Autor Tema: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima  (Pročitano 35038 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko Denser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« poslato: 19, 04, 2012, 23:41:00 posle podne »
Voleo bih da cujem razna misljenja o mercury motorima,moje licno misljenje je da su to jako kvalitetni motori,kada sam hteo da kupim motor za camac pomislih,tomos 18 bi bio najbolji zbog delova i svega ostalog,medjutim sa cenom se nikako ne slozih,nema ga ispod 400e!?To mi bi malo previse,tako nadjoh mercury 20 za 280e sa papirima,kao sunce dobar,kupim ga i poceh se lepo voziti,medjutim posto nisam u tim tako reci vodama,tih motora na vodi i ostalo,nisam znao kakav on zvuk ustvari treba da ima,pa otkako sam ga kupio on je imao neko cegrljanje u motoru,ne jako ali stalno prisutno,sudeci po zvuku dvotaktnih masina pa oni uvek klaparaju i cegrljaju mislio sam da je to takav zvuk,medjutim desi mi se problem,pocne da lupa nesto u motoru ne ravnomerno vec samo ponekad malo cukne i motor nece da primi pun gas.Dodjem kuci rasturim masinu i imam sta da vidim,lezaj radilice 6205 standardna mera,je pukao i kuglica upala u cilindar i veoma ostetila klip,to je bio taj zvuk lupkanja tog dana a prethodno dok se nije raspao lezaj se culo to cengrljanje...da sam znao o cemu se radi,problem bih odmah rezio sa 600 din koliko lezaj i semering kostaju,ovako sam platio 150e drugi za delove,zbog klipa i jos nekih usputno stvari koje su mi trebale,poteznica,mehanizam kopce itd koji su bili bolji nego kod mene,ajd sto sam puko 150e za drugi motor,nego mi je najzalije sto je moj motor kada sam otvorio bio NOV,posle 40 godina bez grama lufta u klipnjacama,karikama itd,po cemu sam shvatio da je mercury stvarno izuzetno kvalitetan motor.Spakovao sam sa drugog klip i stavio nov lezaj i semering i sad tek vidim kako to sve zvuci,onje sada duplo tisi nego sto je bio,usput sam mu sve kanale ocistio i kaburator sredio mali je potrosac najbrzi u klasi,stvarno su ga odradili super,mogu pohvaliti mercury u svakom slucaju.Naravno svako ima pravo da iznese svoje misljenje,neko ce reci da je tomos bolji i da manje trosi ali ja se nebih u to bas zakleo,mercury 20 trosi 8l na sat pod punim gasom a ideeee za sve pare,50km/h sigurno ide.Sada bih hteo reci i nesto o odrzavanju,ovi sto rade sa delovima kod nas su derikoze,nemaju meru to je strasno,mercury je prost motor i mozete sami da ga popravljate ako se imalo razumete u mehaniku.Ovu temu sam zapoceo da bismo mogli da neke probleme zajedno resimo ako ih bude,i da pomognemo jedni drugima u vezi delova i odrzavanja.Pozdrav

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #1 poslato: 20, 04, 2012, 07:56:04 pre podne »
Hm..  j1 Svaki motor je dobar ako je dobro očuavan i redovno servisiran.. Ja imam mercury 15 2t ,desetak godina star i nisam nešto oduševljen s njim.. U mom gradu mercury ima najbolju prodajnu i servisnu podršku i prodali su puno motora ,najviše od 5 ks 4t.. i ljudi nemaju baš sjajna iskustva.. dalje..ribočuvari imaju par komada od 25 ks 4t,dobili nove iz paketa... žale se i plaču za Yamahama i johnsonima koje su ranije imali--Po meni Honda i Yamaha zatim Tohatsu i Evinrude..onda ostali..

