E, ovako treba... > Brodski motori

Kako utišati DMB

<< < (2/9) > >>

jjelenic:
Ja sam na prethodnom čamcu sedam godina imao taj motor. Probao sam i sa savitljivim usisom tj. na usis nakacio  crevo od pet metara i na njegovom kraju veliki filter od forda dizela. Nista nije bilo bolje. Donekle je popravilo kada sam bolje izolovao sanduk - poklopac. Dakle, moj savet svima sa ovim motorom: maksimalno dobra izolacija  na poklopcu i svuda okolo (tvrdo, meko itd.), nosače motora (hidraulične - na pr. Vetusove) i biće smanjene i buka i vibracije. Motor je inače super. Nema posebnog održavanja, malo troši, pouzdan, jeftin. Majstor Panta, takodje pouzdan, jeftin. Šta više tražiti od motora.

ljubac:

--- Citat: jjelenic  19, 03, 2011, 11:45:27 pre podne --- Majstor Panta, takodje pouzdan, jeftin. Šta više tražiti od motora.

--- Kraj citata ---


A kako doci do majstor Pante???
Valjalo bi mi malo pretrkeljisati motor,zameniti izduvnu granu i sl

BEGEJ:

--- Citat: broker975fx  05, 06, 2009, 20:38:14 posle podne ---Koji filter vazduha staviti da ga utiša a ne uguši. Čujem da je ranije postojao neki deda koji je ove filtere ručno pravio a da je makina bila i za 30% tiša ali je valjda umro. Možda od nekog boljeg autu???

--- Kraj citata ---

Uljni filter od "bube", sam izvedes, netreba ti niko, ali moras da vidis kod nekoga ko je to uradio vrlo jednostavno zvuk se  prepolovi. Ako  nisi raspolozen sam da radis onda angazuj Pantu. :drinks:

broker975fx:

--- Citat: ljubac  22, 04, 2011, 23:08:45 posle podne ---
--- Citat: jjelenic  19, 03, 2011, 11:45:27 pre podne --- Majstor Panta, takodje pouzdan, jeftin. Šta više tražiti od motora.

--- Kraj citata ---


A kako doci do majstor Pante???
Valjalo bi mi malo pretrkeljisati motor,zameniti izduvnu granu i sl

--- Kraj citata ---

Ja sam uyeo Pantin filter za vazdzh i potvrđujem da je motor osetno tiši i da ima daleko mirniji rad, zvuk je izgubio na onom pućkanju i sada zvuči kao klasičan dizelaš. Reč je o prepravljenom fićinom filteru za vazduh. Evo ti broj Pante 063/7736263. Inače važi za odličnog majstora za DMB a i godinama je radio u Rakovici na sklapanju i razvijanju ovog motora.

Arsa:
Nisam neki strucnjak u toj oblasti. Cuo sam da su amortizeri, tapaciranje kucista motora i provetravanje resenje za postavljeno pitanje.  :drinks:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju