Autor Tema: Игор - мајстор из Новог Сад  (Pročitano 6182 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #15 poslato: 14, 05, 2017, 18:35:19 posle podne »
Можда то није скупо како се нама чини , већ су наша примања испод просека . Тако да се ми сад овде споримо око цена које су у нормалним земљама ситница , многи наутичари који живе тамо радо би плаћали ту цену наших мајстора .Мало помало од 2008 смо натерани да јефтино купујемо и живимо ,ту 2008 сам поменуо јер сам лако могао да купим доста тога и нисам пуно гледао колико кошта , сада је то тешко .

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #16 poslato: 14, 05, 2017, 20:53:23 posle podne »
Meni je sve to skupo, ali sam se opredelio da mi je to hobi pa cutim i trpim i PLACAM !!!
Nautika nije obaveza, to je nesto sto covek izabere kao hobi na koji da baca pare, pa nije red zaliti se...
Uporedjivati doktore, zubare, .... sa nauticarima, je pomalo smesno...  Svako nek bira svoju profesiju i hobi. Ako pasne jedno i drugo - odlicno. Ako ne - aj zdravo hobi...

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #17 poslato: 15, 10, 2017, 06:05:55 pre podne »
Одлучио сам да отворим нову тему да бих вам представио једног доброг мајстора.

Познато вам је из мојих порука у неким другим темама да сам пре две недеље спустио чамац у воду и да сам имао проблем с гашењем мотора на лер гасу.

Обратио сам се неколицини мајстора за помоћ али испоставило се да неће бити баш лако обезбедити мајстора који је спреман да оде до Старог Сланкамена. Неки су имали веома озбиљне разлоге (нпр. један мора да пресели радионицу), некима је то далеко, а неки кажу да више не излазе на терен...

Морам да нагласим да су у Галија Наутици били веома љубазни и понудили су ми да ми обаве сервис по врло прихватљивој цени али било је потребно да им однесем мотор тамо.

Да не дужим, наш пријатељ ДулеН ми је скренуо пажњу на младог мајстора из Новог Сада, по имену Игор. Дечко ради хонде и јамахе и Дуле га је баш похвалио.
Игром случаја, био сам пре неколико дана у Новом Саду на састанку учесника овогодишње регате и том приликом ми је наш пријатељ Маркус препоручио баш истог мајстора - Игора!

Испоставило се да препоруке обојице нису биле случајне и произвољне.

Почетком недеље чули смо се преко телефона и договорили се за данашњи дан. Можете мислити како сам се осећао јутрос око шест док сам му слао поруку да киша пада у Сланкамену.

Ипак, Игор је инсистирао на томе да дође.

И дошао је.

Без много речи и мудровања, расклопио је мотор, опрао карбураторе, заменио свећице, уље у мотору, филтере за гориво, уље у мењачу... Некаквом скаламеријом се послужио да наштелује обртаје, подешавајући један по један карбуратор. Није му било тешко да испразни резервоар и да га испере, па да поново у њега улије бензин---

Онда ми је избушио нове рупе и подигао ми мотор за неких три сантиметра. На крају ми је показао тамо неке завртње с опругама и посебно један, ако пожелим да мало појачам лер гас.

Да не дужим, мислим да је млади Игор мајстор који заслужује да га похвалим, а ево и његовог броја телефона, ако неком буде потребна стручна и квалитетна помоћ: 063 49 02 21.

И... после свега, да ли је потребно да нагласим да је чамац поново у води, да сам направи круг с њим и да мотор "штепа к'о сингерица"?
Svaka cast za majstora

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk