Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Sajmovi - Fairs / Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Poslednja poruka neptun poslato danas u 00:21:57 »
Prva stvar na sajmu treba da bude nauticka ponuda, reke jezera, marine, to kod nas ne postoji. Sportovi na vodi..jedrenje ronjenje,kite, plivanje , veslanje.. svi klubovi sportova na vodi treba da budu  pozvani i da im se omoguce da se reklamiraju, sajam nije privatan prostor, pa da gleda samo da nalapa pare. Dalje ekologija mora da bude zastupljena kao tema.Nadlezno ministarstvo mora da ima neki plan razvoja male nautike..da gura na neki stranu i koncept...npr elektomotori na vodi da se forsiraju 90%nauticara u bg nikad ne plovi daleko i kad bi se u marinama punili strujom...
Naravno onda treba da budu plovila svih kategorija, oprema i turisticka ponida vezana za nautiku.,certer i slicno.
Ovo je sve daleko od toga..dovedu se samo veliki uvoznici koji podilaze onima koji su sad sa puno para, a posto znamo kakvi su sad ti i ponuda je potpuno uklopljena..
2
Jedrilice / Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Poslednja poruka neptun poslato juče u 23:45:29 »
Ako imate vasu prikolicu , verovatno oko 500 e godisnje..brod da stoji dole i da vas spuste i izvuku u vodu jednom godisnje.
To se sa grcima bas ne zna tacno.
Ako ostane dole prikolica nema vise sansu da je registrujute i trajno ste zarobili brod, ako je prikolica sa srpskom registracijom..mora da se radi tehnicki svake godine.
Ako brod ima kobilicu koja se uvlaci stvari su daleko lakse.spusta vas na vasoj prikolici i isto tako izvlaci. Duboka kobilica je daleko komplikovanoja. Mora da vas izvuce na nekoj svojoj prikolici za jedrilice pa onda da vas prebaci na vasu ili da vas stavi na plac i postavi one podupirace..to zna da bude malo komplikovano i skuplje.
Dosta su dole bahati i mora da se vodi racuna kad izvlace brod, ali ipak se sve zavrsi ok. Ako se kobilica uvlaci i imate ok automobil, i brod nije duzi od 7 m po meni nema razloga da se ne vraca u srbiju.
Za dozvolu ne znam sta da kazem..dobro je ako je brod do 7 m.onda nema problema na granici ne treba vinjeta i osiguranje, za preko 7 bude malo komplikovano.
Policiju tesko da cete sresti, tu oko diaporosa,ali npr na amuljaniju koji je tu na 2-3 h jedrenja bude policije.
3
Jedrilice / Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Poslednja poruka GajaG poslato juče u 19:27:03 »
Hvala za info. Onda ce najvjerovatnije tu kod vas u Vourvourou. Bitno je da ima mjesta za ostaviti brod. Ako neka zna orijentacionecijene moze mi i na pp poslati. I sta mislite, da li bi se mogao provuci sa njemackom dozvolom koja je samo za unutrsnje vode, rijeke i jezera?

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk

4
Jedrilice / Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Poslednja poruka neptun poslato juče u 01:03:40 »
Pitanje je koji deo grcke . Ja ne ostavljam dole brod, vucem ga, ali dosta drugara ostavlja jedrilice dole.
Mi smo u zadnje vreme u vurvuruu kao baza i tamo ima suvih marina za ostavljanje broda. Sve je malo stap i kanap,ali funkcionise i nije skupo. Ekipa iz srb je dobra i to olaksava ako ima neki problem. Drugo mesto je u zalivu kod volosa,tamo isto ima ekipa iz srbije, nas covek drzi suvi marinu...
Za prvi put ovo kod vurvurua je sigurno najbolja opcija.
Ne znam sta vas zanima.

5
Zakoni i Propisi / Odg: Zamena strane dozvole za upravljanje camcem za nasu?
« Poslednja poruka dalivul poslato 11, 04, 2024, 23:50:47 posle podne »
 k5
6
Jedrilice / Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Poslednja poruka GajaG poslato 10, 04, 2024, 13:11:23 posle podne »
Pozdrav drugari. Pitanje za vas koji jedrite u Grckoj. Kakva je situacija sa vezovima i zimovnicima? Procitao sam da ima nasih ljudi koji dole drze brod tokom cijele godine. To je negdje i moja ideja za buducnost. Pa me interesuje moze li se naci, lako dobiti, i po kojim cijenama? Ili ako imate kakve linkove? Planiram sledece sezone, 2025 sa jedrilicom u Grcku, al zbog duzine puta najradije bih je ostavio dole.
Hvala unapred.

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk

7
Uputstva / Odg: TAPATALK by Pera Kozic
« Poslednja poruka GajaG poslato 10, 04, 2024, 13:04:30 posle podne »
Sta se desava sa TapaTalk? Ja vise vremena ne mogu da otvaram i citam teme nego sto mogu? Nekada i danima nemam pristup forumu. Imate li vi te probleme?
P.S. koristim placenu verziju?

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk

8
Sajmovi - Fairs / Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Poslednja poruka ajveks poslato 10, 04, 2024, 09:52:39 pre podne »
7645218764198
Kolika je cena bila Suzukija ne vidi se na slici.

Sent from my RMX2002 using Tapatalk

9
Zakoni i Propisi / Zamena strane dozvole za upravljanje camcem za nasu?
« Poslednja poruka dalivul poslato 09, 04, 2024, 00:17:40 pre podne »
Zdravo, 

Ima  li  neko  neko  saznanje  da li  je  moguce  zameniti stranu dozvolu za upravljanje camcem za  nasu?
Polozio sam  pre  6 godina  i imao sam  medjunarodnu koja je  istekla pocetkom marta.
Zvao kapetaniju u  Bg a oni izgleda nemaju pojma...Novosadska mi je  rekla da moze  ali  posto mi je  adresa u Beogradu ne  verujem  da  bi mi  oni to  uradili.

hvala
10
Zakoni i Propisi / Odg: Produzavanje "vozacke" dozvole?
« Poslednja poruka LSI poslato 08, 04, 2024, 12:30:17 posle podne »
До 31. децембра 2019. били сте дужни да дозволу за УМЧ промените у складу са законом и да добијете дозволу на новом обрасцу.
Овај рок је више пута био померан па и данас можете извршити замену важеће дозволе (уколико испуњавате неке друге услове).

Иначе, по важећим прописима дозвола се издаје са роком важења до 10 година од дана издавања - за особе које су млађе од 65 година.

Сви који имају пуних 65 година или су старији, да би продужили важност дозволе морају да обаве претходно преглед код лекарске комисије.
Лекарска комисија (иста она која издаје решења возачима свих категорија возила) на основу свог увида издаје решење са роком важења до 3 године (или краће, ако то налажу медицински разлози).

Напомена, иста та лекарска комисија, приликом тог прегледа може да вам изда и решење за вожњу моторних возила али са роком важења до 5 година  (или краће, ако то налажу медицински разлози)!
Кад је реч о цени решења лекарске комисије, то вам је као и са полисама осигурања - како где. Цене могу бити и двоструке веће од неких на које сам наишао у Београду. Зато вам предлажем да проверите пре него што изађете пред неку комисију.

И да, потребна вам је нова слика величине за некадашње здравствене књижице.

Кад све то сакупите, уплатите таксу за захтев за замену и продужење дозволе за УМЧ.
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10