Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10
81
Regate, druženja, susreti... / Calypso - Regata Vode Vojvodine 2022
« Poslednja poruka George poslato 09, 07, 2022, 07:59:01 pre podne »
Mala reportaža sa ovogodišnje regate koja se upravo završila...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

82
Malecni Oglasi / Odg: Prodajem camac POLARIS Holandija
« Poslednja poruka BataVoja poslato 08, 07, 2022, 22:19:36 posle podne »
Čamac je prodat  jh
83
Iskustva sa vode / Odg: UPLS Udruženje profesionalnih lađara - Objave na sajtu
« Poslednja poruka Bećar poslato 07, 07, 2022, 10:55:28 pre podne »
LEDOLOMCI – LICITACIJA ILI KONAČNO REPREZENTACIJA

Profesionalni lađai su izneli svoje viđenje ovog problema ....

Krenućemo od samog početka gradnje ledolomaca Vučevo i Čakor, koji su pravljeni za dvostruku namenu, tačnije predviženi su da budu da budu tegljači (kako bi imali privrednu isplativost tokom plovidbene sezone) i ledolomci (u zimskom periodu od decembra do aprila). Građeni su 1967. i 1968. u brodogradilištu Balaton, a završni radovi su izvedeni takođe u Mađarskoj u brodogradilištu Oboda. Građeni su od najkvalitetnijeg tzv. “pancirnog čelika” koji je karakterističan po tome da ima ista svojstva na svim temperaturama od -30°C do +30° a kompletno nadgrađe (kabinski deo) je od aluminijuma. Brodovi su, sa konstrukcijske strane gledajući, gotovo neuništivi, a kvalitet materijala od kojeg su građeni je danas izuzetno teško dostupan.

Za ceo tekst, posetite njihovu stranicu https://udruzenjeladjara.com/blog/2022/06/22/ledolomci-licitacija-ili-konacno-reprezentacija/
84
Brodski motori / Odg: tomos 10 mjenjač problem
« Poslednja poruka shomysss poslato 06, 07, 2022, 09:31:15 pre podne »
Idi redom i vidi gde je tacno zapekao.Nemas tu mnogo stavki kada krenes odozgo
85
« Poslednja poruka ivona.santini poslato 05, 07, 2022, 13:55:40 posle podne »
može hvala

Sent from my iPhone using Tapatalk
86
« Poslednja poruka Bećar poslato 05, 07, 2022, 12:25:52 posle podne »
Predložio bih ti da pogledaš na ovom sajtu     https://www.tomos-riders.com/tomos-vanbrodski-motori/?PHPSESSID=1irfmuvs0ghte88av5p8r37f73

Oni su specijalizovali ovu problematiku  jh
87
« Poslednja poruka mmarkez poslato 05, 07, 2022, 12:09:16 posle podne »
Meni su savetovali da na tomosu ne koristim menjac. Nego da mi uvek stoji u modu za napred. (doduse ja imam Tomos 4)
88
Brodski motori / tomos 10 mjenjač problem
« Poslednja poruka ivona.santini poslato 05, 07, 2022, 11:21:02 pre podne »
Uglavnom imam tomos 10 motor stajao je u garazi 6 godina izvaden je nedavno i blago je zapekao no razvrtio se ali problem je u mjenjaču ostao je u položaju za naprijed i neželi izaći iz njega zna li netko što da radim.

89
Plovila / Odg: Hunter 575 - Zile
« Poslednja poruka Zile-nbg poslato 04, 07, 2022, 23:46:15 posle podne »
Jeste konzola malo tesna, tj ja bih voleo da je 10cm visa i da je malo odaljenija od vozaca. Ovo za visinu jer bi mi pasovalo za voznju dok stojim. Ali, kad pogledam, realno nikad ne drzim noge do konzole, nego pored, levo i desno, otprilike kao kad vozim kola.
Camac jeste dobar, samo bih ja promenio par tehnickih stvari. Uvek moze nesto bolje i drugacije. Ono sto definitivno smatram svojom najvecom greskom je sto sam poslusao savete i nisam odmah stavio anti algin. Velika greska.
Camac se aktivno koristi, pa cu na kraju sezone napisati sva zapazanja i pozitivna i negativna, kako za camac, tako i za motor. Nekome ce znaciti  sajkaca
90
Plovila / Odg: Hunter 575 - Zile
« Poslednja poruka koleq3 poslato 04, 07, 2022, 18:20:08 posle podne »
Camac san snova, ali ono sto me odbilo kod njega je konzola koja je mala,kolena mi u ravni sa volanom pa se zamisljam u voznji malo zgrcen , u medjuvremenu sam uzeo alunautiku gde mi je konzola bas po meri,
Kad bi imali u ponudi konzolu koja je malo visa sigurno bi se odlucio za taj camac, cak mi pada na pamet da alu konzolu plastificiram u boji camca i zanitujem i zalepim za isti.
Sve ostalo bombona

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10