Autor Tema: FRIZIDER NA PLIN #POMOĆ#  (Pročitano 2809 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nemanja89

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • Tamiš - Dunav
    • GALEB
  • Brod tip: Čamac sa kabinom
  • Marina: Pančevo
  • Veličina: 6m
FRIZIDER NA PLIN #POMOĆ#
« poslato: 24, 03, 2020, 16:20:09 posle podne »
Zanima me vasa iskustva sa friziderom na plin, samo na plin.
Kako radi, koliko trosi, kako ohladi, da li se kvari?
Znaci samo iskustva sa friziderom na plin na 12v me ne zanima, jer nemam akumulator. Samo plin, hvala.  25648

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: FRIZIDER NA PLIN #POMOĆ#
« Odgovor #1 poslato: 24, 03, 2020, 18:06:13 posle podne »
Mnogo zavisi od kapaciteta frižidera, ne može se baš tako reći...
Koliko se sećam velika boca mi je držala oko 20-ak dana, frižider oko 60 litara...

Završava posao sasvim ok, ali naravno ni približno kao kompresorski. Leti kada je 35-40 stepeni, unutra bude i 10-12, ali samo u tom najtoplijem delu dana... Noću spusti i na 4-5-6...

Lepo smo se mi naplovili prvo sa malim od 25 litara, pa sa tim od 60, nikad nisam imao nekih problema... Nikad se nije desilo da se nešto pokvari ni u tim najtoplijim danima...

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: FRIZIDER NA PLIN #POMOĆ#
« Odgovor #2 poslato: 24, 03, 2020, 20:15:44 posle podne »
Plinski treba da je uključen stalno kako bi imao smisla. Od zapremine će zavisiti koliko vremena mu treba da ohladi. Ja nisam mogao da čekam mog od 60lit a ni da ga ostavljam s otvorenim plamenom na brodu, pa sam ga prodao. Većina u njega stavi već ohlađeno piće.
 

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: FRIZIDER NA PLIN #POMOĆ#
« Odgovor #3 poslato: 24, 03, 2020, 21:21:56 posle podne »
Ja imam od 115l i velika boca uz lagano kuvanje i frizider mi traje 15tak dana. Sam frizider mislim da bi radio 20 dana. Jako je lepo kada ne razmisljas o struji. Naravno nije ni blizu elektricnog ali nemam nameru da ga menjam za sada. Kada sam sa porodicom odradi sve kako treba, ali kada sam sa drustvom i dosta se cuga ne postize temperaturu... takodje treba voditi racuna kako se koristi. Sto manje otvarati vrata, uvece ga napuniti cugom da je ohladi u toku noci... ako se ubaci smrznuto meso odrzi ga dva tri dana smrznutim. Ako ga ubacis sirovo nece da ga smrzne ili ga smrzne donekle za 2 dana... slicna iskustva kao i Zankiki.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: FRIZIDER NA PLIN #POMOĆ#
« Odgovor #4 poslato: 25, 03, 2020, 13:52:09 posle podne »
Ja imam frizider od 180l. Boca oko 25 dana posle servisa tj promene dizne. Sto se tice hladjenja, to je to sto Vepar kaze.. sto manje otvarati vrata i bice ok. Ogromna je prednost ako pice vec doneses hladno pa ga ubacis, sto se tice klope, tu nema da brines, ocivace ti. Ja recimo ono jako kvarljivo stavim skroz gore do tog djavla sto hladi.
Cak je i na prodaju. Neugledan je ali je cena 150 eura. Imam drugo kuciste za 50 eura koje je extra i cak i radi frizider. Drugar mi prodao, malo radio, malo nije, dosao majstor, cacnuo i sve proradilo. Dakle dva ispravna, na plin 150 i na 220V 50 eura. Izvinjavam se zbog reklamiranja :)