Nautika opšta... > Turističke reportaže

Djerdap 2017 kolima

(1/3) > >>

broker975fx:
Na brzinu odlucismo da napravimo kratak izlet kolima,brod je na suvom i kako stvari stoje sa vodostajem tako ce ostatati jos neko vreme.
Slike su naravna sve vidjene ali postoje neki vidni pomaci kada je turisticka prezentacija djerdapa u pitanju. To se pre svega vidi u Golupcu tj par kilometara iza kod tvrdjave. Nazalost tvrdjava jos nije otvorena za turiste ali radovi na njenoj sanaciji su u punom jeku. Napravljen je veliki parking sa info deskom i salom za prezentacije i malom postavkom . Napravljeni su toleti i i simpatican restorancic. Parking se placa 100 din za ceo dan. Konacno su postavili veliki ponton koji ce u buducnosti primati velike kruzere. Naravno posto mi moramo da zakomplikujemo sada imaju neki problem sa carinskom ispostavom pa ove godine nece biti pristajanja belih ladja. Takodje postoji manji pristan na njemu je trenutno beogradski brod Trajan zaduzen za panoramsko razgledanje.



Obisli smo naravno mog prvog komsiju sa marine koji je sada ovde na zadatku, klinja je konacno docekao da isproba kako ide Trajan :)



STG:
Bravo!
Vec neko vreme pokusavam da uradim istu stvar, ali uvek zafali vremena...
Nadam se da necete preskociti Milanovac, kapetan Misin breg, Lepenski Vir valja videti i naravno, priroda na samom Mirocu.
Svaki, ali svaki put u prolasku kroz taj kraj pomislim koliko bi bilo lepo da se popnem na sam vrh i pogledam kazane iz druge perspektive...

broker975fx:
Sve u svemu meni vrlo prijatan utisak iz Golupca. I sam grad je lep i cist a ovo mislim da ce biti bas posecena destinacija. Mogli su doduse da dodaju jedan pristan jer realno ovaj koji je za male nauticare je zauzet turistickim brodom koji tu prima i istovaruje putnike a na njemu nema mesta da jos neko stane. Znaci trenutno je moguce brodicem stati iza 18h ili do 11. Trajan ima redovne polaske na svaka dva sata od 11h. Sa druge strane veliki pristan zvrji prazan.

Put smo nastavili prema Donjem Milanovcu gde smo se sa jednim starim clanom foruma Bobanom dogovorili za nocenje u njegovom malom raju. Boban i njegova gospodja su stvarno super domacini i stvarno se trude da guraju turisticku pricu. Boban brodom vozi turisticke ture po najlepsem delu Djerdapa a vidim covek ima planova pa se nadam da cemo uskoro u Poreckom zalivu imati i jednu marinu ili se barem ja tome nadam.  http://apartmanpopovic.com/



mesto za rostilj i klopu kod bobana


Kucica na drvetu za klince, pozadi je i trambolina  - ma uzivancija



A ovo je pogled iz apartmana

broker975fx:
Lepenski Vir i Breg ostavljam za drugi put jutros smo otisli na kupanje u Tekiju i somovinu :)

Evo jos koja slika Milanovca, gradska marina uglavnom zvrji prazna



STG:
Uvek sve to moze i bolje, ali nema razloga za nezadovoljstvo.
Koliko prethodnih godina nije bilo nikakvog pontona,uredjenog parkinga za kola i svega ostalog za turiste, a ljude bas zanima tvrdjava?
Da se taj ponton pusti u rad i malo osvetliti samu tvrdjavu za potpuni utisak.

Koliko je sam smestaj daleko od Porecke reke ili Dunava?
Verovatno ce to nekome sa foruma biti od koristi...
I da, kako funkcionise Bobanova tura po klisuri?
Koliko osoba staje u ladju, kabinas ili ne (wc), koliko vremenski traje tura do Trajanove table i nazad, koliko polazaka ima dnevno, cena...?
Predpostavljam da interesovanje igra glavnu ulogu, ali ipak nije lose znati, ja vec planiram nesto.
Bobane?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju