Anketa

Da li ste za to da se osnuje U.G. Moja Ladja ?

DA, ali bez clanarine
1 (3.1%)
DA, sa clanarinom od 10 evra
25 (78.1%)
NE
6 (18.8%)

Ukupno glasova: 32

Anketa završena: 10, 03, 2016, 00:45:03 pre podne

Autor Tema: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja  (Pročitano 30711 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #30 poslato: 02, 03, 2016, 05:33:50 pre podne »
NE
Pokazalo se prošli put da nema svrhe jer se ništa ne postiže.

1. Ispada da je osnovni cilj da ima dovoljno clanova da se uspešno blokiraju reke kod bilo kakvog protesta.
Ko ce doci iz drugih gradova da blokira Dunav ili Savu? NIKO
Znači: udruženje BEOGRADSKIH nautičara
2. Koja svrha, osim raznoraznih zakonskih obaveza, osnivati bilo šta kad postoji NAUTIČKI SAVEZ koji je mnogo "jači" od bilo kog GG udruženja.
3. Zakon se piše kako nalaže EU a primenjuje kako se protumači ili nekom ministru svidi.
4. Mnogi van Beograda niti registruju čamce niti upisuju motore a ipak plove i niko ih ne dira. Šta će njima udruženje.
Zato NE i NE
A ti brate Lazo bolje nadji način da ploviš umesto da se baviš politikom i birokratijom. Motor ćeš već nekako registrovati. Ako ne u BGD onda možda u NS. Uvek se nadje neka "pametna" kapetanija. Spremi se da penziju provodiš na vodi umesto za radnim stolom, ministarstvima, kapetanijama...... i to u kupaćim gaćama a ne u odelu na +35 i više stepeni.
To je moje mišljenje. hi

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #31 poslato: 03, 03, 2016, 00:15:54 pre podne »
1. Ispada da je osnovni cilj da ima dovoljno clanova da se uspešno blokiraju reke kod bilo kakvog protesta.

taj zakon je na kraju pao, i mi smo ipak imali udela u tome...

Ko ce doci iz drugih gradova da blokira Dunav ili Savu? NIKO
Znači: udruženje BEOGRADSKIH nautičara

Tvoje osnovno zaduzenje od danas je da kada udruzenje pozove da blokiras Dunav u reonu Sabca!

2. Koja svrha, osim raznoraznih zakonskih obaveza, osnivati bilo šta kad postoji NAUTIČKI SAVEZ koji je mnogo "jači" od bilo kog GG udruženja.

recimo za pocetak da se nauticki savez UGASI ... jer nicemu ne sluzi ...

3. Zakon se piše kako nalaže EU a primenjuje kako se protumači ili nekom ministru svidi.

EU bas zabole za nase nauticke zakone... da se EU pita mi do 15 metara ne bismo ni registrovali ladje...

4. Mnogi van Beograda niti registruju čamce niti upisuju motore a ipak plove i niko ih ne dira. Šta će njima udruženje.

pa kad vam urkadu motor i registruju ga u drugoj kapetaniji onda nikom nista ... sta fali zajednickoj bazi serijskih brojeva motora ? da se uradi revizija SVIH serijskih brojeva i da se vidi ko ciji motor voza .... eto jos jednog razloga/cilja

ja kao sto rekoh sam skeptican , ali se ne slazem sa tim da udruzenje ne bi imalo smisla, imalo bi i te kako ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #32 poslato: 03, 03, 2016, 07:09:35 pre podne »
NE
Pokazalo se prošli put da nema svrhe jer se ništa ne postiže.

1. Ispada da je osnovni cilj da ima dovoljno clanova da se uspešno blokiraju reke kod bilo kakvog protesta.
Ko ce doci iz drugih gradova da blokira Dunav ili Savu? NIKO
Znači: udruženje BEOGRADSKIH nautičara
2. Koja svrha, osim raznoraznih zakonskih obaveza, osnivati bilo šta kad postoji NAUTIČKI SAVEZ koji je mnogo "jači" od bilo kog GG udruženja.
3. Zakon se piše kako nalaže EU a primenjuje kako se protumači ili nekom ministru svidi.
4. Mnogi van Beograda niti registruju čamce niti upisuju motore a ipak plove i niko ih ne dira. Šta će njima udruženje.
Zato NE i NE
A ti brate Lazo bolje nadji način da ploviš umesto da se baviš politikom i birokratijom. Motor ćeš već nekako registrovati. Ako ne u BGD onda možda u NS. Uvek se nadje neka "pametna" kapetanija. Spremi se da penziju provodiš na vodi umesto za radnim stolom, ministarstvima, kapetanijama...... i to u kupaćim gaćama a ne u odelu na +35 i više stepeni.
To je moje mišljenje. hi


E, након Капетанових одговора, од којих се са већином потпуно слажем, сад ми је много лакше да додам свој коментар и то само на део који сам означио у Зортеровом тексту.

