Autor Tema: Šta uraditi sa čizmom ?  (Pročitano 8942 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Šta uraditi sa čizmom ?
« poslato: 06, 08, 2009, 13:30:40 posle podne »
Sta ugraditi na cizmu od Johnsona 4HP. Da li ugraditi neki elektromotor ili neki Lombardini ili neki marinizirani od manjeg auta?

Ako neko ima neko iskustvo, bilo bi dobro da da savet. Steta je ne iskoristiti cizmu i prenos.

Pozzzzzzzz :good:
« Poslednja izmena: 06, 08, 2009, 15:20:16 posle podne zorter »

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #1 poslato: 06, 08, 2009, 16:17:17 posle podne »
Eventualno neki elektromotor , slaba je osovina te pente za neki motor ,mora da odgovara snazi motora .
Neznam koliko obrtaja ima motor od brisaca verovatno nedovoljno ali nesto na tu foru.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #2 poslato: 06, 08, 2009, 16:23:28 posle podne »
Mezija, i ja sam razmisljao nesto na tu foru. Mozda motor od onih trotineta na akumulator, mada na raznim sajtovima pokazuju da su radili od elektromotora za hidraulicni volan od renault-a CLIO. Moram ga potraziti pa da pokusam da ga uradim. Pozzzzzzzzzzzz :good:

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #3 poslato: 06, 08, 2009, 16:28:48 posle podne »
Javi ako nesto uradis posto su troleri bezobrazno skupi.

pozzzz.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #4 poslato: 06, 08, 2009, 16:31:43 posle podne »
Sve slikam i postavljam. :good:

Van mreže bogdan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #5 poslato: 12, 08, 2009, 15:06:44 posle podne »
 Evo ti jos jedna ideja.  Motor od cetvorotaktne kosilice zqa travu , imas ih od 3,5 i 5 konja.  Hlade se vazduhom ,auspuh ide spolja , treba ti jedna medjuploca za spajanje ( fiksira se za cizmu a ima rupe sa navojima za motor , aluminijum 10 mm ) i spojka izmedju vretena na cizmi i osovine motora , caura koja s jedne strane ima unutrasnje nutove za vreteno cizme a s druge strane samo uzduznu kajlu za osovinu motora.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #6 poslato: 12, 08, 2009, 16:09:20 posle podne »
Vec sam razmisljao na tu temu. Danas sam na pijaci video i motor od pumpe za vodu ali nije bio kompletan pa nisam zagledao, ali definitivno ce ici neki motor sa unutrasnjim sagorevanjem, max do 6ks. Ako nadjem motor od "zabe" za nabijanje sljunka bi bio idealan a ima ih i dizelasa, a i oni su  od 4 do 6ks.
Medjuplocu je lako uraditi. Najvaznije je da nije motor glomazan i da se hladi vazduhom.Naravno i auspuh da se hladi vazduhom. Jedino ne znam da li da izduv roknem u vodu ili da ostavim onako napolju? Jos nisam nacisto resio to pitanje ali i to cu vec eksperimentisati pa najbolje resenje ostaviti.Pozzz :good:

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #7 poslato: 12, 08, 2009, 21:28:54 posle podne »
Mezija, i ja sam razmisljao nesto na tu foru. Mozda motor od onih trotineta na akumulator, mada na raznim sajtovima pokazuju da su radili od elektromotora za hidraulicni volan od renault-a CLIO. Moram ga potraziti pa da pokusam da ga uradim. Pozzzzzzzzzzzz :good:

Možda nešto ovako ako si raspoložen da experimentišeš

EM od kineskog trotineta,24V,165W 2750 obr

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #8 poslato: 13, 08, 2009, 00:08:38 pre podne »
Gledao sam ih i nisu mi za neki duzi rad (uopste elektromotori) s obzirom da sam na reci a ne na jezeru. Odlicni su samo za manevrisanje pri pristajanju. Za koriscenje je ipak motor sa unutrasnjim sagorevanjem pobedio u duelu sa elektromotorom. A jos u prilog odluke ide i cinjenica da za punjenje akumulatora (da ne kazem goriva) treba vremena a kod SUS motora punjenje goriva dovodi odmah u upotrebu motora (nema cekanja). To je jos jedna bitna stavka. Ovde nije bitna lepota i izgled samog sklopa vec cista funkcionalnost na reci koja tece i ima svoju brzinu i jacinu toka u zavisnosti od vodostaja. Zato cu ipak traziti neki motor od pumpe za vodu, kosacice za travu ili nesto slicno, a da ima vazdusno hladjenje i da je auspuh malih dimenzija (koji se ne hladi vodom).
Naici ce nesto po buvljacima i pijacama. Nigde ne zurim. Za iducu sezonu ce biti spreman za upotrebu.
Pozzzzzzzz

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #9 poslato: 13, 08, 2009, 09:19:37 pre podne »
Jedino što će sigurno raditi na toj nozi je kurbla :)


A mozda i pedale. :yahoo: :yahoo:

Sta mislis, kako drukcije zenu da zaposlim???

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #10 poslato: 16, 08, 2009, 09:51:00 pre podne »
Robi, hvala za info. To vec nisam znao. A sta mislis o motorcicu sa vodene pumpe?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #11 poslato: 16, 08, 2009, 16:56:56 posle podne »
To ce najverovatnije i biti al' zao mi da se baci cela cizma. Zar ne postoji jos neka upotrebna vrednost? Pa makar kao prenos za windgenerator, samo sa vecom elisom. ???

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #12 poslato: 16, 08, 2009, 23:45:26 posle podne »
Ja imam kultivator onaj stari Osjecki sa Hondinim 4taknim motorom od 6ks,i to tako lepo radi taj motor da sam odusevljen sa njim iako ima vec 25god kako uvek pali na prvu i posle duge zime,ma fercera ma prva masina :good: Cak sam i ja hteo tako nesto kao ti da uradim sa starom nogom van.motora,a po oglasima sam te hondine motore nalazio sa cenama tu oko 100e
Vazdusno je hladjen i ima neku malu turbinu koja malo produvava preko rebara tako da je stalno i lepo hladjen cak i na kultivatoru kad ores na punom gasu pri brzini od 1km/h
Ma japanci su to jako lepo spakovali i bas je mali motoric i kompaktan i sto je najlepse maltene neprelazi 1litru na sat cak i kad ga maltretiram na punom onako opterecenog :good:
Razmisli o ovome!!!!

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #13 poslato: 16, 08, 2009, 23:50:11 posle podne »
Odlicna ideja. :good: :good: :good:

Van mreže bogdan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Šta uraditi sa čizmom ?
« Odgovor #14 poslato: 18, 08, 2009, 17:20:12 posle podne »
Odlicna ideja sa Hondom  ali pod uslovom da joj je izlazno vreteno   vertikalno  , u suprotnom treba videti oko podmazivanja