Ribolov > O ribolovu, priboru, radnjama

Држачи штапова са "самоокидањем" - сами контрирају

(1/8) > >>

LSI:
Недавно сам у једној емисији на ТВ видео причу о човеку из Кикинде, ако сам добро разумео, који је показао неке држаче који су му остали од покојног оца, некада врсног прецизног механичара, који се подесе да сами контрирају. Деловало ми је веома интересантно и покушавао сам да дођем до више информација али онда сам наишао на нешто што би могло да буде исто то, само на други начин.

Погледајте ове слике које ћу приложити.
Видећете, у основи, веома једноставан механизам, с две спиралне опруге, и три положаја за аутоматско одапињање, завсно од тежине рибе која се очекује (баш као и у поменутом прилогу на ТВ који сам гледао.

Овакав носач кошта око 10 долара. Рекао бих да то и није скупо ако заиста ради као оно што сам видео у прилогу.

maverick:
Ništa baš ne umiješ normalno  lol još bi nešto i da ti očisti ribu  lol Šale malo, naravno...dobra fora za starije pecaroše  thumbup

LSI:

--- Citat: maverick  15, 01, 2017, 21:04:27 posle podne ---Ništa baš ne umiješ normalno  lol još bi nešto i da ti očisti ribu  lol Šale malo, naravno...dobra fora za starije pecaroše  thumbup

--- Kraj citata ---

O čišćenju nisam ni razmišljao - ja ću se pridržavati pravila: "Uhvati i pusti!"

Ali ovaj sistem je silna stvar! Može ćovek da ostavi štap i da se prošeta, da malo odmori. Riba ako naiđe, kad povuče mamac, oslobodi mehanizam i kontra bi trebalo da upeca ribu automatski. Ostaje da je čovek samo izvadi iz vode.

DuleN:
Laki se sprema da u sezoni 2017 bude pre svega ribolovac, sto je jako pozitivno  kgk

LSI:

--- Citat: DuleN  15, 01, 2017, 21:15:36 posle podne ---Laki se sprema da u sezoni 2017 bude pre svega ribolovac, sto je jako pozitivno  kgk

--- Kraj citata ---

Морам, Дуле.
Кад видим како ови наши другари кукају да нема рибе, шта ћу? Да проверим, па да им покажем како се то ради.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju