Autor Tema: Izrada splavova  (Pročitano 53883 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Danhil

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Izrada splavova
« poslato: 23, 04, 2012, 11:22:28 pre podne »
...nov sam ovde ...a krenuo sam sa gradnjom splava dimenzija 9.80m X 6m ...naime dugo sam već na vodi ... imam dosta prijatelja koji već poseduju splavove ... saučestvovao sam u njihovim mukama kao i uživanjima ...više je bilo naravno  uživanja   114 ...pa da počnem ... poodmakao sam već u izradi noseće konstrukcije od kutija 50 x 30 x 2mm ...segmente sam već izvario u radionici ... a sastavljanje bi trebalo biti ovih dana ...splav će nositi 54 plastična bureta nosivosti 250 kg (mnogi će pomisliti da je to malo i biti protiv plastike) ... ali burad su što bi se reklo do jaja ... dvoslojna su i u sebi imaju ventil za expanziju koju izaziva temperaturna razlika ...na obodima bureta imaju ojačanja koja su 2.5 cm debljine tako da im težina neće moći ništa ... valjda ...pošto sam u fazi završetka noseće konstrukcije (sve kutije sam čepovao, tj na krajevima gde su otvori zavario flah debljine 2mm) interesuje me kojom farbom zaštititi kutije od propadanja ...već su jednom premazane osnovnom uljanom farbom ... pre toga su odmašćene benzinom ...a dalje kako budem napredovao u radovima pisaćemo o tome ... nar se nadam jer vidim da ovde ima dosta pametnih ljudi ... ljudi od vode ... pozdrav :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #1 poslato: 23, 04, 2012, 11:38:18 pre podne »
dobro dosao !

napuni te burice necim ako je moguce (prazne PVC flase, stiropor...) ... imaju osobinu da posle 2-3 godine postanu krta i onda ih najmanji udarac probusi ...

Van mreže Danhil

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #2 poslato: 24, 04, 2012, 01:18:09 pre podne »
...jbliga... nije loša ideja ... za pvc flaše ne biva ... mala im rupa ... da prostiš za uturanje ... ali stiropor bi mogao da dodje u obzir ... ali treba da se drobi  h44 ... u svakom slučaju treba i to napomenuti da imaju zaštitu od onih UV zraka ... a sad šta je tu je ... no još uvek ne znam sa kojom i kakvom farbom da ofarbam konstrukciju ... ???

Van mreže Danhil

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #3 poslato: 24, 04, 2012, 01:31:20 pre podne »
...da ... slikaću koliko danas malo metalne konstrukcije da me ljudi ne shvate kao nekog ko je šalabajzer ... i ko ne voli vodu :D

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #4 poslato: 24, 04, 2012, 06:36:44 pre podne »
Znas kako kazu stari majstori
Preko nitra moze sve a preko uljane samo uljana...
Ali posto je tehnologija jako napredovala sigurno ce se pojaviti neko dobro resenje

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #5 poslato: 24, 04, 2012, 10:40:17 pre podne »
...jbliga... nije loša ideja ... za pvc flaše ne biva ... mala im rupa ... da prostiš za uturanje ... ali stiropor bi mogao da dodje u obzir ... ali treba da se drobi  h44 ... u svakom slučaju treba i to napomenuti da imaju zaštitu od onih UV zraka ...

to sa UV zastitom je dobra fora, proveri sa proizvodjacem mozda ti onda i ne treba stiropor !

Van mreže Danhil

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #6 poslato: 27, 04, 2012, 07:50:27 pre podne »
...kao što i obećah ... evo malo slika kako je to počelo  oops

Van mreže Danhil

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #7 poslato: 27, 04, 2012, 07:51:37 pre podne »
...

Van mreže Danhil

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #8 poslato: 05, 06, 2012, 09:50:34 pre podne »
...nazire se nazire  114

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #9 poslato: 05, 06, 2012, 13:23:57 posle podne »
Možda je bilo kvalitetnije i trajnije rešenje da si mazao konstrukciju epoksi osnovnom, ako se odlučiš sada za tu zaštitu bilo bi dobro se raspitati kod tehnologa čiju boju kupiš šta uraditi sa tom uljnom koja je lošijeg kvaliteta od epoksi osnovne - verovatno može i bez skidanja sa nekim prajemrom ali se ipak dobro raspitaj i to ne kod prodavca nego direkt u fabrici od tehnolaga.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #10 poslato: 05, 06, 2012, 14:53:49 posle podne »
Ima negdje na forumu citava rasprava od 7-8 stranica kako se prave splavovi . Predlazem ti da prelistas . Jeste ponekad malo dosadno zbog nasih upadica i off topica ali tako ces uz potrebno znanje da pokupis i kakvi smo mi ostali sa kojima si odlucio da se na ovaj nacin druzis. Posto sam bio prisutan dok je pravljeno nekoliko konstrukcija za splavove koji veoma dobro i plove a ne samo stoje na jednom mjestu predlazem ti da napravis nekolicinu kosnika na toj konstrukciji sto ce dodatno da ukruti konstrukciju i da ti potrebnu sigurnost na vodi. U burad mozes da uduvas stiropor u granulama i na taj nacin dobijes na plovnosti i sigurnosti .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #11 poslato: 05, 06, 2012, 15:37:03 posle podne »
Posto sam bio prisutan dok je pravljeno nekoliko konstrukcija za splavove koji veoma dobro i plove a ne samo stoje na jednom mjestu

      Kad sad nisam umro.Poljo nemoj ovo vise da mi radis.Pazi bio prisutan,pa pola
Brckog bi se slogiralo da si radio.Kakav je ovo izliv iskrenosti.
      Morao sam pa sta kosta da kosta,napicemo se.  114   h44 
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #12 poslato: 05, 06, 2012, 15:40:37 posle podne »
Ja sam svjestan koliko od mene nikakve koristi nema kad su majstorski poslovi na srijedi . JBG , valjda covjek kad dodje do nekih godina prestane da sam sebe laze . Eto znam i da su me mnoge lagale da duzina nije najvaznija (mada ... sve se moze nadoknaditi debljinom..novcanika) . Napiti ...mozeeee
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Danhil

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #13 poslato: 05, 06, 2012, 23:11:09 posle podne »
... hvala ljudi ... šta drugo da vam kažem ... u svakom slučaju sam već krenuo da se raspitujem za zaštitu ... a o kosnicima razmišljam i ja ... biće nešto ... videćemo i to di ću ih turiti ... a za piće ... može kad god ... valja zaliti ovo gvojze  114

Van mreže Danhil

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Izrada splavova
« Odgovor #14 poslato: 05, 06, 2012, 23:14:14 posle podne »
...a za dužinu xe xe ... poznata mi je i ta priča ...no žene su počele da se bave genetskim inžinjeringom ... rešile da naprave idealnog muškarca ... ukrštaju vibrator sa bankomatom  stri