Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Jedrilice / Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Poslednja poruka neptun poslato juče u 20:19:28 »
Ok, to je onda situacija da brod ostaje dole.
Ovaj nas grk bi verovatno takav brod vadio na svoju prikolicu prvo,pa ga prebacivao..ova prikolica nema napred onaj stub sa cekrkom, tako da bi tesko islo vadjenje direktno na prikolicu.
Zoletov brod smo vadili zadnji put i uspelo je pravo na njegovu prikolicu,ali ne bas lako.njegov brod je veci od pume.
Ako planiras da ga ostavis dole vidi da sve na njemu skroz zategnes pre nego ga odvuces.Bas sve.U grckoj da sad nesto majstorises i nije bas zabavno, a neke majstore neces lako naci.spremi ciradu za pokrivanje.
Kad zavrsis sezonu treba ti ceo dan da izvuces brod i sve operes i ostavis i spakujes ono sto vracas sa sobom.
Ne znam koliko imas iskustva oko svega.
A dozvola za brod ne postoji neka zvanicna univerzalna,svaka zemlja ima svoja pravila i dozvole.Ja imam onu nasu medjunarodnu, koja je i za more, sad vise kod nas ne moze da se dobije dozvola i za more. Ne znam bas sta da ti kazem oko toga, ali mi se cini da grci ne bi pravili problem. Vidi da imas pojaseve, konope sidro, mozda one rakete i ako nepravis probleme ,ne verujem da ce te dirati..nama se desavalo da necemo da se pomerimo sa nekog mesta, pa zbog nas zovu policiju, oni kad dodju uopste ne drame, procene da li smemo tu da budemo i ako nismo u pravu ,kazu da se pomerimo malo od obale.
Verujem da moze da nastane problem,ako dodje do neke nesrece, neko se povredi ili tako nesto ,a ako nemas dozbolu, bices verovatno kriv.
Sve u svemu ne brini,spremi brod i vidimo se sledece sezone.
2
Sajmovi - Fairs / Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Poslednja poruka LSI poslato juče u 20:03:50 »
Nisam znao to za klime,  mada ne verujem da ce moj serviser da me odbije,bas sutra idem da mi to provere.
A raspad je u zemlji na svim poljima, otimacina ,korupcija..nemam pojma kako cemo izaci iz ovoga.Ljudi na vlasti si najnizi nivo koji imamo u zemlji i to je sad vec unistilo sve institucije.
Ipak mislim da ce se stvari na mnogim poljima brzo popraviti kad dodje do oslobodjenja, pa mozda i oko nautike..
Тренутно има око 80 сертификованих сервиса. Потребна је обука (сертификација) око 15.000 сервисера. За то је потребно време али не - држава шаље инспекторе и наплаћује казне. Зато је Удружење донело одлуку да престане да сервисира климе
Наравно, следећи корак је поскупљење те услуге и сервисирање "на црно".

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

3
Sajmovi - Fairs / Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Poslednja poruka neptun poslato juče u 19:49:24 »
Nisam znao to za klime,  mada ne verujem da ce moj serviser da me odbije,bas sutra idem da mi to provere.
A raspad je u zemlji na svim poljima, otimacina ,korupcija..nemam pojma kako cemo izaci iz ovoga.Ljudi na vlasti si najnizi nivo koji imamo u zemlji i to je sad vec unistilo sve institucije.
Ipak mislim da ce se stvari na mnogim poljima brzo popraviti kad dodje do oslobodjenja, pa mozda i oko nautike..
4
Sajmovi - Fairs / Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Poslednja poruka LSI poslato juče u 08:53:01 »
Prva stvar na sajmu treba da bude nauticka ponuda, reke jezera, marine, to kod nas ne postoji. Sportovi na vodi..jedrenje ronjenje,kite, plivanje , veslanje.. svi klubovi sportova na vodi treba da budu  pozvani i da im se omoguce da se reklamiraju, sajam nije privatan prostor, pa da gleda samo da nalapa pare. Dalje ekologija mora da bude zastupljena kao tema.Nadlezno ministarstvo mora da ima neki plan razvoja male nautike..da gura na neki stranu i koncept...npr elektomotori na vodi da se forsiraju 90%nauticara u bg nikad ne plovi daleko i kad bi se u marinama punili strujom...
Naravno onda treba da budu plovila svih kategorija, oprema i turisticka ponida vezana za nautiku.,certer i slicno.
Ovo je sve daleko od toga..dovedu se samo veliki uvoznici koji podilaze onima koji su sad sa puno para, a posto znamo kakvi su sad ti i ponuda je potpuno uklopljena..
Сложио бих са свим што је написано али нема то ко да чује, нема то ко да разуме.
Изгледа да у сектору саобраћаја и наутичке привреде седе (намерно није написано: раде) они који се не мешају у свој посао.
Погледајте ову најновију одлуку о сервисирању клима уређаја на возилима.
Донета је одлука да у Србији сервисирање тих уређаја могу да врше само сервиси који поседују одређени сертификат.
Било би то у реду да тај сертификат поседује велики број сервиса али није тако.
Има га тек неколико десетина!
И шта се дешава?
Еколошки инспектори почели да обилазе сервисе и исписују казне.
Због тога је Удружење сервиса објавили саопштење да до даљњег неће обављати ову услугу. Дакле, нема сервисирања, нема допуне климе а лето је на прагу. Центри за стицање сертификата постоје у Београду и Каћу и то је то...
Дакле, са таквим људима и не треба очекивати у скорије време да ће и у наутици понуда бити већа и боља.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
5
Jedrilice / Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Poslednja poruka GajaG poslato juče u 08:51:43 »
Svka cast Neptune. Kao prvo mislim da se ne moramo persirati. Ovako brod jeste sa fiksnom kobilicom, gaz je 1,18, i prikolica je pravljena za njega original, koliko sam razumio. I brod i prikolica su registrovani u Njemackoj, gdje se tehnicki za prikolicu radi svake dvije godine. Moze se izvaditi i medjunarodna dozvola za brod, ali i njeno vazenje u inostranstvu je dvije godine, tako da??? Osiguranje je Pantaenius i vazi za cijelu evropu. Problem je sto ja do Grcke imam preko dvije hiljade kilometara, tako da mi je ideja da brod drzim dole a letim avioniom. Bilo bi dobro kad bi se i Zole ukljucio posto je i on u slicnoj situaciji.
P.S evo jedna slika trenutnog stanja broda.

