Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118698 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #600 poslato: 24, 06, 2021, 08:16:37 pre podne »
Hvala Drivee, nije ekonomik nego predostrožnost, ako nešto crkne doplutaću do nazad, uzbrdo neće ići sam :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #601 poslato: 24, 06, 2021, 12:08:00 posle podne »
A ne, mislio sam na frizider :)

Naravno da se uvek vozi uzvodno! Tako i treba.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #602 poslato: 24, 06, 2021, 12:10:58 posle podne »



Naravno da se uvek vozi uzvodno! Tako i treba.

Целог живота сам ишао "уз очин"!
Увек "уз длаку", никад "низ длаку".
Изгледа да тако мора.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #603 poslato: 24, 06, 2021, 12:20:04 posle podne »
naucio sam da sve sto je economic -nije to to..
Cim auto trosi 3l ne moze da ide kao onaj sa potrosnjom od 6l. Ne moze i pare i jare. U svakom slucaju, pridruzujem se cestitkama i zelim uzivanje i srecu na vodi.
Može, može, evo moj auto troši ispod 5 litara po gradu, a ide 3x bolje sigurno od yuga koji troši 10  jh jh jh Tako da... Mada je poređenje bezveze.
Evo ga već 3-4 godine radi tako, da imam bilo kakve zamerke naveo bih... A i kompresor se manje umara sigurno...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #604 poslato: 24, 06, 2021, 13:12:02 posle podne »
Nije to bila eknomija ni u nameri, naprotiv... Jedan normalan frižider košta oko 15.000 jedan kombinovani sa 40L zamrzivačem sam sad uzeo za radionicu na akciji 19.000. Jedan neki invertor košta 15.000 što ga sa frižiderom izadje na 30.000 i to je to sa 5 godina garancije i gubitkom od oko 10 posto na transmisiju struje.
Kompresor sam platio 130 evra, frižider (polovan koji radi) 40, majstor da sastavi 50 i to izadje isto kao prva varijanta.... Ali onda dodje začkoljak, majstor ukaki motku i ispravna kutija odjednom postaje neispravna. Druga kutija i drugi majstor isto naplati ali uvali kutiju sa komorom za kocke leda (nisam ni gledao kutiju, veruje budala)... Epilog, kompresor namučen sumnjive ispravnosti posle torture i potraga za trećom kutijom ali ovaj put nosim u BG :)
Iskopaće njega Biliy :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #605 poslato: 25, 06, 2021, 08:18:44 pre podne »
Mislim da kutija mora biti samootapjuca, od tog frizidera sam i ja pravio. Beko.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #606 poslato: 03, 07, 2021, 17:57:01 posle podne »
Imamo li negde pisanije na temu frizidera, struje, potrosnje, itd?

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #607 poslato: 05, 07, 2021, 08:07:59 pre podne »
Nije to bila eknomija ni u nameri, naprotiv... Jedan normalan frižider košta oko 15.000 jedan kombinovani sa 40L zamrzivačem sam sad uzeo za radionicu na akciji 19.000. Jedan neki invertor košta 15.000 što ga sa frižiderom izadje na 30.000 i to je to sa 5 godina garancije i gubitkom od oko 10 posto na transmisiju struje.
Kompresor sam platio 130 evra, frižider (polovan koji radi) 40, majstor da sastavi 50 i to izadje isto kao prva varijanta.... Ali onda dodje začkoljak, majstor ukaki motku i ispravna kutija odjednom postaje neispravna. Druga kutija i drugi majstor isto naplati ali uvali kutiju sa komorom za kocke leda (nisam ni gledao kutiju, veruje budala)... Epilog, kompresor namučen sumnjive ispravnosti posle torture i potraga za trećom kutijom ali ovaj put nosim u BG :)
Iskopaće njega Biliy :)

Računaj i veće gubitke struje, jer taj "neki" inverter, ako nije suvi kvalitet troši 1A bez potrošača na sebi... Merio sam više komada i svuda je tako slično... Što ti dodje 24A na dan + što frižider potroši kad je uključen. Jedino da vezuješ inverter preko releja i termostata ali to je tek budženje.....

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #608 poslato: 05, 07, 2021, 09:18:08 pre podne »
STG

Nema tu pameti, sve zavisi koliko hladis i sta hladis. genralno, bez 3A hladno pivo neces piti. Osrednje je oko 5A. Eto zanikiki ima nekim cudom frizider koji trosi 2.5A, za mene totalno neverovatno i jos je minusni!!!!!. To je bas bas extra. Napisao sam gore, moj trosi 4-5A kada radi, a kada je na pauzi onda 0.02A.


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #609 poslato: 05, 07, 2021, 09:19:45 pre podne »
Kad budem gore zovem te da se uveriš (a i na pivo)  sajkaca
Samo što sigurno tamo neću do septembra...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #610 poslato: 05, 07, 2021, 10:24:53 pre podne »
verujem totalno samo sam zapanjen... sve mi je u glavi kako to da namestim kod mene. Jer je stvarno mizerna potrosnja, pogotovo sto imas minusni.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #611 poslato: 05, 07, 2021, 10:46:40 pre podne »
Jedino što sam negde napisao da je frižider 110 litara, moja greška, ima 95 (ukupno sa komorom za zaedjivanje), baš sam za vikend pogledao...

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #612 poslato: 05, 07, 2021, 12:59:12 posle podne »
Kako god bilo, zanima me da li imamo neku staru temu, pa da prelistam, mozda i nadjem odgovore na moja pitanja, a o istom trosku nema offovanja Dorine teme...
Dakle, zanima me sta je pravo resenje za hladjenje. Sanducar frizider na 220 imam, pretvarac je tu sa solarnim panelima i bankom od 2x110A,  treba proveriti koja je njegova potrosnja (frizidera), ali me zanimaju i druga resenja/cene, pa da vidimo sta i kako.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #613 poslato: 06, 07, 2021, 07:21:28 pre podne »
STG
Odgovor je jasan. 12V kompresorski frizider sa kutijom do 140l. Potrosnja od 3-7A u najvecem slucaju 4.5A. Sve ostalo je losija varijanta. Dora je otvorio novu temu pa mozda da se prebacimo tamo   m07800

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #614 poslato: 07, 03, 2024, 16:16:07 posle podne »
Nisam pisao trista godina :) Frižider radi za sve pare i komora za zamrzavanje, sad mi je žao što nisam uzeo veći a tražio sam ovaj manji kao sumanut da bi mi stao pod sedište a posle sam promeio plan i nije bilo bitno... No nikad nije kasno da se predomislim... Obzirom na solar i kapacitet bateriaj mogao sam komotno da uzmem onaj sa zamrzivačem ali ok je i ovo za sada.
Svaka preporuka za majstora iz BG-a koji mi je prodao kompresor a ja bio lenj da nosim u BG da napravi kao toliki Novi Sad pa ima majstora, medjutim kao u onom pravilu da iz korpe bresaka izvadim krastavac ja sam to 2 puta uradio i treći put me nije mrzelo da odnesem u BG.  O živcima i parama da ne pričam, ima sigurno u NS majstora da to odrade ali ja nisam imao sreće.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...