E, ovako treba... > Vanbrodski motori

Saveti - preporuke za izbor polovnog motora

(1/3) > >>

drug_igrutin:
Uskoro bi trebao da snadbem korito i nekim motorom, pa obzirom na raspoloživa sredstva verovatno će to biti neki malo stariji model dvotaktnog motora. Obzirom da sam do sada vodu uglavnom posmatrao sa kopna, jasno je kakva su moja iskustva sa motorima, pa je svaka pomoć dobro došla.
Prevashodno me zanimaju motori snege od 10 - 25 ks,proizvođača Johnson, Yamaha i Tomos.
Sva iskustva su dragocena, znači teškoće prilikom nalaženja rezervnih delova, servisera, potrošnja goriva, potrošnja rezervnih delova ...
Unapred zahvalan na svakom dobronamernom savetu

Kapetan:
kakvo korito planiras ? deplasmanac, gliser , polu V ???

SALE NB:
Ja vozim matorog Johnsona 25 commercial na malom gliseru od 150kg.
Koliko koštaju delovi? -ne znam, to čudo se ne kvari!
Gde se nalaze delovi? - To može da bude problem, ali "Mile Johnson" bi mogao biti dobra adresa. ja dosad ništa nisam trebao.
Potrošnja? - Između 8- 13 litara / sat, zavisno od toga koliko ga odvrneš! 2/3 gasa oko 8-9 litara.
Ostali utisci: ne voli mali gas, tada pravi baš jake vibracije, na višim obrtajima bučan i beskrajno pouzdan (čini se..)
Standardno održavanje radim sam, nema šta puno da se radi, samo svećica i zamena ulja u čizmi. Outboard Master je postavio uputstva o tome...

Umalo da zaboravim reći , vozim ga već dve sezone, za sada sam samo svećicu OČISTIO!!! Ulje i svećicu ću promeniti ove zime.
Tako, mogu da preporučim, ali moj nije na prodaju. :good:

giganova:
Igrutine napisi nasto stavljas taj motor od 15/20ks

Outboard Master:
igrutine, do koliko para sme da bude taj motor?  kad bih ziveo u srbiji i znam da su delovi malo problematicni i skupi ja bih uzeo neki stariji johnson/evinrude ili tohatsu 2t. nekvare se brzo i jako su izdrzljivi.

pa kad se ovaj usudio da sa malim johnsonom predje ceo niger , to je argument kupiti takav motor   :dance: :dance:
http://plus7.arte.tv/de/detailPage/1697660,CmC=2380214,scheduleId=2354410.html

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju