Autor Tema: Dozvola za rekreativni ribolov  (Pročitano 8301 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Dozvola za rekreativni ribolov
« Odgovor #15 poslato: 26, 10, 2018, 12:54:29 posle podne »
Redovna penzija
Uslov za odlazak u redovnu penziju je 45 godina staža ili najmanje 15 godina staža i 65 godina starosti. Znaci, i ako imas 50 godina radnog staza, u punu penziju ides tek kada napunis 65 godina.

Valjda koliko sam razumeo, nadam se da nisam u pravu!!!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Dozvola za rekreativni ribolov
« Odgovor #16 poslato: 26, 10, 2018, 16:04:53 posle podne »
Redovna penzija
Uslov za odlazak u redovnu penziju je 45 godina staža ili najmanje 15 godina staža i 65 godina starosti. Znaci, i ako imas 50 godina radnog staza, u punu penziju ides tek kada napunis 65 godina.

Valjda koliko sam razumeo, nadam se da nisam u pravu!!!

Тачно је то али постоје људи који раде на местима на којима се рачуна тзв. бенефицирани радни стаж - кад се рачуна да година нема 12, већ 16 или 18 месеци или тако некако. То су запослени у полицији, армији и неким другим службама. Они накупе радни стаж од 45 година а да при том обично немају више од 55 година живота. По пензионом закону, њима је умањивана пензија за неки проценат за сваку годину мање од 65. Овим изменама за које сам чуо (понављам, нисам сигуран да ли су већ усвојене или ће се то тек догодити), њима пензија неће бити умањивана зато што нису навршили 65 година живота (исто важи и зажене али њихова старосна граница још није изједначена са годинама мушкараца).

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Dozvola za rekreativni ribolov
« Odgovor #17 poslato: 29, 10, 2018, 08:53:57 pre podne »
Omiljene su mu policijske sluzbenice koje imaju beneficiju na rad u policiji a obicne salteruse. Odosmo u off.
Sta ja znam, 7000 nije puno ko ide da peca. Juce sam imao sarana koji vredi 1500 dianra, vrati se to, samo ko ide da peca.. A mozda ce i ovi da krenu malo da rade ako budu imali vise novaca.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Dozvola za rekreativni ribolov
« Odgovor #18 poslato: 29, 10, 2018, 09:47:40 pre podne »
Sa obzirom da na potezu od Novog Sada do Futoga za svojih 40 godina nisam sreo ribočuvara, dozvolu iz principa ne kupujem, jer neću da plaćam nekog ko ne radi

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Dozvola za rekreativni ribolov
« Odgovor #19 poslato: 29, 10, 2018, 09:49:18 pre podne »
Слажем се да не треба да скрећемо ову тему али то смо већ.учинили и при том смо обојица написали нешто погрешно, а то ваља исправити.

Наиме, написали смо да је потребно 45 година стажа - неправилно!

По закону, услов за пензију је 40 година радног стажа или 65 година живота (за мушкарце а ускоро ће важити и за жене).

А што се тиче бенефицираног стажа, нису у питању само шалтерски радници. Поред војске и полиције, има ту и рудара, минера, контролора летења...

И да се вратим на дозволе, увек ће нама бити скупе. Највећи проблем је у томе што смо годинама виђали како држава наплаћује дозволе а рекреативни риболовци не добијају готово ништа за узврат.

Истини за вољу, у последње време, све чешће чујем да су на Дунаву, у околини Сланкамена, присутни чувари који контролишу исправе и број штапова. Чујем да су веома вредни и чувари око Панчева, на Тиси и на још неким местима.

То је похвално, мада, и даље слушам да нема чувара ноћу и да рибокрадице и даље тамане рибу мрежама, струјом и гасом.

И даље нико не контролише и не кажњава власнике ресторана који гостима припремају кечиге мало веће од гирица...

Док држава не казни ресторанџије, док буде купаца, рибокрадице ће таманити рибу.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Dozvola za rekreativni ribolov
« Odgovor #20 poslato: 29, 10, 2018, 16:08:04 posle podne »
Pa kad bismo bili složni i da bojkotujemo kupovinu dozvola,pala bi cena na 3000 vrlo brzo... ali jbga

Od 365 dana u godini bar 150 provedem na vodi i dve godine nisam sreo cuvare osim ove godine kada sam bio u smederevskom dunavcu....ljudi dosli,prisli kulturno,pogledali dozvolu,malo popricali i odose..
Dunav je moje more.....