Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]
91
Majstorije i popravke - Uradi sam.. / Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Poslednja poruka Drivee poslato 04, 05, 2022, 07:50:15 pre podne »
Koliko sam shvatio ti imas uljanu sada na camcu i hoces uljanu na to. 3 u 1 je uljana boja. Znaci mazi i ne brini se.
Druga stvar bi bila da ides nitro na ulje..
92
Nautički priručnik / Odg: Пристан или гат
« Poslednja poruka Drivee poslato 04, 05, 2022, 07:44:59 pre podne »
Yetti je vezano za dock, tj pristaniste, uglavnom se misli na drveno pristaniste, kao wooden yetti. Prava rec za uredjen deo obale je quay ili wharf. Pre toga uvek river rec.
93
Plovila / Odg: Hunter 575 - Zile
« Poslednja poruka Zile-nbg poslato 04, 05, 2022, 06:36:50 pre podne »
Moze biti, a mali hunter je 25cm plici, pa je samim tim pristupacnija bolcna. Kad sam vec spomenuo dubinu camca da napravim malu paralelu u odnosu na 535.
575 u odnosu na 535 je duzi 40cm, siri 30cm i dublji 25cm. Tako izgleda razlika na papiru, ali je u eksploataciji razlika ogromna. Dubina i sirina su pun pogodak, bas sam se prijatno iznenadio.
94
« Poslednja poruka alexdja poslato 03, 05, 2022, 22:51:08 posle podne »
Moguće, nisam razmišljao o tome jer sam odmah tako sebi vezao i bilo mi je zgodno...

Mislim da je tu postavljeno zbog navlačenja čamca na prikolicu, jer kad ga navučeš, tu je idealno mesto...
95
Elektronika / Odg: GARMIN FishFinder 140
« Poslednja poruka boban poslato 03, 05, 2022, 20:09:41 posle podne »
Pozdrav
 Hocu da preselim Garmin u drugi camac ali kabl od sonde je kraci za metar.
Da li moze i koji kabl da se ubaci u sredinu  i da se produzi kabl,
96
Vesti iz sveta jedrenja i jedriličarstva / Odg: Kurs za VHF operatera - ROC(M)
« Poslednja poruka marko7 poslato 03, 05, 2022, 14:57:55 posle podne »
Oce bude skoro kursic kakav?
 da pokusam da ozivim ovo :D
97
Nautički priručnik / Odg: Пристан или гат
« Poslednja poruka marko7 poslato 03, 05, 2022, 14:49:17 posle podne »
lepo, hvala  114
98
« Poslednja poruka Zile-nbg poslato 03, 05, 2022, 10:21:21 pre podne »
Resenja ima, samo sa moje tacke gledista konstatujem da je veoma neprakticno postavljena. Nije to nista katastrofalno, samo mene nervira.
99
« Poslednja poruka alexdja poslato 03, 05, 2022, 08:20:14 pre podne »
Za prednju bolcnu su mi vezana 2 kanapa, jedan duži od 5.5m za vezivanje čamca u obali  i jedan kratki koji kačim za karabinjer koji je na vezu, da ne bih morao da zaležem kad privezujem...

U prednjoj komorici držim sidro sa 30m kanapa i spakujem ta 2 kanapa plus, dok plovim...
100
« Poslednja poruka Zile-nbg poslato 02, 05, 2022, 21:07:17 posle podne »
Nastavak koriscenja i testiranja camca  roll4
Za vikend smo imali trodnevnu plovidbu do Ivanovackog rukavca, tj u tom rejonu.
Subota je bila mirna, nedelja je bila dosta vetrovita, na tom potezu je javljena kosava od 45-50kmh, kao i talasi preko pola metra, pojavile su se i ovce, pa je pala i voznja po talasima. Da je udobno, i nije bas, ali camac je izuzetno cvrst, motor jak, tako da smo u vise navrata preletali talase i pravili zabice  roll4 najlepsa voznja je bila 25-30kmh po talasima, na 35kmh sa nas trojicom vec pocinje da preskace talase i da malo lupa, sto mozete videti i na snimku  nutss

U nedelju smo se prebacili na male vode, a danas smo plovili sa isto jakim krmenim vetrom, oko 45kmh, talasi su na potezu male vode-usce bili poprilicni i za moje skromno iskustvo sasvim solidni. Camac se ponasao perfektno. Nikakva zamerka za plovnost.
Pramac je odlican za postavku satora, za jednu osobu sasvim komotno. Prednji boks je primio toliko stvari, da sam ja ostao zatecen koliko su zapravo tapacirunzi uradjeni nezgrapno i pored njih nista ne moze da stane, bukvalno samo par stvari. Njih sam za ovu plovidbu svakako izbacio i dobio ogroman bunker.
Ono sto me me uzasno nervira i ne mogu da skapiram zasto je tako uradjeno je U bolcna na pramcu. Zasto je morala da bude toliko nisko? Na malom hunteru sam sa pramca mogao da spustim ruku i da zakacim karabinjer, ovde nema sanse dok ne legnem na pramac i jos kad pristajemo na veoma blagu obalu ta bolcna sa ave karabinjerom zavrsi u blatu. Uzasno me to nervira, ali sta da se radi.
Motor se pokazao kao odlican parnjak za ovaj camac, snage ima na pretek, a jos nije skinuta blokada. Potrosnja za ovu plovidbu je bila 4-5l, s tim sto sam uzvodno 30km puta od 39km ukupno vozio 25-30kmh. A sad malo slicica.

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]