Autor Tema: Koliko kosta farbanje camca?  (Pročitano 24238 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #15 poslato: 14, 11, 2016, 16:16:09 posle podne »
Mnogo hvala! Ima i debljih strafti iz prve sezone i po boku sa jedne strane izgubljen sjaj od toga kako se drao o bocnu rampu na vezu jer je neko ukrao gumu koju sam postavio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Guma,ako se koristi kao bokobran, ce za dva dana da odere svaku boju.a i zelkot ce da osteti.guma je ok mozda za neke metalne camce, radne.
Cak i pravi bokobran ostecuje trup.posebno ako ga kvasi voda iz reke koja ima peska u sebi.
U svakom slucaku probajte da izbegnete farbanje.zelkot je daleko kvalitetniji i deblji od bilo koje farbe.

Van mreže minjabolesnikov

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • www.mojaladja.com
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #16 poslato: 14, 11, 2016, 16:16:53 posle podne »
A da li imate ideju oko bolje/postojanije bocne zastite?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #17 poslato: 14, 11, 2016, 16:19:04 posle podne »
Takodje bokobran mora da visi na brodu.a ne da se fiksira na molu. Zato sto bokobran mora da radi sa brodom kad se brod ljulja.a ne da bude fiksan i da brod struze o bokobran.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #18 poslato: 14, 11, 2016, 16:24:51 posle podne »
Svakako probajte da reperirate zelkot.ja to nisam radio,ali sam video da se to radi i ispadne odlicno.potrazite na netu. Mada mi se cini da to mora da uradi neko iskusan sa zelkotom.ja sam farbao jedrilicu hepelovim bojama i to je preosetljivo.

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #19 poslato: 15, 12, 2017, 20:37:51 posle podne »
Pa uvek je jeftinije uraditi kako treba iako na prvi pogled izgleda skupo nego uraditi lose a misliti da ste prosli jeftinije.
Konkretno kada su u pitanju polovila pogotovo malo veca kada uradite dobro ne morate desetak godina nista da radite a kada se uradi lose mora se raditi svake druge godine i sad kada se uzme u obzir vadjenje,transport ponovno farbanje itd izadje mnogo skuplje.

U pravu ste osnovni premazi su epoksi ali mi farbari ih u zargonu zovemo nitro zbog razredjivaca a i da bi novi radnici znali koji razredjivac da koriste.

Ja se bavim peskarenjem i farbanjem i prodajem boju ali savete delim besplatno ko god da ima pitanje moze slobodno da nazove ili posalje poruku.
Kod mene je recimo peskarenje i farbanje:
Camca cca5-6m  oko 350-400eura i tu ulazi peskarenje dva premaza osnovne dva premaza poliuretana i antifauling ispod vodene linije
Jahte od 8-10m su od 1000-2500eura zavisi sta se radi u tu cenu ulazi priprema povrsine(Peskarenje ili mehanicko ciscenje) dva premaza osnovne ,dva premaza poliuretana,dva premaza antifaulinga ispod vodene linije ispisivanje inicijala itd
Baylineri su od 800-1500eura zavisi da li ima puno gitovnja koliko je ostecen zelkot itd u tu cenu ulazi priprema do 100% zdrave povrsine nanosenje dva premaza Purprajmera nanosenje poliuretana iznad vodene linije,nanosenje antifaulinga ispod vodene linije.

Kome god treba savet neka slobodno pozove bez obaveze da ja izvodim radove ili da se kupi boja od mene.Ja izvodim radove po celoj Srbiji ali nije realno da mi neko dotera camac ko je udaljen 500km a ja uvek mogu da  dam savet i da preporucim najbolje farbare u blizini mesta gde se objekat nalazi posto ih poznajem sve.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #20 poslato: 15, 12, 2017, 22:37:09 posle podne »
Da li je ovaj email aktuelan (lacalmd@yahoo.com), da li se tako mogu postaviti pitanja, da se ne oduzima vreme telefonom.

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #21 poslato: 16, 12, 2017, 19:26:27 posle podne »
Da li je ovaj email aktuelan (lacalmd@yahoo.com), da li se tako mogu postaviti pitanja, da se ne oduzima vreme telefonom.
Posalji coveku PP to ti je sigurno  sha
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #22 poslato: 16, 12, 2017, 20:16:49 posle podne »
Ma taj dolazi ovde povremeno, hteo sam da vidim cene farbe, da uporedimo sa ostalima.