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #2 poslato: 20, 04, 2012, 13:50:48 posle podne »
Dobri su to motori ali neznaju dobro da plivaju. tamburanje 114 hi

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #3 poslato: 20, 04, 2012, 21:17:41 posle podne »
Da, ali zato odlično rone! roll4 k5
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #4 poslato: 20, 04, 2012, 21:22:06 posle podne »
Da, ali zato odlično rone! roll4 k5

Да знаш да си у праву. Један заронио још прошле године и још није изронио.  ha  ha  ha  ffff  ffff  ffff

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #5 poslato: 20, 04, 2012, 21:37:58 posle podne »
 taz 56568

Da, da ...baš može da drži dah... za ginisa... oops
Deda Zoran

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #6 poslato: 20, 04, 2012, 22:40:00 posle podne »
A da se nije ... udavio? ha
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #7 poslato: 20, 04, 2012, 23:01:18 posle podne »
kod nas u Osijeku mercury nisu prosli medju yamahe i honde...posto je Osijek grad na dravi i do usca dunava ima dvadeset plus koji kilometar svakodnevni odlasci na duza putovanja ih nisu bas proslavili...pricam o novijim modelima....bilo je tu dosta problema...zaribanih i slicno...tako da svi oni koji imaju potrebu za ozbiljne relacije voze nesto drugo

Van mreže Marko Denser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #8 poslato: 20, 04, 2012, 23:10:15 posle podne »
za cetvorotaktne neznam,nisam upoznat sa njima,ja mislim isklucivo na dvotaktne stare sa limom okolo,cuo sam da sada rade po licenci tohatsu-a,a ovi stari cim postoje i jos uvek se koriste mislim da ipak nisu toliko losi,ipak kada vidim cenu honde yamahe pa i tomosa,kazem neka hvala za te pare mogu odma jos jedan ceo za delove da si kupim :) a u klasi je najbrzi

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #9 poslato: 20, 04, 2012, 23:32:18 posle podne »
za cetvorotaktne neznam,nisam upoznat sa njima,ja mislim isklucivo na dvotaktne stare sa limom okolo,cuo sam da sada rade po licenci tohatsu-a,a ovi stari cim postoje i jos uvek se koriste mislim da ipak nisu toliko losi,ipak kada vidim cenu honde yamahe pa i tomosa,kazem neka hvala za te pare mogu odma jos jedan ceo za delove da si kupim :) a u klasi je najbrzi

Aj kazi to za klasu neptunu i ostalim rusima,ako smes...  6589

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #10 poslato: 21, 04, 2012, 03:09:59 pre podne »
 haLatin i Salenb dobro rekose,lose plivaju ali zato dobro rone i drze dah ok
sala mala king
U svim novijim 4t je cist  Tohatsu tj 100% prvorazredni  japanac skojim neces imati siguro problema,mada ti opet pricas o starijm 2-taktasima koji su opeet prica za sebe bas kao i stari Jonhsoni-sipaj i ne misli thumbup

al opet,svim ti motorima je 20,30,40...godina i 1000-de i 1000-de sati rada...paaa jel' malo da posle toliko vremena poneki sazvace radilicu ili pojede karike??? eek  Nemoj mo ni biti ne skromni...

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #11 poslato: 21, 04, 2012, 09:02:26 pre podne »
Sale je iskusno postupio i preduhitrio Darka oko sigurnih nerviranja oko kvaliteta tih motora. Sale ,,hvala ti na razmišljanju unapred"!!! tamburanje 114 hi

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #12 poslato: 21, 04, 2012, 09:08:32 pre podne »
Motor i menjac yamaha a elektronika mercury.
Radio i po 12h u cugu bez ikakvih problema

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #13 poslato: 21, 04, 2012, 13:16:19 posle podne »
imam mercury 6ks 4t,2011. god. Nisam tačno merio potrošnju ali je stvarno smešna. Na pouzdanost za sad nemam primedbi jedino na
buku koja je malo veća . Ipak, motor koji ima jedan cilindar ne verujem da može biti tih.

Van mreže Marko Denser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Vase misljenje o Mercury vanbrodskim motorima
« Odgovor #14 poslato: 21, 04, 2012, 20:14:56 posle podne »
ja trenutno radim merc 400 od 40hp,2 cilindra dvotaktni,pregrejao se pa su mu na jednom klipu zapekle karike,tu ce ad da ulete od opela karike 30e,i ona dva lezaja po 650din impeler iljadu dindzi i eto ga opet u vodi usput sam naso neku elisu neznam od cega je ali ima iskosena peraja ono je strasno,mislim da ce da ide ko mecava.danas sam vozio moj ravno sat vremena pod punim gasom i posle se malo zezao okolo,potrosio je 9 litara,mislim da to nije mnogo za 20ks,otkud znam ipak je dvotaktni a cetvorotaktni sigurno duplo manje trosi