E, ovako treba... > Enterijer

pod (patos) za camce

(1/11) > >>

SaleBeograd:
 cap
Da li postoji neko idealno resenje za postavljanje, tj popravku poda camca, koje daske su mi onako najbolje za izrezivanje i postavljanje na pod camca, i da li je potrebno postavljati stiropor ispod tih dasaka kao neka vrsta izolacije?
 25648

petar_kozic:
Sale,

ako moze malo detaljnije.

Kakav pod i za koji camac. Nije isto ako zelis samo da patoses siklju ili da radis celo pokrivanje patosa u kabinasu.

bugi:
Kazu ljudi da stiropor ne ide na patos

njegos68:

--- Citat: bugi  10, 12, 2013, 09:31:33 pre podne ---Kazu ljudi da stiropor ne ide na patos

--- Kraj citata ---
Zašto ne ide ? Ja sam na moj metalni čamac(šiklja) stavio na pod debljine 3 cm... toliko je debeo i l profil na podu i odozgo daska... Neznam dali koristi ali i ne smeta...   jh

LSI:

--- Citat: njegos68  10, 12, 2013, 09:56:27 pre podne ---
--- Citat: bugi  10, 12, 2013, 09:31:33 pre podne ---Kazu ljudi da stiropor ne ide na patos

--- Kraj citata ---
Zašto ne ide ? Ja sam na moj metalni čamac(šiklja) stavio na pod debljine 3 cm... toliko je debeo i l profil na podu i odozgo daska... Neznam dali koristi ali i ne smeta...   jh

--- Kraj citata ---

I ja sam na mom čamcu ispunio bokove i sav prostor ispod patosa stiroporom debljine 5 cm.
Nisam to uradio zbog izolacije - moj čamac, kad jednom bude spušten u vodu, biće to u letnjem periodu i neka posebna izolacija tu nije potrebna.

Ono čime sam se ja rukovidio bila je ideja da tim stiroporom povećavam plovnost čamca u slučaju da iz bilo kog razloga dodje do prodora vode u trup. Obzirom da su bokovi na mom čamcu zatvoreni vodootpronom šperpločom, kao i patos, dobio sam jednu lepu količinu plutajućeg materijala. Mislim da je potrošeno nešto oko 1 kubnog metra stiropora.
Nadam se da mi se takva situacija nikada neće dogoditi ali verujem da ako bi došlo do prodora vode, čamac bi se duže zadržao na površini - ne bi kao kamen potonuo.
Kako na čamcu nemam hermetički zatvorene vazdušne komore, mislim da sam makar malo doprineo bezbednosti.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju