Kanu & Kajak > Modeli, Tipovi, Modifikacije

Pozicija jedara

<< < (8/8)

neptun:
Hvala Zorane.  Videcu.  ili da nabavim bolji rol sistem, cime cu vrlo malo dobiti ili da dodajem sajlu, ili samo da imam jos jedno manje jedro, pa da ovu genovu skidam i stavljam to manje po potrebi.
Znam da ovo resenje sa jedrom do vrha jos uvek ide na neke brodove i to ima svojih prednosti. Meni tu malo smeta sto je prednje jedro veliko i kad ima dosta refula ne mozes da il lepo anortizujes pustanjem skote glavnog jedra. Kad je reful jak to zna da ne bude dovoljno, pa onda mora i prednje jedro da se malo popusti. to je na vecem brodu manje izrazeno.
Inace carter jedrilice cesto ne valjaju uopste za jedrenje. Par puta sam se bas iznenadio kako mile.

neptun:
Nije kod mene situacija slika b. Grego je to dobro iskrojio, bas po meri.
Inace malo mi problem ova dodatna sajla zbog onog prostora u kojem je sidreni lanac  i konop. Ispred bi bilo dosta blizu rola, a iza poklopca je mnogo blizu jarbola. Tako da bi moralo skroz blizu rola pa sajla ne bi bila paralelna sa narolanom genovom, kao na tvojoj slici. Mada to ne smeta

Zoran T:
Mislim da kad se  namotava genova ona izgubi i oblik i profil pa jednostavno nije oblika  kao flok gubis opstrujavanje vazduha izmedju prednjeg i glavnog jedra i lagano otpadas pa bolje ide u vetar samo s glavnim jedrom.Samo flok na sajlu ili kako vec namontiras te vraca u vetar ... on ne gubi ni profil ni oblik...Ne znam kako to na palubi izgleda kod tebe al kaci sajlu blize priponi...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju