja. Nasao sam par diskusija na tu temu i vidim da se cesto pominje kao problem visina mostova zbog jarbola tako da ne znam da li je to stvarno toliki problem zbog kog ne bi trebalo uzimati jedrilice kao opciju.
Budzet mi je trenutno oko 2500e, 3000e ako se rastegnem bas

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #3 poslato: 28, 03, 2020, 14:14:56 posle podne »
Микротонер пролази испод свих мостова у Београду , што се тиче буџета којим располажеш мислим да је мали . Ја сам платио једра 1200 евра , не смем да ти саопштим цифру колико ме је све коштало . Желим ти да пронађеш микраћа и заједриш са њим , поздрав од мене .

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #4 poslato: 28, 03, 2020, 14:29:51 posle podne »
Cuo sam da su mikrotoneri iznad 3000e ali vidim i neke tog tipa za manje para. Naravno pitanje je koliko tu jos ima ulaganja ali recimo

https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Camci/Camac-sa-kabinom-76448288-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Jedrilice/jedrilica-5-6m-91876071-oglas.htm?filter_id=110419535

p.s. izvinjavam se ako sam za ovo trebao da otvorim novu temu.,, ako treba otvoricu

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #5 poslato: 28, 03, 2020, 15:29:37 posle podne »
 То нису микротонери , можда су у тој класи , видим да ова прва у кокпиту који је ионако мали има кутију кобилице и мислим да не може да се подигне у потпуности  . Ова друга мислим да има фиксну кобилицу па нећеш моћи да пристанеш где је плитко и отежано ти је спуштање у воду и вађење . Имаш већи комфор у кабини али највише времена проводиш напољу у кокпиту тако да микротонер има много већи кокпит а кобилица се увлачи у потпуности . Наравно зависи шта теби одговара .

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #6 poslato: 28, 03, 2020, 19:47:25 posle podne »
Sve jasno jh Budzet jeste mali mada u ovom trenutku svaka suma je velika za potrositi. Ali sta je tu je, cilj je naravno uklopiti se nekako u tu cifru. Ovaj drugi oglas mi je jako interesantan. Jedino fiksna kobilica moze da bude problem ali za te pare mislim da je to trenutno na 1 mestu liste za pogledati.
Ima jos par zanimljivih camaca koji nisu jedrilice, i to cu uzeti u obzir

https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Brodovi/Brodic-Kartagina-SNIZENO--64020040-oglas.htm
ogroman plus fina kabina, WC i mini kuhinjica ali nisam bas za metani tabanas, pogotovo starije proizvodnje...mozda i gresim, ne znam
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Brodovi/Pasara-Gradac-91703659-oglas.htm
ako bi malo korigovao cenu i ovaj bi dosao u obzir


Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #7 poslato: 28, 03, 2020, 20:17:08 posle podne »
Onaj metalni ti nema veze sa onim sto si rekao da trazis a ona honda na metalnom ima 40god i treba je zaobici posto joj je verovatno dusa izvadjena.Ona Pasara kvalitetan camac ali treba je dobro pogledati.Salji i dalje sta ti zapada za oci.Mada dobre camce ces naci i setnjom po marinama.

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #8 poslato: 28, 03, 2020, 20:20:09 posle podne »
Hvala puno na odgovorima i savetima. Nadam se da ne davim previse roll4
Ako nadjem jos nesto zanimljivo poslacu, cenim svaki odgovor. Pa da se sretnemo na reci kad prodje ovo ludilo 25648

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #9 poslato: 29, 03, 2020, 09:43:16 pre podne »
ove male jedrilice ,ako nemas neke regatne ambicije, su u inostranstvu dosta jeftine. mozda i blizu nadjes nesto, npr u Austriji.
Ali kupovina jedrilice je tu najmanji trosak. oprema, sredjivanje i odrzavanje su glavna stavka. mada polako. nemoj nikako da se prevaris sa fiksnom kobilicom. za reku je to mnogo losa opcija. da je izvadis iz vode potreban ti je kran. fiksna kobilica ima mnogo prednosti, ali samo za mesta gde je kran dostupan.

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #10 poslato: 29, 03, 2020, 12:42:02 posle podne »
Da, da, pretpostavio sam da je fiksna kobilica losija opcija. Steta, ona jedrilica deluje jako lepo i sasvim je korektna cena ali izvlacenje je onda problem. Svideo mi koncept jedrilice jer me privlaci samo jedrenje a opet imam i mogucnost motornog pogona kao i svaki drugi camac. Sto se tice uvoza ne znam da li je razlika tolika da se isplati upustiti se u peripetije organizacije prevoza, papirologije itd...
 
Mozda sacekati neki povoljniji mikrotoner ako se pojavi u medjuvremenu ili preci na pasaricu ili nesto sl

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #11 poslato: 29, 03, 2020, 15:13:10 posle podne »
Pozdrav Aki, sad i ja gledam nesto preko, ne znam koja je fora. Ima bas jeftinih camaca i jedrilica

https://www.boatshop24.com/hr/dufour-24/jedrilice/1389110#
https://www.boatshop24.com/hr/leisure-22/jedrilice/1406268#   

koliko moze da kosta da se ovako nesto uveze?

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #12 poslato: 29, 03, 2020, 18:53:36 posle podne »
prva prodata a druga u uk.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #13 poslato: 29, 03, 2020, 23:32:23 posle podne »
Koliko sam shvatio ipak se i ne isplati uvoziti zbog gomile troskova i zavrzlama sa papirima??? ...ali recimo ako bih nasao nesto zanimljivo za 1500e npr koliko bi okvirno izaslo da camac bude ovde, sa svim troskovima koji me ocekuju? Ako camac upada u one manje gabarite koje sam nasao na jednoj temi sirine do 2.5m. I da li ja moram da odem tamo ili postoji neko u Srbiji ko se time bavi i ja mu samo posaljem oglas a on ode i doveze? Izvinjavam se ako je  glupo pitanje ali cisto da pitam i razjasnim i to

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #14 poslato: 30, 03, 2020, 08:09:50 pre podne »
Ima bas neko dovozi prikolicom sa foruma, malo prolistaj teme o uvozu iz Holandije.