Дакле, политиком се не бавим и никад се нећу бавити. У нашим условима, политика је постала један веома прљав и нечастан посао. Није то за мене.
Шта ћу кад сам и ја за  ffff

А што се тиче бирократије, њоме се бавим, и њоме ћу се бавити, у мери у којој ми она буде подметала клипове, стезала омчу око врата и трпала руке у џепове, што су главне карактеристике бирократије код нас.  pirat 4587 sos6

И у овом случају, нисам ја био тај који је покренуо ову причу о УГ испочетка. Ја сам је само подржао и дао неколико уводних текстова како бих осталим члановима форума, посебно онима који нису учествовали у договорима пре неколико година, омогућио да сагледају о каквим обавезама причамо, да би знали да ли је то нешто за њих или није. Свако треба да зна у каквом колу би требало да игра пре него се у коло ухвати.

А зашто сам опет подржао идеју? sha
Вероватно је то у мени остало нешто из оних давних времена средине и краја прошлог века, када сам одрастао у окружењу самоуправног друштва. Као мали, усвојио сам неке идеје правде, идеје поштовања, истине... Време је показало да су то била, углавном, мртва слова на папиру и флоскуле којима су нас политичари тих времена успављивали и куповали себи гласове који су их све више одвајали од нас - од народа. upavusi rolleye

Како било, ја и данас мислим да је живот леп и да бисмо сви могли бити срећнији и испуњенији кад бисмо мало стали, погледали око себе и схватили како смо мали и краткотрајни и како срећни би могли бити кад бисмо само мало више уважавали људе око себе. И даље верујем да би држава требало да буде та која ће штитити појединце и бити гарант права и правде. И даље верујем да људи само као друштво могу бити срећни, а да срећа појединаца не чини срећу друштва.

Јој... ја забраздио... држим слово  grandpa Извините, нећу више.
Али и даље подржавам идеју о УГ, чак и ако ни овог пута не успемо да се организујемо, а како нам је анкета кренула... некако споро...



Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #33 poslato: 03, 03, 2016, 07:26:05 pre podne »
И још нешто...

Помињете неки Наутички савез...
Може ли неко да ми каже нешто више о том савезу?

Ја до сада нигде не нађох ништа о њему.
На интернету постоје две различите адресе али ни једна податак више.

Ко га је основао? Ко су чланови? Шта тај савез ради?

Јер ако је то организација која би требало да се бави питањима која нас интересују, онда нам УГ можда и не би било потребно. Могли бисмо да "притиснемо" тај "наш" савез да буде активнији, да одговара на наше потребе и да се ангажује на реализацији неких наших циљева...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #34 poslato: 03, 03, 2016, 22:03:13 posle podne »
И још нешто...

Помињете неки Наутички савез...
Може ли неко да ми каже нешто више о том савезу?

Ја до сада нигде не нађох ништа о њему.
На интернету постоје две различите адресе али ни једна податак више.

Ко га је основао? Ко су чланови? Шта тај савез ради?

Јер ако је то организација која би требало да се бави питањима која нас интересују, онда нам УГ можда и не би било потребно. Могли бисмо да "притиснемо" тај "наш" савез да буде активнији, да одговара на наше потребе и да се ангажује на реализацији неких наших циљева...

Ovo bih pre podrzao nego UG.


pa kad vam urkadu motor i registruju ga u drugoj kapetaniji onda nikom nista ... sta fali zajednickoj bazi serijskih brojeva motora ? da se uradi revizija SVIH serijskih brojeva i da se vidi ko ciji motor voza .... eto jos jednog razloga/cilja

ja kao sto rekoh sam skeptican , ali se ne slazem sa tim da udruzenje ne bi imalo smisla, imalo bi i te kako ...

Pa cak i ovo ali to nije realnost. Mnogo nas ima sa starim motorima (ja doduse vozim onaj koji mi je Zoke poklonio i nema sanse da mogu obezbediti papire), koji su stari koliko ja pa je tesko obezbediti realnu bazu podataka. Osim, ako se ne uniste ti motori po sili zakona pa ko ne moze da kupi novi i ne mora da se bavi nautikom. To i jeste hobi bogatih.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #35 poslato: 04, 03, 2016, 05:45:07 pre podne »
Да је памети и воље, такав регистар  ванбродских мотора би постојао у централизованој бази података у Министарству саобраћаја где би се обједињавали подаци Капетанија широм Србије, као што је случај са моторним возилима и где се по броју мотора или шасије налазе подаци о возилима.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #36 poslato: 04, 03, 2016, 08:14:01 pre podne »
Pa cak i ovo ali to nije realnost. Mnogo nas ima sa starim motorima (ja doduse vozim onaj koji mi je Zoke poklonio i nema sanse da mogu obezbediti papire), koji su stari koliko ja pa je tesko obezbediti realnu bazu podataka. Osim, ako se ne uniste ti motori po sili zakona pa ko ne moze da kupi novi i ne mora da se bavi nautikom. To i jeste hobi bogatih.

Moram da se ne složim sa ovim. Kao kad bi vozio auto koji nije registrovan, pa ono, možda me ne uhvate. Jer ima mnogo nas sa starim kolima... Da se razumemo, svi mi tako ili slično radimo, bar ponegde, jer kontrole nema...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #37 poslato: 05, 03, 2016, 07:38:55 pre podne »
Zato sam i rekao da nije realnost. Osim na Dunavu (samo zato sto je medjunarodni plovni put) nigde vise nema kontrole. Nisam ja kriv sto je tako, ali......TAKO JE.
Da nema kontrole na putevima siguran sam da bi se vozila neregistrovana vozila. A da li ih treba registrovati (i vozila i camce) to je vec pitanje. Jednom....DA, ali svake godine ...... po meni to je samo da se uzmu pare od naroda. Holandija koja je puna camaca ne registruje camce manje od 15m a one koje registruje to cini samo jednom (trajna registracija). Kako je moguce da je to kod njih logicno i normalno a kod nas nije?
Ja nemam dilemu, camac necu registrovati (po vazecim propisima ne bih ni moga i ako je nekad moglo) jer dalje od Mitrovice i Obrenovca i necu ploviti (jer zbog zakona i ne mogu).

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #38 poslato: 06, 03, 2016, 16:05:51 posle podne »
Nikad se necu sloziti sa anarhijom ... Baza motora mora da postoji u svakoj normalnoj drzavi , registrovati se mora takodje.... Druga stvar je koliko to kosta, koliko je to komplikovano...

Zamisli samo da se vozis , upoznas super lika na vodi on te ponudi picem klopate zajedno sve super... a onda vidis da mu je na ladji motor koji je ukraden tvom drugaru , a ovaj ga regularno registrovao i koristi ...

ista stvar je i sa ladjama... sutra moze neko da ti otera ladju za neko mesto nizvodno pa ti dokazi cija je ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #39 poslato: 06, 03, 2016, 16:07:49 posle podne »
a Nauticki savez ne bih komentarisao ni u kom slucaju ... koliko rade toliko su i poznati ...

to me podseca na Jedrilicarski savez Srbije, gde je ekipa tu da bi primala platu i delila lovu koju drzava dodeli za razvoj sporta...

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #40 poslato: 06, 03, 2016, 20:54:52 posle podne »
Sve u svemu, izgleda da možeš da zatvoriš ovu temu.  sajkaca
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #41 poslato: 06, 03, 2016, 22:47:47 posle podne »
Sve u svemu, izgleda da možeš da zatvoriš ovu temu.  sajkaca

80% je reklo da hoce udruznje... da vidimo ko ce da se javi oko osnivanja...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #42 poslato: 22, 08, 2017, 16:11:45 posle podne »
Takodje je i ovde svojevremeno KAPETAN započeo jednu ideju, i na tome je mislim ostalo, treba sve ovo objediniti i početi ponovo, ali sada nadam se ozbiljnije.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #43 poslato: 22, 08, 2017, 17:41:01 posle podne »
Odustalo se od osnivanja takvog pokreta ili grupe gradjana jer nije bilo koncenzusa osim ovde na forumu sto je priznacete prilicno virtualno. Da bi protestvovali protiv nameta ne treba nam "organizacija" time bi samo vlasti dali adresu na koji ce da nam jeb... ma..r . vec kao i u mnostvu drugih slucaja, zajednicka akcija oko onoga sto nam je zajednicki interes a to je smanjenje poreza na luksuz odnosno pravilno odredjivanje osnovice za oporezivanje shodno vrednosti plovila a ne KS motora. Ne moze se gliser iz 2017 god sa 100 KS yamahom vrednovati isti kao i siklja sa motorom od 25 ks. Stvar je jasna i imali bi ozbiljan pravni osnov za takvu inicijativu.Ali ko da to pokrene?  Kao i sve u nasem drustvu sto se desava, sunovrat svake vrednosti do samog ljudskog zivota , tako i ovo ..nema ko. Zatvorili smo se u svoje caure do potpunog dna. BAs kako smo i zasluzili.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #44 poslato: 22, 08, 2017, 21:56:27 posle podne »
Moja malenkost je do sada osnovala Društvo za zaštitu životinja u Valjevu i KISP- klub imaoca i ljubiteljha službenih i sportskih pasa i u oba slučaja se nije uradilo ništa pošto je bioo zanemasrivg broj nas ludaka zaljubljenika a mnogo onih koje je interesovala samo lova. Ja podžavam vašu ideju mada znate da je meni akcenat na moru, a što mogu da pomognem tu sam i naravno članarina ali uvek da budu troškovi vidljivi , pošto će uvek biti grebatora