Ribolov > Ribe naših reka, jezera, mora

Rast sarana

(1/3) > >>

deda:
..........................................

Kapetan:
auuu koja razlika u odnosu na tovljenika...

deda:
Pa zato je greota one male nositi kuci , a jos gore je sada u toku mresta ih pecati! kazna

Srecko Sojic:
u RS ribocuvari su od skora dobili status drzavnog sluzbenika i za pecanje bez dozvole mogu da napisu prekrsajnu nalog od 150EUR a za mrezu 1500EUR.

ja sam razmisljao da im doniram jednu ladu nivu da su mobilniji i da stanu u kraj unistavanju save i drine ali na zalost mogu sam da posvjedocim da su u RS to najveci lopovi i ribokradice. na stranu to sto vade ribu iz mreza ljudi koji za to imaju uredno placene industrijske dozvole nego sam vidio ribocuvara kako blizu granicnog prelaza raca bije ribu strujom....sta reci a ne rasplakati se.

pop1307:
Jedino fotografisati pa prijaviti nema druge.Dok mi ribolovci ne preuzmemo stvari u svoje ruke..Mene tuga obuzme kada se setim u nazad 3sezone na Tamisu sta se radilo,gledao sam svojim ocima,prijavio i zvao RSV medjutim slaba vajda i dalje love u mrestu i to mrezam na Tamisu,na kome je zabranjeno koristiti mreze.Tamo svaka druga kuca ima po nekoliko mreza,razumem na neki nacin da su ljudi siromasni i da na taj nacin zaradjuju za zivot ali to je omasovilo mnogo.Mnogo se masakrira riba.Recimo obliznji SALAS kafana pred most FARKAZDINSKI je prosle god od one ogromne vode bio napunjen ribom koju su mlatili mrezama.ribom pretezno Saranom,Smudjem sa Tamisa,sve su to prodavale ribokradice.Ne znam kada ce se poceti raditi nesto protiv toga. Moramo omasoviti BOJKOT,verujem da ce se nesto preduzeti po tom pitanju,prosle god je bilo reci o tome cak se i bojkotovalo ne kupovinom ribolovackih dozvola.Recimo na Dunavu prosle god potez Zemun do batajnice covek mi jednom trazio dozvolu.Dok je na Tamisu drugacije ali se i vise krade,za dunav ne znam koliko se krade ali za Tamis znam MNOGO... neverovatno je prosto koliko ta reka odoleva pritiscima,a dali ima ribe vi se zapitajte!!!!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju