E, ovako treba... > Россия

Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali

(1/42) > >>

Gorio:
Ruske masine su odlicne,rade u svim vremenskim uslovima,i na minusu i plusu.Dosta njih se muce malo sa palenjem jer sav cvokoce.Velika im je tolerancija pa zvone ko ludi.Najveca mana je sto trose ko ludi.Nekaeze se za dzabe trose kao ruska vozila.

power70:
Jesi li vozio neptuna ili veteroka? Budi siguran da ne trose nista vise od zapadnih motora iste snage!! Po karakteristikam iz fabrike pod punim gasom neptun ne trosi vise od 8 litara!! Ja sam se na prvoj voznji bas navozao sa nekih 5 do 6 litara! Utisak mi je da trosi manje od 8litara na sat.

SALE NB:
Nemam ama baš nikakvo iskustvo sa ruskim pentama, ali ako Neptun od 23ks troši 8 litara na WOT-u, onda definitivno spada u štedljive motore, a ne u potrošače.
Moj Johnson 25 troši oko 12-13 litara na WOT-u, a dvotaktne Yamahe iste snage troše oko 11 litara.

BOKAC:
Vozio Veteroka 8 pre 20 ak godina. Ide dobro kad upali ali moj je bio svojeglav, pa nekad i nece. Razlog jednostavno, nismo mogli da ustanovimo. Mozda je ovaj tvoj pitomiji. Svojevremeno su neki moji drugari budzili neptuna 23 za trke (vozen je u klasi 350ccm).Pri prvom poliranju kanala imali su punu saku spona. To samo govori koliko mu je zavrsna obrada gruba. Inace, taj Neptun je bio prvak u klasi dve godine.


p.s Neka ti je sa srecom motor ali za svaki slucaj stekuj negde rezevnu pentu

power70:
Evo sta kazu Rusi ako ne lazu-

Лодочный мотор Нептун - 23

Техническая характеристика: Двигатель - двухтактный, карбюраторный с водяным охлаждением; мощность двигателя при 5250-5750 об./мин. - 16,2 кВт, 22 л.с.; максимальная мощность 24 л.с. Число цилиндров – 2; рабочий объем цилиндров - 346 см. куб.; диаметр цилиндра 61,75 мм. Контактное зажигание; топливо - смесь бензина А-76, АИ-80 с маслом М-12ТП; Высота транца лодки - 0,380...0,400 м.; масса - 44 кг, в упаковке - 65 кг. Часовой расход топлива при максимальной мощности, кг/час, не более 8,5. Емкость топливного бака - 20 л. Генератор - 12 V (40 W).

E sad nije 8 litara nego ne vise od 8,5 kilograma na sat...koliki je sad odnos litar-kilogram??
Ja mislim da je tu negde oko 1:1

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju