Autor Tema: yamaha 40ks 2t autolube  (Pročitano 18394 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #15 poslato: 13, 11, 2018, 17:55:40 posle podne »
E pa nek ti je sa srecom Laki. Dobri su to motori, mislim da ces se lepo navozati.
I i Mileti svaka sreca sa dvaespeticom.  k5

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #16 poslato: 13, 11, 2018, 18:03:58 posle podne »
Хвала, Душко.
Како се то оно каже: "Из твојих уста у Божје уши!"

Волео бих да се Његуш јави ако може са својим искуствима - да ли још користи тај мотор, како га служи, колико троши...?
Можда сам све то могао да га питам пре куповине али како бих се после кајао да сам то учинио, а не овако, на своју руку?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #17 poslato: 13, 11, 2018, 20:36:59 posle podne »
Онда ћу ја, вероватно, трошити више.
Мој чамац је близу шест метара, укупна тежина је изнад 600 кг, а дно је благи тримаран.
Међутим, ја ћу бити задовољан брзином изнад 30 км/сат а све преко тога - "кућа части"!

Sent from my P9000 using Tapatalk
« Poslednja izmena: 13, 11, 2018, 21:51:13 posle podne LSI »

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #18 poslato: 13, 11, 2018, 21:25:59 posle podne »
Neka je sa srecom. Motor izgleda kao da je tek raspakovan

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #19 poslato: 13, 11, 2018, 22:41:09 posle podne »
Хвала, Зоране.

Управо сам на интернету нашао податак да је тахометар који ја имам намењен 4Т моторима и да не ради на 2Т моторима.

Ово са слике изгледа веома лепо и мислим да може бити корисно видети положај осовине мотора.
Колико сам видео, на самом мотору постоје три лампице које показују кад је време да се долије уље (тачно је да треба сипати 1,3 литра), а проверио сам и аларм звучни је прилично звучан кад нема уља у посуди.

Дакле, било би занимљиво имати тахометар који би показивао број обртаја мотора, то је увек корисно, и уз то и број радних сати - ово је добро због интервала сервиса.

Ипак, цена ми се чини да је мало јача за ту справу. Да ли су ми те информације баш толико корисне да дам толико пара за њих?
Морам о томе да размислим...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #20 poslato: 14, 11, 2018, 07:50:23 pre podne »
Nek je sa srecom i nek ispuni sva tvoja ocekivanja...kao da je nov motor...jedino ti slike ko postanske marke...manje nego zoxsove...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #21 poslato: 14, 11, 2018, 07:54:43 pre podne »
Nek je sa srecom i nek ispuni sva tvoja ocekivanja...kao da je nov motor...jedino ti slike ko postanske marke...manje nego zoxsove...

Хвала лепо.
А што се критике за величину слика тиче, е то ти је на месту.
Међутим, крив сам само утолико што сам "зарђао". Приликом сређивања лаптопа, остао сам без крековане верзије ACDSee софтвера и сад да бих смањио слике на потребну величину користим неколико начина од којих ни један нема начин који ми дозвољава да му задам величину на коју хоћу. И тако, за сваку слику, нагађам проценат или пикселажу на коју желим, а на крају добијем шта добијем.
Синоћ сам "убо" да су бар све слике приближно исте величине, тако да и није лоше испало. Али, слике су малтене исте као Његошеве, као да је исти  мотор сликан два пута.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #22 poslato: 14, 11, 2018, 08:05:48 pre podne »
Sto se tice ulja, ukoliko imas dobar senzor, bez ulja ne mozes ostati jer kada ti ostane recimo 0.3-0.5l, motor prelazi u LER rezim. Dakle, neces moci gas da dodas. A tom leru ima da se navozas dok se ne potrosi. Znaci, nema sanse da ostanes bez ulja. Sto se tice potrosnje, ona ce mesati normalno na nizim obrtajima, na 3/4 gasa, krece da trosi, i ulje i benzin naravno ali vise ulja mesa na velikom gasu.
Drugar ima odlicnu 30ks(isti blok kao 40ks). Nedostaje mu menjac pa ako neko zeli dobar motor..

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #23 poslato: 14, 11, 2018, 08:15:10 pre podne »
Ovo za ulje je tacno. Kod mene kad ostane 0.3dl, motor bude ogranicen na oko 1300rpm i upali se indikator za ulje. Naravno, moze sa tim da se plovi dugo na niskim obrtajima sto kaze Drivee, jer je i predvidjeno da zastiti motor a da ostavi mogucnost da se vrati kuci.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #24 poslato: 14, 11, 2018, 08:28:09 pre podne »
Laki,
Imajuci iskustva sa mojoj 40 autolube, a posto su nam camci slicnih tezina, ocekujem da ces bez problema terati i do 45km/h, a sto se tice potrosnje, racunaj negde od 12-17 l/h na dve trecine gasa. Tu je jako vazan i izbor elise, trimovanje motora,...
Sto se tice obrade fotografija, skini program XnWiev, besplatan je a moze skoro sve sto i ACDS...

