Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10
41
Ribolovačka Čarda - Mesto za kafanske priče / Odg: Nekome je danas rodjendan !
« Poslednja poruka George poslato 28, 07, 2022, 12:50:07 posle podne »
Srećan rođendan i od mene!

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

42
« Poslednja poruka LSI poslato 28, 07, 2022, 12:11:40 posle podne »
Јесте осамнаести али се она јединица напред нешто искривила па личи на шестицу, као да је и она "Made in PRC".

У сваком случају, хвала на честитки. Свима који нису желим да стигну до ове цифре (у поверењу: није то тако лоше доба).
43
« Poslednja poruka petar_kozic poslato 28, 07, 2022, 09:54:42 pre podne »
Hteo bih da iskoristim priliku i našem dragom Lazaru (LSI) čestitam rođendan.
Neka je sa srećom punoletstvo Lazo, mislim da nisam pogrešio, video sam broj 8 kao drugu cifru.

Želim ti sve najlepše u životu, pre svega puno zdravlja, a onda i lepih i dužih boravaka na vodi !

Živeo !  114
44
Događaji, Okupljanja, Regate / Odg: Kajak - saveti , predlozi , kritike
« Poslednja poruka Nevena poslato 27, 07, 2022, 22:52:37 posle podne »
Citat
Samo da savladam prevrtanje u vodu i na konju sam

Dogod ti prevrtanje nije automatska akcija, nema izlaska na živu vodu. Nađi neki dunavac sa lepim izlazom na obalu i prevrći se dok ti ne dosadi. Osnovno je da kad upadneš u vodu prvo okreneš čamac,  da se ne napuni vodom i da imaš za šta da se držiš ako su se udario ili ne možeš da plivaš, onda nađeš veslo i ubaciš ga u čamac i tek onda gledaš gde su se rasule ostale stvari koje su eventualno imao u čamcu. Nastavak zavisi od toga kakav kajak imaš. Ako je onaj turing ili neki stabilniji , ima na netu gomila tutorijala za ulazak u čamac iz vode. U početku ćeš svakako svaki put trebati da izađeš na obalu da ga isprazniš, pa u krug.
Sve dok ne automatizuješ to okretanje čamca čim se prevrneš, neće te spasiti panike  ni prsluk ni neko ko vesla sa tobom. Posebno što se prevrtanja obično dešavaju ili kad ti naiđu talasi koje nisi primetio jer si se npr zapričao ili kada te okrene vir.
Iskoristi ove visoke temperature pa na kupanjac😉
45
« Poslednja poruka Bećar poslato 26, 07, 2022, 11:26:13 pre podne »
how to upload photo to internet

Danas smo sreli školu kajaka na samom Ušću . Dobili smo par lepih saveta oko veslanja i bezbednosti na vodi.
Izbegavati plovni put, ne presecati put brodovima, pratiti vremensku prognozu , nositi prsluke...

Inače , u pitanju je kajak škola 25.Maj , škola  budućih šampiona .
46
« Poslednja poruka calypso2 poslato 26, 07, 2022, 07:39:08 pre podne »
Momci
Hvala na savetima i komentarima.
Samo da savladam prevrtanje u vodu i na konju sam  jh
Za početak ću veslati u lokalu. Ima šta da se vidi i obiđe.Samo da se skloni ponton sa lida pa da napravim pun krug  25648
Pazi na glisere, prevrtanje ćeš lako savladati...
47
« Poslednja poruka Bećar poslato 25, 07, 2022, 22:58:56 posle podne »
Momci
Hvala na savetima i komentarima.
Samo da savladam prevrtanje u vodu i na konju sam  jh
Za početak ću veslati u lokalu. Ima šta da se vidi i obiđe.Samo da se skloni ponton sa lida pa da napravim pun krug  25648
48
« Poslednja poruka Bolens poslato 25, 07, 2022, 10:28:51 pre podne »
Nevena ti je lepo odogovorila. Moja su iskustva gotovo identična. Pošto decenijama veslam u kajaku a poslednjih godina imam i jedrilicu koju držim u marini. Ukratko, kajak je fantastično plovilo za rekreaciju i uživanje, njim ćeš, bar na Dunavu, dobaciti  mnogo dalje nego klasičnom brodicom. I naravno mnogo lakše. Tako sam ja kajakom preveslao od Ingolštata pa sve do Crnog mora a "dojedrio" sam samo do Đerdapa. Kajak (dobro i kanu, ali ipak sam pre za kajak) je sredstvo koje pruža najveći index satisfakcije ako je gore ono što dobijaš, a dole u imeniocu troškovi. Nema registracije, nema marina, održavanje je beznačajno... Dalje, nema buke... dobro ni u jedrenju nema buke osim malo škripe konopaca  sajkaca. E sad koji kajak nabaviti, to je ozbiljna tema. Da li hoćeš da se zamajavaš samo oko plaže ili si dugoprugaš. Najbolje je da se obratiš Srpskim velsačima TID-a https://srpski-veslaci.org.rs/ koji organizuju Dunavsku regatu pa će ti oni sve reći a možda i naći nešto povoljno.
49
Majstori, Majstori ... / Odg: majstor za honde...
« Poslednja poruka MiletaStamat poslato 24, 07, 2022, 13:15:21 posle podne »
Meni Hondu održava majstor Joca, nikad nisam imao zamerke na njegov rad. 064-275-8323. Motor može da se odnese kod njega ili on dolazi na lice mesta.
50
« Poslednja poruka MiletaStamat poslato 24, 07, 2022, 13:04:36 posle podne »
Ja sam dugo želeo da imam Kajak, gledao oglase, raspitivao se šta je obolje onaj na naduvavanje ili od poliestera. Supruga je tu prevagnula sa mišljenjem jer je i ona imala želju da bude samnom na vodi, pa sam prošle godine nabavio Kanu. Nisam mnogo veslao, jer brzo dodje sezona pa smo onda na čamcu, ali tih nekoliko puta što smo išli Kanuom na reku je nezaboravno. Prednost je što se možeš uvući sa njime u razne kanale, rukavce, prići baš blizu obali, što čamcem često i ne može. Namera mi je bila da ga držim na krovu čamca ali ga je skoro nemoguće fizički podignuti gore. Sam nikako, jednom ja i Bakara probali, ali ne ide. Pre jedno mesec dana zakačili smo ga za Bakarin Rebell i vukli do Belegiških ada, tamo proveli jedno sat vremena veslajući oko sprudova. Doživljaj je stvarno super. Sad je kući u dvorištu i verovatno ću veslati na jesen i proleće kada Cranchi završi sezonu i preseli se u dvorište.
Namera mi je da nabavim i dasku za veslanje, jer ću nju verovatno lakše podizati na krov čamca, onda  bi se ona češe koristila leti kada se negde usidrim. Dilema je samo da li onu na naduvavanje ili čvrstu, čak dolazim i na ideju da nekako, u zimskom periodu kad bude više slobodnog vremena,  sam napravim jednu. Gledam oglase nisu baš jeftine. Tako ako neko ima neku koju ne koristi, koja je oštećena spreman sam da je popravljam, pa ako mu ne treba uz neku primamljivu  cenu bi se mogli dogovoriti.
Neveni se divim sa koliko entuzijazma ona i njena porodica koriste čari prirode i uživaju na reci i pored nje, tebi Marko želim mnogo sati bezbednog veslanja i uživanja na reci.
Stranice: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10