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #23 poslato: 16, 12, 2017, 20:30:35 posle podne »
Da li je ovaj email aktuelan (lacalmd@yahoo.com), da li se tako mogu postaviti pitanja, da se ne oduzima vreme telefonom.
Posalji coveku PP to ti je sigurno  sha
Da li je ovaj email aktuelan (lacalmd@yahoo.com), da li se tako mogu postaviti pitanja, da se ne oduzima vreme telefonom.
Da taj email je uvek aktuelan :)
Uvek mozete postaviti pitanje na email   lacalmd@yahoo.com ,pozvati telefonom na 0637519071,069658849 ili najbolje je preko Vibera postaviti pitanje i slike to je najlaksi i najbrzi vid komunikacije.
Ako zovete a ja se ne javljam onda sam sigurno negde u brodu pa ne cujem telefon od buke Airlesa i ventilatora.
Uglavnom mozete me kontaktirati na nacin na koji god zelite.
Dogovor je uvek moguc na obostrano zadovoljstvo
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #24 poslato: 16, 12, 2017, 20:33:20 posle podne »
Ovo je bilo brzo  thumbup

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #25 poslato: 16, 12, 2017, 20:35:47 posle podne »
Hahahaha
Zavrsili Svnjokolju pa sad usao u kucu da proverim poruke :)
Pitajte sta god vas zanima.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #26 poslato: 16, 12, 2017, 21:03:52 posle podne »
Имао бих за вас два питања.  (питање је за члана Акерса)

1. Да ли се код стаклопластичног чамца који се планира фарбати уклања комплетно стари желкот или се шмиргла како би се површина матирала те се након тога наносе слојеви подлоге и боје?

2. Да ли радите наношење комплетног новог слоја желкота на половно пловило (глисер)?

1.Radi se kompletno uklanjanje zelkota potom se nanosi purprajmer u dva sloja na celu povrsinu posle toga ide nanosenje poliuretana iznad vodene linije a ispod vodene linije ide Antifauling.

2.Novi sloj zelkota se ne nanosi nikada iz vise razloga prvi je taj sto kada se pravi objekat kalup iz koga ce izadji camac prvo se namaze Zelkotom dva puta pa potom ide polester i tu postoji Hemijsko mehanicka veza prakticno zelkot je sastavni deo oplate on je sjedinjen sa poliesterom dok bi kod nanosenja novog kompletnog sloja zelkota postojala samo mehanicka veza i niko vam ne bi dao garanciju i kostalo bi mnogo mnogo skuplje.
Znaci praksa je  skida se stari zelkot veca ostecenja se gituju potom se farba Purprajmer pa onda poliuretan.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #27 poslato: 18, 12, 2017, 20:13:48 posle podne »
Пронашао сам пре извесног времена на Интернету текст у коме се тврди да је желкот могуће нанети на половно пловило методом шприцања у комбинацији са парафинским уљем.
Веза: https://uputstva.org/sto-je-to-gelcoat/

Занима ме Акерсу ваше мишљење о овој тврдњи. Да ли је ово мит заснован само на папиру или је заиста могуће овом методом квалитетно одрадити посао?
Ja licno ne znam nikoga ko to radi.
Ali ako neko tvrdi da to moze da uradi taj ne moze da vam da garnciju jer prvo kolebanje vremena toplo-hladno-toplo sve ce poceti da puca i odavaja se.
Teoriski je moguce ali tu nema kvaliteta.
Pur prajmer +Poliuretanski lak je extra dobro resenje i to je praksa u celom svetu tako svi rade polovna plovila.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #28 poslato: 18, 12, 2017, 20:50:29 posle podne »
Po skidanju gelcoata  treba podvodni deo odraditi u epoxi osnovnom premazu i to 4-5 ruku. Epoxi ima jace molekulske veze od poliuretana i potpuno je vodonepropusan. Ako postoje veca ostecenja strukture mata od osmoze pozeljno bi bilo uraditi i jedan sloj mata sa epoxi smolom a onda epoxi prajmer u vise ruku. Tim tretmanom bi se trajno resio problem upijanja vlage. Na epoxi prajmer iznad vode 2 ruke PU laka a pod vodom antifaulung. U principu sve iznad epoxi prajmera je cista estetika. Nekada je epoxi bio jako skup i pojavljivao se samo kao West sistem danas je daleko pristupacniji i svakako bi plastiku trebalo raditi s njim. Litar epoxi prajmera se moze naci i za 1000 din set.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #29 poslato: 18, 12, 2017, 23:14:03 posle podne »
Za poliester u obzir dolazi samo purprajmer jer on je stabilna veza izmedju poliestera i narednih premaza.Tako se radi u celom svetu.
Cena 1 litra purprajmera je 3600-4000 dinara +pola litre specijalnog razredjivaca je oko 600 dinara.Uz paljivo upravljanje moze trajati i preko 10 godina.
Ko nanese epoksi prajmer  direktno na poliester a boja ne otpadne pri prvom kolebanju vremena toplo-hladno-toplo ja cu mu dozivotno farbati objekat. Uz to sto se ovim bavim, po struci sam inace Hemijski tehnolog,pa se u ovu materiju razumem i sa strane iskustva i sa strane struke.
Molio bih laike da ne daju kolegama krive savete.
Saveti su besplatni a los savet kosta preskupo.
Gde ima kvalitetna epoksi boja po 1000 dinara litra ja za te pare ne mogu da kupim litru boje cak ni uz rabate koje imam kada kupim kamion boje.Inace hempelov razredjivac 08450 je oko 600 dinara litar u 20litarskom pakovanju a u malom pakovanju je oko 1000 dinara ako toliko kosta orginal razredjivac da se predpostaviti koliko stvarno kosta kvalitetna boja.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com