Autor Tema: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?  (Pročitano 4239 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« poslato: 29, 07, 2014, 16:37:45 posle podne »
Imam T4 na pasari i nervira me činjenica da kuda god krenem treba mi sat vremena, troši stvarno malo al mi to toliko i ne znači kada je maksimalna brzina 4-5milja, ne daj bože nekog jačeg vjetra, struje ili nevremena. Inače ne prelazim puno a motor ne bih želio da ostavljam na barci, (zbog radi krađa) pa bi mi odgovarao 2t, može i neki stariji i što manje poželjan, al da opet ne provedem puno vremena veslajući.

Sad me interesuje, šta gledati, Selvu, Mariner ili ipak Yamahu i Suzuki? Johnson, ima li išta u tom rangu da ne troši ko tenk na nekih 2/3 gasa, a da je koliko toliko pouzdano i postoji mogućnost nabave djelova?

Voleo bih da čujem lična iskustva a ne mišljenja thumbup

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #1 poslato: 29, 07, 2014, 20:34:21 posle podne »
Ti sa 8ks neces biti puno brzi tih 4-5milja sto ti kazes,mozda dobijes 2 km/h i to ti je to
mada,znaci i  to dali  ides 5 ili 7 uz dunav mnogo :)  o nekoj rezervi snage ili da kazem maloj snazi tomosa4 necu trositi reci

A potrosnju odmah racunaj da ce ti trositi kao 3  tomasa 4   hi
« Poslednja izmena: 30, 07, 2014, 20:56:51 posle podne Darkobp »

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #2 poslato: 30, 07, 2014, 07:02:44 pre podne »
Imam T4 na pasari i nervira me činjenica da kuda god krenem treba mi sat vremena, troši stvarno malo al mi to toliko i ne znači kada je maksimalna brzina 4-5milja, ne daj bože nekog jačeg vjetra, struje ili nevremena. Inače ne prelazim puno a motor ne bih želio da ostavljam na barci, (zbog radi krađa) pa bi mi odgovarao 2t, može i neki stariji i što manje poželjan, al da opet ne provedem puno vremena veslajući.

Sad me interesuje, šta gledati, Selvu, Mariner ili ipak Yamahu i Suzuki? Johnson, ima li išta u tom rangu da ne troši ko tenk na nekih 2/3 gasa, a da je koliko toliko pouzdano i postoji mogućnost nabave djelova?

Voleo bih da čujem lična iskustva a ne mišljenja thumbup
Koliko vidim da si iz Herceg novog?Imam Ja u PG johnson 6 ks kao nov,idealan za pasaru...Dodji ,nosi ga da ga probas ,pa ako odgovara da trgujemo...pozz http://www.autodiler.me/auto_oglasi_brod/259258

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #3 poslato: 04, 08, 2014, 12:19:36 posle podne »
A potrosnju odmah racunaj da ce ti trositi kao 3  tomasa 4   hi
Kako će trošti 3 puta više? Valjda je jači motor pri istoj vožnji rasterećeniji, uglavnom tiši i ponekad čak i ekonomičniji, mada i to nije o glavu, a potrošnja puta 3 jedino na punom gasu?

Inače znam i ja da brzina raste duplo tek ako je snaga na kvadrat, ali mi je bitnija rezerva snage

@njegos68
Znam da su Johnsoni malo življi od ostalih motora, pa bih njegovih 6ks ipak uzeo u razmatranje, jel imaš neki podatak o potrošnji?

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #4 poslato: 04, 08, 2014, 12:57:27 posle podne »
Druze potrosnja 2t motora je otprilike 0.5L po KS. Moj johnson (9.9ks novije generacije - 2004.) na punom gasu trosi oko 5.5l na sat a za tih sat predje nekih 30ak kilometara. Pa sad racunaj sta se vise isplati, posto stvarno ne znam koliko bi tomos 4 potrosio na 30km i koliko bi ti vremena trebalo da ih predjes.

