Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10
41
Nautičke reportaže / Odg: Dunavom od Novog Sada do Beča
« Poslednja poruka neptun poslato 16, 01, 2022, 21:30:11 posle podne »
Moja je ideja bila ići do Černe vode, pa kanalom u more... Nisam ni mislio ulaziti u samu deltu, mada je to možda greška.
Baš bih voleo čuti šta drugi misle o tome.
Meni se cini da je tu delta glavna, to more tamo ne verujem da je nesto. A za more predlazem brod na prikolicu pa u grcku..sad prevoz broda i nije bas toliko skup. Pa ako se ide na tri nedelje i vise to ima smisla.
A sto se delte tice verujem da je to super akcija, treba dobro prouciti sta tamo sve ima da se vidi. Verovatno kad bi bila tamo po neka prava marina i nekakva dobra reklama da bi delta bila puna brodova
42
Plovila / Odg: Ledolomci Cakor i Vucevo danas
« Poslednja poruka STG poslato 15, 01, 2022, 11:15:40 pre podne »
Brodovi su konstruisani kao tegljaci i ukoliko se "preprave" dolazi do raznih problema, jer njihova namena nikada nije bila potiskivanje.
Dovoljno je pogledati samohotke, brodove koji su uglavnom plovili separat i deformacije na njihovim koritima, gazistima, egijama, itd... O snazi i tipu motora necu ni pocinjati, mada to brodovlasnici jednako lako "preprave".

Brodove treba remontovati, pustiti u rad, zimsko dezurstvo, itd...
Zastita drzave i eventualno podrska vatrogasno spasilackoj sluzbi bi bila ideja za razmatranje, obzirom da na celom toku Dunava, Save i Tise kroz nasu zemlju imamo jedan brod tog tipa. Dakle podrska, posto bi njihova brzina bila najveca mana...
43
« Poslednja poruka budens72 poslato 15, 01, 2022, 10:20:21 pre podne »
Ako Bog da da se spustim dole onda sigurno delta i to bar 10-15 dana,što je u principu malo vremena za obići i mali deo delte ali jbga, slobodno vreme je najveći problem, zato i kontam da taj put ne može da traje ispod dva meseca
44
« Poslednja poruka budens72 poslato 15, 01, 2022, 10:17:28 pre podne »
Mogu se prepraviti u potiskivače pa da se angažuju cele godine, kad se već remontuju mogu im se dodati i "rogovi"...
45
Kuće za odmor, vikendice ... / Registracija novog splava
« Poslednja poruka foRce poslato 14, 01, 2022, 23:26:21 posle podne »
Drugari, da li je neko upucen u zakone o registraciji novog splava?
Gradio/kupio bih novi splav, ali mi ideja nije da bude na pontonima, vec na buricima kao sto je i stari. Negde sam cuo da nije moguce registrovati novi splav koji nije na pontonima pa mi je to malo cudno, jer na Savi ima bas dosta novijih splavova koji su i dalje na metalnim buricima.
Ako su problem metalni burici, mogu stavljati i plasticne ponton burice koji dimenzijama odgovaraju metalnim........
Znam da je ovo u principu pitanje za kapetaniju, ali mozda neko zna i moze da mi iz prve ruke pomogne.
Pozdrav.
46
Honda / Odg: HONDA 5 ks
« Poslednja poruka neptun poslato 14, 01, 2022, 16:17:48 posle podne »
Ja bih se izmedju ta dva odlučio za yamahu 6KS 2T staru 10-15 godina  kgk kgk kgk
I ja. Imam takvu 8ks neverovatno dobar motor
47
« Poslednja poruka STG poslato 14, 01, 2022, 14:17:53 posle podne »
STG i sama cinjenica da je ovaj ledolomac remontovan i osposobljen za plovidbu je, po meni, veliki pomak s mrtve tacke...
Cuo sam da ce izgleda isti lik krenuti u remont Cakora i Vuceva, al dal je to istina ili samo talasanje, za sada ne mogu da kazem...
Ovde je rec o privatnoj investiciji, tj njegovom licnom interesu. Covek je kupio i remontovao brod koji koristi i kraj, svakako lepo.
Cakor i Vucevo su tegljaci i tesko da ce to odgovarati nasim privatnicima, pa zato mislim da ih niko nece uzeti. Evetualno da se u zimskom periodu iznajmljuju drzavi i to je sve.
48
« Poslednja poruka STG poslato 14, 01, 2022, 13:41:31 posle podne »
Jeste malo duzi put, ali obavezno Delta, pre svega zbog prirode, pecanja, meraka.
Od Cerne vode, kroz kanal, se do luke Konstanca brzo stigne (64km), ali sta ces u ogromnoj strokavoj luci? Mozes samo da izadjes na more, Tomis marina i cao.
Po samoj delti mozes lutati nedeljama, nema kraja...
49
Restauracije / Odg: Marissa
« Poslednja poruka DuleN poslato 14, 01, 2022, 12:09:31 posle podne »
Zoki,
U gvozdjarama VIT imas i prohromske i cinkovane lance svih vrsta. Seku na metar.
50
Restauracije / Odg: Marissa
« Poslednja poruka zankiki poslato 14, 01, 2022, 11:14:32 pre podne »
Ma meni je glupo da bilo koga cimam za 3-4 metra lanca, mislio sam da odem negde u radnju i odseku mi koliko treba...
Stranice: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10