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #25 poslato: 14, 11, 2018, 11:08:02 pre podne »
LSI, zamolicu vas, ukoliko nije tajna, da kazete gde ste nasli tako ocuvan motor?
Da li je rec o porudzbini i cekanju ili ste bas imali srece?

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #26 poslato: 14, 11, 2018, 12:32:39 posle podne »



Управо сам на интернету нашао податак да је тахометар који ја имам намењен 4Т моторима и да не ради на 2Т моторима.


Ovo ne mora da bude tačno, većina motora sad radi sa varnicom na svakom obrtaju, tzv wasted spark.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #27 poslato: 14, 11, 2018, 12:44:03 posle podne »
Горанче, нећу одговорити личном поруком јер заиста нема било шта да се крије око ове трансакције.

Пре десетак дана, са ЗоранТ-ом био сам у Госпођинцима да нешто купимо за његов чамац који прави. Путем смо разговарали и испричао сам му како ме нервира чињеница да сам мојом хондом 25-ицом не могу да потерам чамац брзином већом од 25 км и да размишљам о томе да узмем снажнији мотор.

Наредних два, три дана, прелиставао сам огласе и дописивао се с оглашивачима, распитујући се за неке детаље.

Чини ми се трећег, четвртог дана од разговора са Зораном, на Купујем-Продајем, појавио се оглас који је објавио Дејан из Обреновца.
На слици сам видо мотор у изванредно очуваном стању. Назвао сам га и чуо сам да га је управо увезао. Замолио сам га да се стрпи с продајом за дан, два да ја мало размислим.
Требало је видети како затворити финансије, шта са старим мотором...

Мој проблем био је повратак с 4Т на 2Т мотор. Међутим, финансије су превагнуле.
Мотори у огласима 30-40 КС коштали су од 2.800 до 3.700 евра у том тренутку.
Ја сам веровао да за моју хонду могу да добијем 2.000 евра и то би значило да треба још доста да додам, а при том, купио бих мотор тежак око 100 кг! То је био други ограничавајући фактор због потапања крме мог чамца услед велике тежине.

И тако сам преломио и назвао Дејана у четвртак прошле недеље и рекао му да рачуна да сам мотор купио, а да ћу доћи у суботу да договоримо детаље.
Била је то, практично, куповина на невиђено али обзиром да сам хонду купио пре четири године од њега и да сам имао с њим добро искуство, одлучио сам да тако поступим.

У суботу смо ЗоранТ, Милета и ја отишли у Обреновац да видимо мотор.
Изгледао је као из радње.
Нисам се погађао с Дејаном, уплатио сам му износ који смо договорили и тако је читава прича завршена.

Остало је да извршим упис - управо сам се вратио из капетаније, где ме је поново дочекало мало изненађење.

Наиме, тражено ми је да мотор донесем код њих, да они очитају бројеве!
На моју срећу, имао сам свеже фотографије у телефону и ипак смо све завршили без одласка у Сланкамен, скидања и допремања мотора. Хвала им на разумевању.

Пре пола сата, уплатио сам око 6.000 данара на име такси: одјава старог мотора, упис новог, разлика у порезу због разлике у снази, а унео сам и промену у полису осигурања (за ово нисам ништа доплатио, само су у полису унели нове податке).

И ето, то је прича.
Никакве посебне припреме није било, ништа није посебно за мене спремано.
Рекли би људи: "Сложиле се коцкице у једном тренутку".

На моју срећу, управо у овом тренутку, наш колега наутичар је одлучио да њему за нови чамац треба јачи мотор и помислио је да би мој одговарао.
И ето, ја у истом дану купио себи јамаху и продао хонду.
Остаје да сутра одем у капетанију да однесем оверене вирмане и преузмем измењену пловидбену.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #28 poslato: 14, 11, 2018, 12:45:24 posle podne »

Ovo ne mora da bude tačno, većina motora sad radi sa varnicom na svakom obrtaju, tzv wasted spark.


Хвала, Коле, то нисам знао. Читао сам шта пише у тим огласима, а информације нису баш нарочито опширне за нас лаике.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: yamaha 40ks 2t autolube
« Odgovor #29 poslato: 14, 11, 2018, 12:47:57 posle podne »
Laki,
Imajuci iskustva sa mojoj 40 autolube, a posto su nam camci slicnih tezina, ocekujem da ces bez problema terati i do 45km/h, a sto se tice potrosnje, racunaj negde od 12-17 l/h na dve trecine gasa. Tu je jako vazan i izbor elise, trimovanje motora,...
Sto se tice obrade fotografija, skini program XnWiev, besplatan je a moze skoro sve sto i ACDS...

Душко, све изнад 30 км/сат сматраћу довољно великом брзином. Знаш да сам причао да је мој циљ да имам чамац и мотор с којима могу да се вратим у марину за мање од пола сата (акваторијум: мост код Бешке, Сурдук, Белегишка ада, Тител). То су све релације мање од 15-20 км у једном правцу.