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #5 poslato: 04, 08, 2014, 13:33:44 posle podne »
Druze potrosnja 2t motora je otprilike 0.5L po KS. Moj johnson (9.9ks novije generacije - 2004.) na punom gasu trosi oko 5.5l na sat a za tih sat predje nekih 30ak kilometara. Pa sad racunaj sta se vise isplati, posto stvarno ne znam koliko bi tomos 4 potrosio na 30km i koliko bi ti vremena trebalo da ih predjes.
Za tu kilometražu bi mi trebalo bar 4 sata i bar 7-8litara goriva. Ostaje pitanje korita, čiji otpor i opterećenje prave razliku u brzini i pređenom putu pa time i u potrošnji. Ali ostaje i činjenica da o potrošnji puta 3 nema govora  thumbup

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #6 poslato: 04, 08, 2014, 13:57:44 posle podne »
A potrosnju odmah racunaj da ce ti trositi kao 3  tomasa 4   hi
Kako će trošti 3 puta više? Valjda je jači motor pri istoj vožnji rasterećeniji, uglavnom tiši i ponekad čak i ekonomičniji, mada i to nije o glavu, a potrošnja puta 3 jedino na punom gasu?

Inače znam i ja da brzina raste duplo tek ako je snaga na kvadrat, ali mi je bitnija rezerva snage

@njegos68
Znam da su Johnsoni malo življi od ostalih motora, pa bih njegovih 6ks ipak uzeo u razmatranje, jel imaš neki podatak o potrošnji?
Ovaj  moj Johnson 6 ks ne prelazi 3 litra na sat...A ide duplo bolje od Tomosa 4,u svakom slučaju nije za poredjenje sa Tomosom...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #7 poslato: 04, 08, 2014, 17:34:20 posle podne »
Druze potrosnja 2t motora je otprilike 0.5L po KS. Moj johnson (9.9ks novije generacije - 2004.) na punom gasu trosi oko 5.5l na sat a za tih sat predje nekih 30ak kilometara. Pa sad racunaj sta se vise isplati, posto stvarno ne znam koliko bi tomos 4 potrosio na 30km i koliko bi ti vremena trebalo da ih predjes.

Чек, чек, јел ти то са Јохнсоном 9.9 на твом чамцу идеш брзином 30 км на сат? Значи ти лепо глисираш том брзином? Нешто ми ту није јасно.   sha   А што се тиче  arnyman-ове пасаре, она ни са мотором од 50 кс неће ићи том брзином.  no125   За пасару 6 - 10 КС и ништа јаче.   ok

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #8 poslato: 04, 08, 2014, 17:45:22 posle podne »
Ne znam sta je cudno moj camac je 130kg mislim da to i nije neka brzina? Najcesce smo dvojica u camcu i vozimo ''ekonomik'' 20ak km/h
Naravno da sa pasarom nece ici toliko (a nije ni predvidjena za to), moj post je bio vise vezan za potrosnju...

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #9 poslato: 04, 08, 2014, 21:38:31 posle podne »
Čisto me interesuju ta neka iskustva, pošto u okruženju po defaultu slušam izjave kako bilo koji 2t veći od T4 troši neke neizrecive količine goriva, a Johnson pogotovo, najčešće od ljudi koji kap goriva u pomenute nisu usuli. A nikako da nađem neki podatak, pogotovu uporediv sa mojom barkom

Vidim ja da će ipak biti neka stara prangija, Johnson ili Evinrude, do 9.9ks, ne planiram za uvjek da vozim pasaru  j1

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #10 poslato: 04, 08, 2014, 21:56:47 posle podne »
Та "стара прангија" о којој причаш, Јохнсон или Евинруд 9.9 КС су генерално гледано одлични, поуздани и снажни мотори и то ти је права мера за пасару, ако већ ниси у могућности да набавиш неки четворотактни мотор сличне снаге.  ok

