E, ovako treba... > Plovila
Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
vepar:
Dulen mi je uzeo rec iz usta... bas neophodna stvar! A Sto se tive varova stvarno su ocajni. Savijanje cevi je po meni ok, mozda nisu pogodjeni bas svi uglovi ali aj sad za to! Sto se tice oslonca spiruna 100% se slazem!
MiletaStamat:
Da krenem redom. Što se tiče Špiruna, naravno da ima podupirač odozdo koji se naslanja na vrh pramca, I na istranci sam pravio slično, može se na njemu okačiti ko god hoće i koje težine, neće mrdnuti. Svestan sam da varovi nisu kao fabrički i da nisu baš estecki, ali s obzirom da sam sam radio, još malo će se doraditi obrusiti, i biće to odlično. Smučili su mi se majstori koji čim čuju da se nešto radi na čamcu zacepe svoje usluge, toliko bezobrazno da mi ne pada na pamen da to plaćam, Savijene cevi su takve kakve jesu. Na inernetu sam pogledao bezbroj varijacija, svako ima svoje vidjenje kako treba da izgleda nešto što radi. Meni je baš tako odgovaralo, najviše iz razloga što sam već imao te cevi isečene od stare bimini tende sa čamca, tako da sam i tu uštedeo, malo li je na ovu krizu.
Na komodi nosač koji će podupirati poklopac rešoa je uradjen samo nije montiran, tako da je predvidjeno da se taj prostor koristi kao mini radna ploča.
Kao što vidite na čamcu uglavnom sve radim sam, za razliku od nekih koji sede uz ladno pivce dok mu profesionalni majstori sve završe a posle se hvale kako su se eto namučili dok su to sve uradili. Na forumu ostavljam svoje radove, ne da bih se hvalio svojim majstorkim umećem, nego se možda nekom dopadne ideja, koju će unaprediti i kod sebe napraviti još bolje i funkcionalnije.
DuleN:
Mileta,
Za svaku pohvalu je to sto radis sam a naj vaznije je to da se to tebi svidja. Ipak, imaj u vidu da kada nesto postavis kao rezultat/slika bice i pozitivnih i negativnih komentara... Svako od nas ima neki svoj trip, ukus, tacku gledanja,... pa ne treba sve uzimati pri srcu.... Odradi ti to kako tebi odgovara, a sta mi ostali mislimo, moze a i ne mora da te tangira...
U svakom slucaju sam siguran da ni jedan od postavljenih komentara nije maliciozan niti omalovazavajuci tvoj trud !
MiletaStamat:
Dok mi je čamac u dvorištu, ne mogu zbog vanrednog stanja da ga spustim u reku, ne gubim vreme. Rasturio staru toalet kabinu, bila je obložena nekim itisonom, koji je dotrajao, samo skupljao prašinu i delovao mi je baš ružno, čekiš i ostali alat u ruke i sve je očišćeno od stare kabine i izbačeno van čamca..
MiletaStamat:
E sad metar u ruke, papir, meri, kroji na kartonu, reži ubodnom testerom, brusilicom... i malo po malo napravljena nova kabina, lepša, kvalitetnija i funkcionalnija
Navigacija
[0] Indeks poruka
[#] Sledeća strana
[*] Prethodna strana
Idi na punu verziju