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk

6
Sajmovi - Fairs / Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Poslednja poruka neptun poslato juče u 00:21:57 »
Prva stvar na sajmu treba da bude nauticka ponuda, reke jezera, marine, to kod nas ne postoji. Sportovi na vodi..jedrenje ronjenje,kite, plivanje , veslanje.. svi klubovi sportova na vodi treba da budu  pozvani i da im se omoguce da se reklamiraju, sajam nije privatan prostor, pa da gleda samo da nalapa pare. Dalje ekologija mora da bude zastupljena kao tema.Nadlezno ministarstvo mora da ima neki plan razvoja male nautike..da gura na neki stranu i koncept...npr elektomotori na vodi da se forsiraju 90%nauticara u bg nikad ne plovi daleko i kad bi se u marinama punili strujom...
Naravno onda treba da budu plovila svih kategorija, oprema i turisticka ponida vezana za nautiku.,certer i slicno.
Ovo je sve daleko od toga..dovedu se samo veliki uvoznici koji podilaze onima koji su sad sa puno para, a posto znamo kakvi su sad ti i ponuda je potpuno uklopljena..
7
Jedrilice / Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Poslednja poruka neptun poslato 15, 04, 2024, 23:45:29 posle podne »
Ako imate vasu prikolicu , verovatno oko 500 e godisnje..brod da stoji dole i da vas spuste i izvuku u vodu jednom godisnje.
To se sa grcima bas ne zna tacno.
Ako ostane dole prikolica nema vise sansu da je registrujute i trajno ste zarobili brod, ako je prikolica sa srpskom registracijom..mora da se radi tehnicki svake godine.
Ako brod ima kobilicu koja se uvlaci stvari su daleko lakse.spusta vas na vasoj prikolici i isto tako izvlaci. Duboka kobilica je daleko komplikovanoja. Mora da vas izvuce na nekoj svojoj prikolici za jedrilice pa onda da vas prebaci na vasu ili da vas stavi na plac i postavi one podupirace..to zna da bude malo komplikovano i skuplje.
Dosta su dole bahati i mora da se vodi racuna kad izvlace brod, ali ipak se sve zavrsi ok. Ako se kobilica uvlaci i imate ok automobil, i brod nije duzi od 7 m po meni nema razloga da se ne vraca u srbiju.
Za dozvolu ne znam sta da kazem..dobro je ako je brod do 7 m.onda nema problema na granici ne treba vinjeta i osiguranje, za preko 7 bude malo komplikovano.
Policiju tesko da cete sresti, tu oko diaporosa,ali npr na amuljaniju koji je tu na 2-3 h jedrenja bude policije.
8
Jedrilice / Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Poslednja poruka GajaG poslato 15, 04, 2024, 19:27:03 posle podne »
Hvala za info. Onda ce najvjerovatnije tu kod vas u Vourvourou. Bitno je da ima mjesta za ostaviti brod. Ako neka zna orijentacionecijene moze mi i na pp poslati. I sta mislite, da li bi se mogao provuci sa njemackom dozvolom koja je samo za unutrsnje vode, rijeke i jezera?

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk

9
Jedrilice / Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Poslednja poruka neptun poslato 15, 04, 2024, 01:03:40 pre podne »
Pitanje je koji deo grcke . Ja ne ostavljam dole brod, vucem ga, ali dosta drugara ostavlja jedrilice dole.
Mi smo u zadnje vreme u vurvuruu kao baza i tamo ima suvih marina za ostavljanje broda. Sve je malo stap i kanap,ali funkcionise i nije skupo. Ekipa iz srb je dobra i to olaksava ako ima neki problem. Drugo mesto je u zalivu kod volosa,tamo isto ima ekipa iz srbije, nas covek drzi suvi marinu...
Za prvi put ovo kod vurvurua je sigurno najbolja opcija.
Ne znam sta vas zanima.

10
Zakoni i Propisi / Odg: Zamena strane dozvole za upravljanje camcem za nasu?
« Poslednja poruka dalivul poslato 11, 04, 2024, 23:50:47 posle podne »
 k5
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10