Autor Tema: Dilema-ovlasceni servis ili ne  (Pročitano 11930 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #15 poslato: 29, 08, 2017, 22:18:52 posle podne »
Moja preporuka je odrzavti u garanciji gde to mora a posle toga ko kako voli. Mada ako 5 god neko odrzava motor kod istog majstora najbolje je to nastaviti na istom mestu jer covek zna motor,zna vlasnika...vlasnik zna sa kim ima posla i ako je sve ok nema razloga za promenu majstora
E sad moje iskustvo,servisna mreza sa kojom sam zadovoljan je Honda...isti ljudi,ima delova i to novih,ima ih nekoliko u Srbiji...ostale servise ne poznajem ali nisam video nikad istog majstora na marini dva puta.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #16 poslato: 30, 08, 2017, 08:48:10 pre podne »
Pozdrav,

Za nov motor, obavezno ovlasceni servis. Mislim da se gubi garancija ukoliko radi neko drugi. Mada i oni idu jos dalje. Kada se kupi nov suzuki, mora da se kupi odvojeno filter goriva sa kucistem sto je oko 40 eura. Ukoliko to nema, tada garancija ne postoji vise. Kasnije, se menja samo filter koji je 10 eura. Malo mi je to glupo zar ne..

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #17 poslato: 30, 08, 2017, 18:26:46 posle podne »
Nije glupo, motori s direktnim ubrizgavanjem imaju sasvim drukcije dizne nego karburatorski i na taj nacin dizne se štite od kondenzata i prljavstine u gorivu...Proizvodjac rijetko kad prpise neku budalastinu koja ce stiti motoru.,....a zasto ne imati ako mu to produzava radni vijek

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #18 poslato: 04, 09, 2017, 08:57:09 pre podne »
Odlicno, stim da kupujes motor, zasto ne daju to sa njim vec ide posebno. Kupis auto i kazu ti, ugradi filter jer ako ga nemas, nemas ni garanciju.

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #19 poslato: 04, 09, 2017, 16:06:35 posle podne »
Pitanje bi bilo zasto onda ne daju sajle za motore na daljinske komande...mislim da je jasno zasto...isto tako i filter...Ja sam pokusao obajsniti zasto ga treba imati i zasto ga servisi preporucaju a uvijek se moze naci nekoliko razloga zasto ga vlasnici ne zele staviti...Isti je dobar na bilo kojem vb motoru bez obzira na direktno ubrizgavanje ili ne

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #20 poslato: 06, 09, 2017, 09:01:08 pre podne »
Treba ga imati, daleko od toga. Sutra ce traziti da se dokupi filter za vazdugh, zar ne?

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #21 poslato: 06, 09, 2017, 14:10:02 posle podne »
Razmislio sam i resio da i ove godine radim servis kod ovlascenog servisera, negde krajem septembra prema servisnoj. Najveca muka mi je skidanje motora, prebacivanje u drugi camac pa do kola a onda posle servisa sve to isto. Kada treba to da radim uvek imam neki neprijatan osecaj u stomaku jer stalno razmisljam da nesto ne krene naopako.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #22 poslato: 06, 09, 2017, 15:15:44 posle podne »
Zar ti nije lakše da odvučeš ceo čamac u servis? Koliko ono konja beše motor?

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #23 poslato: 06, 09, 2017, 15:42:22 posle podne »
Koji motor je u pitanju?
Ima ovlascenih servisa i na reci, pa mozete otici camcem ili pak neko od njih izlazi na teren...

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #24 poslato: 06, 09, 2017, 17:19:12 posle podne »
Treba ga imati, daleko od toga. Sutra ce traziti da se dokupi filter za vazdugh, zar ne?

Malo trgovačke zolčestoce koju neki brandovi nemaju.....ali nisi daleko od istine...recimo Mercury iznad 40 ks ne isporucuje rezervoar za gorivo i moras ga dokupiti...Tako da, nemoj se zaliti dok kod poklopac motora stize u cijeni  jh

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #25 poslato: 06, 09, 2017, 17:25:47 posle podne »
Maveric, da u pravu si, na zalost.
Kupio sam Mercury 50 ks i stigao je uredno upakovan u sanduk, na kome naravno pisu one tri naj cesce upotrebljavane i vidjane reci ( Made In China ).
Motor je dosao bez icega drugog, pa da bi se stavio u funkciju moralo se kupiti:
- rezervar
- sajle za upravljanje
- obrtometar
.....i naravno ELSA, posto se motor isporucuje sa nekom fabrickom, koja cim malo dodas gas udje u blokadu jer pretera sa obrtajima...
Ostaje za utehu sto sam ga kupio na sajamskom popustu, pa se sve spakovalo u taj popust...

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #26 poslato: 06, 09, 2017, 17:32:10 posle podne »
A mi, vi...smo ipak malo trziste i uvoznici nas na nekim stvarima šišaju ali eto i mi se dovitlavamo s njima...cekamo popuste...akcije pa popust za gotovinu gotovine id itd...ali neke tehnicke norme ipak treba ispostivati...taj nesretni separator...treba...jbg bez rezervoara ne ide... lol Ali ne treba tu ni biti toliko negativan...to su stvari koje kupimo da uzivamo i na takav nacin treba tome i pristupiti od pocetka  thumbup

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #27 poslato: 06, 09, 2017, 17:43:37 posle podne »
Zaista je moguce da se motor isporucuje bez rezervoara?!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #28 poslato: 06, 09, 2017, 17:52:32 posle podne »
A mi, vi...smo ipak malo trziste i uvoznici nas na nekim stvarima šišaju ali eto i mi se dovitlavamo s njima...cekamo popuste...akcije pa popust za gotovinu gotovine id itd...ali neke tehnicke norme ipak treba ispostivati...taj nesretni separator...treba...jbg bez rezervoara ne ide... lol Ali ne treba tu ni biti toliko negativan...to su stvari koje kupimo da uzivamo i na takav nacin treba tome i pristupiti od pocetka  thumbup

Da u pravu si...
U stvari, ispalo je dobro sto nisu dali rezervoar, pa sam kupio dva prohromska Yamahina sa onim prikljuckom sa krilcima, pa sad cas posla prebacim prikljucak sa jednog na drugi...

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #29 poslato: 06, 09, 2017, 20:02:19 posle podne »
DuleN, da li i na pločici motora pišu iste tri reči?
Da nije samo sanduk prc