А Цивија, чудно ми је управо то што мислим да та брзина од 30 КМ на сат јесте феноменална брзина обзиром на снагу мотора од само 10 КС и мислим да ако ниси глисирао тешко да си могао да је постигнеш. Ја сам ту брзину постизао у глисирању на пуном гасу са Еланом 495 са кабином и Јохнсоном 30 са теретном елисом. Јесте мој Елан био 3 пута тежи од твог чамца, али је и мој мотор био 3 пута јачи од твог, а Елан 495 има глисерско корито.   hi

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #11 poslato: 04, 08, 2014, 22:09:00 posle podne »
Bem li ga ako gps laze lazem i ja. Moj camac ima kontra svanc i vec na nekih 18 - 19 km/h spusti ''nos'' - ako bi se to moglo nazvati izglisira.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #12 poslato: 04, 08, 2014, 23:06:16 posle podne »
Evo ti onda podatak uporediv sa tvojom barkom
Ja Imam Elana 495 znaci jako slicno kao tvoja pasara po pitanju tezine,duzine,brzine(brzinu govorim o deplasmanskoj plovidbi posto tako vozim zadnjih 10 god)

Tog elana sam terao i sa tomosom4 i sa 2 tomosa 4,i sa evinrude 6 2t,mercury5 ks 4t i sa hondom 8ks


Tomos4 je definitivno slab za to korito i vukako sam se baba i trosio mi je oko1,2-1,3l
Evinrude6ks 2t mi je trosio oko 2.5-3l jer se morao voziti na dobrih 80%gasa
Mercury5ks 4t 1.2-1.3l na 80-90% gasa zbog male snage
Honda8ks 4t 1.7-2.0l na nekih 60-70-80%

A ti ako mislis da ces Jonhosa 6ks voziti na pola gasa da bih trosio 1.5l/sat onda racunaj da ces i imati brzinu od max 4km/h uzdunav,veoma brzo ces se smoriti i dati gas da ubrzas to na nekih 6-7km/uzdunav al ce ti i potrosnja otici na nekih 3l

Matematika je jasna,ti uzdunav to korito nemozes gurati 7km/h sa jednom 1l/h (ako izuzmemo brodski dmb dizel motor)pa sve da i da stavis i ganc novu hondu na krmu od 2000-3000e

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #13 poslato: 04, 08, 2014, 23:37:55 posle podne »
Takvi motori u prosjeku trose oko 400 gr goriva po ks...sto ti dodje malo vise od 0,5 litara....dobro ti svi kazu....naravno svatko iz svog iskustva , najbolje ti je da prilikom kupnje nekog motora od ponuđenih zamolis vlasnika, a bi bi red da ga okacis i provozas se pol sata i vidis brzine i potrosnju...najlakse da uzmes digitalnu vagu i popišes brzine i tezine goriva pa vidis sam na cemu si...sto se tice nekoh oprečnih misšljenja pojedinih članova.....skoro pa svi dobro kazu...samo vjerojatno su svi imali i neke razlicite elise na razlicitim plovilima pa se kod 2 t motora tu moze dobiti i povelika razlika u brzini i potrosnji....

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: 8ks 2t ili nešto slično(jeftino) za pasaru. Šta bi preporučili?
« Odgovor #14 poslato: 05, 08, 2014, 19:59:32 posle podne »
Darkobp, ja sam na moru  j1

Kod mene su struje rjetke i ne nešto pretjerano jake, bitnije mi je da povremeno kad izađem iz zaliva skratim vrjeme povratka sa 1,5-2 sata na 1-1.5 sat, pri tom bi se pomirio sa duplom potrošnjom po pređenom putu u poređenju sa T4.

Samo mi treba nešto malo življe, što kažeš da se baš ne vučem ko baba, po bazenu, a opet slušam priče kako Johnson troši milion milijardi litara, ugašen, a tek na punom gasu ubija.

Zato i kažem da mi potrošnja nije bitna jer i ne prelazim mnogo, dok god nije neka nenormalna cifra, a koliko vidim cifra je meni skroz prihvatljiva