E, ovako treba... > Kuće za odmor, vikendice ...

Ideja za splav/katamaran

(1/2) > >>

stef:
Pozdrav drugari, želeo bih da sledeće leto dočekam na sopstvenom splavu, pa sam tragajući za finim idejama, naleteo na nešto ovako:





Više slika može da se pogleda na: https://www.facebook.com/saunaraft/

Voleo bih da čujem Vaša mišljenja vezana za ovo fin(sk)o plovilo, koje je zapravo sauna(?!).

Pozdrav još jednom i vidimo se po forumu.

Drivee:
Imas ponotone od 6m, PVC, bas za katamarane. Stavis dva, ostalo je masta i ono sto ti treba.
Za sigurno bih ovde stavio ogradu. Imas na forumu i nacrte neke pa pogledaj...

broker975fx:
Ako je stacionarni splav u pitanju, stvar je ukusa-meni licno je ok. Sa druge strane ako je rec o objektu kojim bi plovio e onda budi siguran da bi ga bukvalno posle prvog vetra vadio sa dna a sebe i posadu doveo u ozbiljnu opasnost.

DuleN:
Potpuno se slazem sa broker975fx.
Par puta sam pomagao oko transporta splavova iz Slankamena u Tisu i ostao neprijatno iznenadjen koliko je tesko vuci/gurati splav po naj manjim talasima ili vetru.

stef:
Tako nešto sam i ja mislio, koristiti 2 PVC pontona dužine 7m, Ø800 ili možda Ø1000 za svaki slučaj.

Što se tiče stabilnosti, tj. plovnosti, nisam planirao sa njim da plovim na duže relacije, ali bih voleo da se mogu mrdnuti bar par stotina metara uzvodno/nizvodno, po potrebi (u pitanju je Sava, kod Šapca). Pretpostavio sam da to može biti problem, pa su mi ovakvi saveti od velikog značaja, pogotovo zbog manjka iskustva ;) Naravno, bezbednost je na prvom mestu, tako da ni stacionarna varijanta nije isključena.

Pozdrav i hvala još jednom na komentarima. :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju