E, ovako treba... > Yamaha

Yamaha 20 autolube - problem sa ležajem?

(1/2) > >>

Bakara:
Pozdrav svima,

krajem prošle sezone uzeo sam Yamahu autolube 20hp, koja odlično radi i još uvek me nigde nije ostavila, pa ni sad. Ali problem koji se javlja je jedan čudan zvuk i to samo ponekad, traje 4-5 sekundi i prestane. Nevezano za to da li je menjač u brzini, leru ili rikvercu, skroz bez ikakvih pravila.

Ako je neko imao sličan problem, voleo bih da čujem šta je bilo u pitanju? Meni deluje kao da je neki ležaj.... Sa menjačem je sve u redu, ulje je novo, čisto i nema opiljaka. Menjač radi najnormalnije i kad je taj zvuk prisutan. Motor normalno troši ulje, normalno radi, pali, vuče...

Zvuk se čuje na 01:36, pa premotajte:


mesechar:
Bogme to nesto dooobro riba ,cak se vidi da i motor obori obrtaje...skini za pocetak mehanizam poteznice i proveri da se nesto tu ne desava sa kocnicom i oprugom. Proveri i ako ima elektro start da ne ostane bendiks uglavljen pa povremeno dokaci i zavrti anlaser...

Bakara:
Dobar savet. Ručnu poteznicu sam mrdao malo i povlačio ksnap par cm, da vidim da li utiče na zvuk,ali nije dalo efekta. Bendiks od anlasera može da da takav zvuk, a nisam ga proveravao.
Pogledaću i to. Hvala thumbup

MiletaStamat:
Može li taj bendiks da se skine pa da ti neki dobar strugar napravi novi, i da imaš onda elektro paljenje!?

Bakara:
Verovatno da moze, ali bojim se da nije stvar samo u zupcaniku, vec u tom unutrasnjem delu koji ga izdize gore da se ukopca u zamajac, i vrati dole cim prestane da vrti. Ne znam tacno kako to izgleda, pa ne mogu da tvrdim...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju