E, ovako treba... > Elektronika

GPS Tracker

<< < (2/4) > >>

Mr. No:

--- Citat: Kapetan  07, 07, 2015, 14:30:56 posle podne ---
--- Citat: Mr. No  06, 07, 2015, 12:23:55 posle podne --- I sto nemam mesecno placanje za pracenje. Jedini dodatni troskovi su SMS kartica - prenos podataka.

--- Kraj citata ---

sad te ne razumem , ko daje besplatnu uslugu na mesecnom nivou za potrosen GPRS ?

--- Kraj citata ---

Niko! Ali ne kosta internet 10 EUR mesecno za GPS tracker.... u najskupljoj varijanti sa prepaid karticom oko 300 din mesecno (1MB = 60 din). Sa data sim (prepaid) karticom par dinara mesecno 1 MB = 1 din . Kada je camac na suvom nista  jh

captjerry:
Mr No,

Drago mi je da ste stavili ovu temu na forum, jer sve vise ljudi mi se javlja sa pitanjima o slicnim uredjajima na nasem trzistu. Mi smo pre dve godine uzeli par razlicitih uredjaja na testiranje koje je trajalo vise meseci i na kraju smo ih odbacili kao potpuno nepouzdane. Vi kao korisnik mozda niste uzimali u obzir neke stvari koje smo mi kroz test fazu proveravali, ne samo sa tim trackerom, vec sa jos 20 drugih uredjaja koje smo testirali da bi na kraju odabrali najbolji za ovaj sistem. Voleo bih da napravim malo poredjenje i pojasnim zasto smo taj tracker odbacili cak i u Basic varijanti, ako nemate nista protiv. S obzirom da ste korisnik a ne prodavac verujem da ce i Vama biti interesantno da cujete rezultate. Ukoliko se slazete, u sledecem postu cu Vam detaljno objasniti, sad samo par stavki...

Prvo, takvi uredjaji ne koriste TCP/IP protokol u komunikaciji vec UDP i samim tim nisu za bilo koju vrstu security varijante.

Preciznost GPS-a im je 15m po specifikaciji dok je kod Barbe 2,5m.

Uredjaj koji mi koristimo u Barbi je Izraelske proizvodnje (tracker je kineske) i sifrovano komunicira sa nasim serverom tako da u slucaju bilo kakvog presretanja komunikacije, niko ne moze da sazna Vasu poziciju, kao ni stanje senzora.

Softver proizvodjaca je besplatan, samim tim proizvodjac nije u obavezi  i moze da ga ukine u bilo kom trenutku sto Vas ostavlja sa uredjajem sa kojim nista drugo ne mozete da uradite osim da ga demontirate sa plovila jer nema cak ni alarmnu logiku.

Sto se kalkulacije mesecnih troskova tice, tu se slazem sa Vama da to izgleda jeftinije ali je u nas mesecni pausal uracunata GPRS komunikacija sa javljanjem na 5 min dok je plovilo na istoj poziciji i na 1 minut kada je plovilo u pokretu. Takodje tu su troskovi samog sistema (desifrovanje podataka, pakovanje "sirovih" podataka i slanje klijentu, back up server,online setovanje uredjaja,itd), kao i usluge kontrolno-operativnog centra (KOC) i tehnicke podrske.

Ostavicu detalje za sledeci post ukoliko dobijem Vasu saglasnost. Mi nismo hteli da rizikujemo sa amaterskim uredjajima, pa cak ni sa slabijom klasom profesionalnih  posebno kad je nautika u pitanju. Na pocetku izgleda jeftinije ali moze mnogo vise da kosta na kraju ukoliko uredjaj ne odradi svoj posao.

Pozdrav

STG:
Hajd malo prostije...
Postoji li sprava (gps tracker) koju mogu da stavim u vanbrodski motor i da on radi najnormalnije?

captjerry:
Zavisi koji motor... Moraš da imaš mesta za početak i napajanje...  Ukoliko ti skinu motor postoji interna baterija koja traje oko 8h...

STG:

--- Citat: captjerry  09, 12, 2015, 15:37:02 posle podne ---Zavisi koji motor... Moraš da imaš mesta za početak i napajanje...  Ukoliko ti skinu motor postoji interna baterija koja traje oko 8h...

--- Kraj citata ---
Sigurno da negde moze da se ugura.
Regularan vanbrodski 20hp...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju