Nautika opšta... > Nautički priručnik

Како треба...?

(1/6) > >>

LSI:
Све ми се чини, неко је неком приликом, у некој од тема писао о томе како треба пловити на релацији Нови Сад - Београд, али не могу да се сетим ни ко, ни кад, ни у којој теми.
А ево, у ове зимске дане (који баш и не личе мног на праве зимске али нека), размишљам нешто о томе како бих мојим малим чамцем да кренем уз Дунав, од Старог Сланкамена, до Дунавца у Новом Саду. Баш би лепо било да обиђем наше пријатеље наутичаре и да свратим до брата који има кућу тамо код оне "Долине лопова" (знаће Новосађани где је то).

Са ово мало искуства, приметио сам да тај наш Дунав, и поред мушког имена, има женску ћуд - превртљиву!
На неким местима је широк и миран, негде су вртлози, негде јури као луд, негде је тромији.

И чини ми се, баш о томе је неко писао у некој од тема али ето, остарило се па нит се сећам, нит могу да нађем.
Зато сам решио да на овај начин упутим апел онима који су ту релацију препловили више пута, да са свима нама поделе искуство, да нам испричају где је боље пловити уз леву, а где уз десну обалу, поред  које аде можемо проћи само с оне стране према главном току, а коју с било које стране.

Рачунам нешто, тих око 45 км могао бих с мојим чамцем и мотором, при брзини од око 15 км/сат могао да пређем за око три сата - лепа вожња, још лепши излет би то могао бити...

vepar:
I obavezno se javite kada budete u blizini  Karlovacke ade tzv nautickog bermudskog trougla koji od nauticara pravi alkoholicare  ha ha ha A od Slankamena do NS sam prosao najmanje 20 puta...  Ja sa brodom obilazim Krcedinske ade i nabijam se uz levu obalu gde je i plovni put, uzvodno od Bescanskog mosta sredina, uz levu obalu ima plicaka, Karlovacka ada se moze obici sa obe strane ali nema potrebe da se zavlacite, samo obratite paznju na nizvodnom spicu ade se jos duuugo nastavlja podvodni sprud a desna obala ade je jako jako daleko plitka. Ako se dobro secam nizvodno od Krcedinskih ada ima sporova sa desne strane. Uzvodno od krcedinske ade je sve plovno do Oficirca plaze koja se nalazi neposredno nizvodno od Zezeljevog mosta na desnoj obali. Nakon Oficirca je opet sve plovno ali uvek plovim uz levu obalu, sporiji je dunav a i prolazite pored Stranda velike Novosadske plaze gde ima sta da se vidi dodo dodo dodo

zankiki:
Sa obzirom da tvoj čamac glisira, i da se ne baviš pajsovanjem kao mi deplasmanci, ja bih u nepoznati kraj po plovnom putu... Tebi razlika možda 15-20 minuta ali mirna i opuštena vožnja....

vepar:
A uzput ako ogladnite imate cuvenu cardu neposredno uzvodno od Bescanskog mosta, dobar je i restoran Dunav u Karlovcima i carda Passent u Karlovcima, a vrhunska hrana je neposredno izvodno od mosta Duga u NS. Svi nabrojani restorani se nalaze na desnoj obali dunava i svi imaju splavove za pristajanje

zankiki:
Nemoj da si nepristojan, ako javi da kreće valjda ćemo ga čekati u Karlovcima sa ladnim pivom i pripaljenim roštiljom?  sajkaca

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju