Autor Tema: Dilema-ovlasceni servis ili ne  (Pročitano 11921 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Dilema-ovlasceni servis ili ne
« poslato: 18, 08, 2017, 13:49:48 posle podne »
Blizi se vreme za drugi redovan servis, motor nov, kupljen prosle godine. Da li raditi servis kod ovlascenog servisera i time sacuvati petogodisnju garanciju ali dati
6-700 i plus dinara ili naci nekog proverenog majstora (za koga iskreno ne znam) platiti manje ali izgubiti garanciju. Da li u slucaju nekog kvara na vodi, garancija uopste nesto znaci i koliko je moguce dokazati servisu da kvar nije nastao tvojom greskom u eksploataciji ili rukovanju.
Vasa misljenja, iskustva po tom pitanju.

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #1 poslato: 18, 08, 2017, 13:54:16 posle podne »
Koji motor je u pitanu, ako je neki od ovih vecih s direktnim ubrizgavanjem i morem elktronike svakako sam za produzenje garancije....Mehanička oštecenja nastala u voznji ionako ti ne pokriva jamstvo..no ove kvarove kojima su noviji motori svakako podlozni trebalo bi da rijesavaju bez pitanja

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #2 poslato: 18, 08, 2017, 14:10:46 posle podne »
Ako si već kupio novi motor, ja bih čuvao garanciju.
Pogotovo što 5 godina uopšte nije malo, a na novijim motorima su elektronike skupe.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #3 poslato: 18, 08, 2017, 16:58:15 posle podne »
Ovo je i za mene velika dilema... Prosle godine sam kupio nov motor. Sve je bilo OK a kada je na red dosao prvi servis ovlasceni serviser mi je za 20 minuta posla  naplatio 250 EUR . Sve je to OK, ja cenim svaciji posao i rad, ali ipak je 250 evrica je poprilicna suma...
Nakon toga sam se bacio na citanje uslova garancije... Bolje da nisam ni citao, sad u opste pojma nemam da li se nesto moze reklamirati ako dodje do problema...
Iz tih razloga cu ja verovatno produziti da koristim usluge majstora u kog imam poverenje, pa makar zrtvovao garanciju...
« Poslednja izmena: 18, 08, 2017, 19:01:42 posle podne DuleN »

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #4 poslato: 18, 08, 2017, 18:50:21 posle podne »
A sta treba da se radi?

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #5 poslato: 18, 08, 2017, 20:44:04 posle podne »
Cifra 6 -700 i plus dinara mi zvuči nestvarno malo.
Čak i da je nekoliko puta veća, nema dileme.
Ovlašćeni servis.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #6 poslato: 18, 08, 2017, 20:58:25 posle podne »
ovlasceni ako radi obavezno mu stojis iznad glave.ne bih dao da pipne iza vrata.isti slucaj sa automobilom.
jedino ako bas znam servisera i ne sumnjam.
bio sam prisutan kad je ovlasceni servis upropastio skoro nov automobil,tako da je motor prolupao posle par stotina km i to daleko  od bg.
oni nista ne popravljaju ,poskidaju ono u sta sumnjaju i stavljaju novo,a ti delovi,prva ugradnja su daleko kvalitetniji od tih zamenskih.ove posle valjaju...
problem je sto te zamenske ugrade uglavnom nevidjeno traljavo,zabice, podloske, neke gumice,to pola polome ili ne vrate na mesto....

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #7 poslato: 20, 08, 2017, 01:51:33 pre podne »
Kupio sam tu u Hr novi tohatsu 30 ks prije godinu i pol dana...prvi servis na 20 sati 70 eura....drugi nakon godine dana 70 eura....ne znam koliko ce kostati treci. Inace motor je proslinio na nekoj brtvi...i dosao servis odvezao motor i vratio nazad ...Kod nas je garancija poprilično bitna i tesko da bih je propustio za 100 eura maximalno godisnje...e sad sto ti vasi rade za 250 eura...stvarno ne znam

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #8 poslato: 20, 08, 2017, 13:17:18 posle podne »
U pitanju je Mercury 9.9 teretni. Prosle godine prvi servis na 20 sati kostao skoro 10.000. Zamena ulja, podmazivanje i dve svecice jer su ove u njemu po serviseru posle 20 sati rada bile previse cadjave. Sve ukupno sat vremena posla. Ove godine moja pretpostavka je da ce biti oko 8000 sem ako ne budu menjali svecice a mozda me opet iznenade sa novom garniturom. Cifra od 90 eura nije mnogo naspram 250 ali vredi li to i toliko, verovatno ne ali se time cuva garancija.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #9 poslato: 21, 08, 2017, 08:13:57 pre podne »
ovlasceni ako radi obavezno mu stojis iznad glave.ne bih dao da pipne iza vrata.isti slucaj sa automobilom.
jedino ako bas znam servisera i ne sumnjam.
bio sam prisutan kad je ovlasceni servis upropastio skoro nov automobil,tako da je motor prolupao posle par stotina km i to daleko  od bg.
oni nista ne popravljaju ,poskidaju ono u sta sumnjaju i stavljaju novo,a ti delovi,prva ugradnja su daleko kvalitetniji od tih zamenskih.ove posle valjaju...
problem je sto te zamenske ugrade uglavnom nevidjeno traljavo,zabice, podloske, neke gumice,to pola polome ili ne vrate na mesto....

Apsolutno nisi u pravu.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #10 poslato: 21, 08, 2017, 09:55:44 pre podne »
Zavisi od slučaja, znam da su neki servisi (i za vozila i za vb motore) gubili zastupništvo ako se pokaže da nisu dorasli.
Što se tiče vozila, posle svake posete ovlašćenom servisu direktor me cima na email da ocenim njihov rad.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #11 poslato: 21, 08, 2017, 14:20:16 posle podne »
Zavisi od slučaja, znam da su neki servisi (i za vozila i za vb motore) gubili zastupništvo ako se pokaže da nisu dorasli.
Što se tiče vozila, posle svake posete ovlašćenom servisu direktor me cima na email da ocenim njihov rad.
Verovatno sam malo preterao,sigurno ima i ok.tih servisa. Ali retko.obicno su to vece radnje gde ima vise majstora, a od njih sve zavisi. Ovaj direktor samo salje ovaj mail...

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #12 poslato: 28, 08, 2017, 20:44:32 posle podne »
Kupih ja nov motor i stvrno mi je bilo puno 50 eu za podmazivanje dve svecice i ulje u cizmi...Tohatsu 9.8 2T
Ramisljam ako nesto rikne dobicu novi deo i to mi se isplati
Prodam motor posle godinu dana i uzmem hondu staru jednu sezonu,kupljenu u Srbiji i ne dobijem garanciju
Dodje prolece i servis i pitam majstora sta cu za garanciju...kaze covek lepo da ne brinem jer zna i motor i ko je kupio i da ima 50 sati rada...samo ti servisiraj kako ti kazem i ne brini nista
Tako je i bilo...vozim,odrzavam i platim koliko treba. Ako stane imam koga da zovem i boli me uvo a u tome je poenta. To sto mi mislimo da je motor star 10 godina siguran i pouzdan je jedna stvar a to sto je majstor sve video da se treba menjati posle 10 godina je druga stvar...a to kosta koliko kosta i opet me boli uvo. Sipam vozim i odrzavam

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #13 poslato: 28, 08, 2017, 20:47:17 posle podne »
Nisu svi te sreće.
Znači, nije preporuka.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Dilema-ovlasceni servis ili ne
« Odgovor #14 poslato: 29, 08, 2017, 12:20:44 posle podne »
Pozdrav,
Ja servis na autu radim sam godinama a pocecu i motor da radim sam. Nema tu sta pameti. Na you tube i sve detaljno opisano, sta i kako. Recimo, moj servise mi je radio servis pun, nisam imao dobar kontrolni mlaz. Na kraju godine, stao skroz. Sve izgorelo, impeler, kucist epumpe. Ispostavilo se da imam rupu izmedju izduva i usisa vode za hvadjenje. Uradio je sve ponovo itd i naravno naplatio mi je iako je to treba da vidi odmah pri prvom servisu. lako je po mom dzepu udarati. Da je on platio, sledeci put bi gledao sa 4 oka. A sta sada, sta je tu je.