Autor Tema: savet za elisu!  (Pročitano 17068 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #45 poslato: 16, 03, 2011, 19:26:01 posle podne »
ne odgovori mi nitko za ono jace gorivo

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #46 poslato: 26, 11, 2011, 21:43:05 posle podne »
Slab ti je taj motor za Fishermana.... bar 50 ks
Dunav je moje more.....

Van mreže ser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #47 poslato: 01, 08, 2012, 22:05:18 posle podne »
Jel moze neko da mi objasni sta je u onom kalkulatoru konkretno "slip"? Jel on zavisi od vrste korita?
I jos nesto, sta je "Diameter" na velicini ovih elisa sa linka?
http://boatpropellers.iboats.com/Yamaha-Outboard-Propellers/?pitch=15.00&chart=71&engine_id=395&cart_id=913224954

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #48 poslato: 01, 08, 2012, 23:18:26 posle podne »
 114

DIAMETER je prečnik, u ovom slučaju prečnik opisanog kruga koji opisuje najudaljenije tačke na krilcima elise. 114
Deda Zoran

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #49 poslato: 02, 08, 2012, 09:00:55 pre podne »
 114

Kada već pričamo o elisama, da li me neko može uputiti kako bi mogao da poručim i kupim ovu elisu

http://boatpropellers.iboats.com/Yamaha/8_HP_%282001Newer%29_9.00-Pitch_Amita_3011-085-09_Propeller/812/11759/?cart_id=913224954

Verovatno je ne mogu ja lično poručiti, ne koristim potrebne kartice i račune osim Diners-a, a interesuje me koliko bi me izašlo da stigne
ovde u Srbiju kod bilo koga a da ja platim sve zavisne troškove.

Ako bi neki moj rođak koji je u Berlinu kako bi onda išao postupak i koliko bi koštalo i trajalo.....na žalost pripadam generaciji koja je
učila Ruski grandpa, a poznavanje Engleskog nije na nekom potrebnom nivou za m4
Deda Zoran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #50 poslato: 02, 08, 2012, 09:26:10 pre podne »
Zorane, poučen ličnim iskustvom, savetovao bih da elisu ne poručujete preko interneta.


Ja sam za jednoručnu komandu koja je koštala 163 evra platio DHLu još 66 evra za carinske troškove (niko me ništa nije pitao - samo je stigla pošiljka sa ukupnim računom za troškove).

Zato je bolje da probate da nadjete nekog našeg čoveka koji može to tamo negde da kupi po normalnoj ceni i da donese. Verujem da će manje da košta.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #51 poslato: 02, 08, 2012, 09:38:26 pre podne »
 114

Verovatno nisam dobro  eek ili je to isključivo internet prodaja, ne vidim sedište firme ili regionalne dilere...

Deda Zoran

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #52 poslato: 02, 08, 2012, 10:45:11 pre podne »
Zorane,

ja cesto kupujem preko interenta pa sam hteo da proverim koliko bi vas to kostalo jer bih mogao ja da vam porucim, medjutim na sajtu nema mogucnosti slanja za Srbiju. Samo USA.

Postoji mogucnost da im posaljemo mail pa da vidimo sta ce reci.

Ako mogu da pomognem vi recite.


Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #53 poslato: 02, 08, 2012, 16:02:50 posle podne »
 114
Zorane,

ja cesto kupujem preko interenta pa sam hteo da proverim koliko bi vas to kostalo jer bih mogao ja da vam porucim, medjutim na sajtu nema mogucnosti slanja za Srbiju. Samo USA.

Postoji mogucnost da im posaljemo mail pa da vidimo sta ce reci.

Ako mogu da pomognem vi recite.


Veliko hvala na dobroj volji, ali mislim da je previše muka za malu stvar i verovatno malu uštedu ako bi je uopšte bilo.

Pokušaću ovde kod nas ili bližem okruženju da nabavim elisu, a puno bi mi pomogla informacija koje su cene u Crnoj Gori, Hrvatskoj
ili Sloveniji, a verovatno se može nabaviti i dobra polovna.

Deda Zoran

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #54 poslato: 04, 08, 2014, 13:18:35 posle podne »
Drug na Suzukiju 4ks ima elisu sa tri pera 7 1/2 x 6 1/2, malo je spor za pasaru a i žedan u poređenju sa T4. Koji je to tip elise i jel bi trebao da traži nešto drukčije?

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #55 poslato: 04, 08, 2014, 14:06:24 posle podne »
Drug na Suzukiju 4ks ima elisu sa tri pera 7 1/2 x 6 1/2, malo je spor za pasaru a i žedan u poređenju sa T4. Koji je to tip elise i jel bi trebao da traži nešto drukčije?
Zato što je za pasaru malo 4 ks,6 ks je optimalno ,a sve preko 6 ks je nepotrebno,jer vrlo malo dobijas na brzini(skoro neprimjetno) a potrošnja vrtoglavo raste.....  dodo  dodo

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #56 poslato: 04, 08, 2014, 21:04:15 posle podne »
Drug na Suzukiju 4ks ima elisu sa tri pera 7 1/2 x 6 1/2, malo je spor za pasaru a i žedan u poređenju sa T4. Koji je to tip elise i jel bi trebao da traži nešto drukčije?
Zato što je za pasaru malo 4 ks,6 ks je optimalno ,a sve preko 6 ks je nepotrebno,jer vrlo malo dobijas na brzini(skoro neprimjetno) a potrošnja vrtoglavo raste.....  dodo  dodo
Ma znam to, deplasmansko korito tako male dužine ima malu maximalnu brzinu, poslje toga samo ore a ništa brže ne ide, a za glisiranje mu treba xxxxx konjića, nego on vječito nešto kombinuje, pa se misli da nije ovo na suzukiju teretna elisa, pošto je to s velikog broda pomoćni motorić

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #57 poslato: 04, 08, 2014, 23:23:27 posle podne »
Pasari za glisiranje nece pomoci ni tih xxxx konjica vec samo carobni stapic 6589
To korito je deplasmansko i nikad nece moci glisirati,ali nikad

JA sam na elanu 495 i Mercury 5 imao elisu 7x8 i isao je dobro i to je bila max velika elisa za taj motor a da je iole mogao da izgura solidan broj obrtaja

Tvoja elisa je def.teretna ali taj mali motoric i nece ni moci verovatno vecu da pogura zbog male snage  hi

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: savet za elisu!
« Odgovor #58 poslato: 05, 08, 2014, 18:14:19 posle podne »
E samo me je to interesovalo, znači to je malo spora elisa, vidim ja da ona gonja isto pun-prazan čamac, sam ili s deset ljudi, al svakako spor u piiiiiiiiiiiii

Ok, vjerovatno će taj motorić ići papa, al ako ga zadrži kaže da će tražit neku malo bržu, mada na tu snagu ne znam da će poznat razliku

Hvala u svakom slučaju