Autor Tema: elan 401!  (Pročitano 35254 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stankovic111

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
Odg: elan 401!
« Odgovor #15 poslato: 18, 04, 2012, 01:39:16 pre podne »
hvala vam na pomoci...  jh

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: elan 401!
« Odgovor #16 poslato: 18, 04, 2012, 07:49:02 pre podne »
Moze ako ti daju bez PDV-a  456
Iznenadio me laza legalista oce da prevari drzavu i kupi farbu bez PDV-a a nemcima bi da plati duplo... 56568

Voleo bih da znam u kojoj od ovih naših političkih partija je ovaj Novus učio zanat!?
Mora da je imao dobrog učitelja. Ili je to poseban urodjeni talenat da se stvari izvrnu?

Gde sam ja to, Novuse, rekao da hoću da prevarim državu (nije da ne bih, kad bih mogao)?

Cene su date sa i bez PDV-a. To sam napisao.
A na pitanje kako može bez PDV-a, odgovorio sam da to znaju oni koji imaju firme. I gde se tu vidi moja namera da prevarim državu?
Jednostavno, oni koji imaju firme znaju kako se te stvari rade, jer ako ne znaju - teško i njima i njihovim firmama.
Jer PDV svi moraju da plate ali nekom se vrati, a nekom se i ne vrati.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: elan 401!
« Odgovor #17 poslato: 18, 04, 2012, 09:56:39 pre podne »
 Pa ako ima firmu za recni prevoz putnika onda mu se mozda i vrati... 25648

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: elan 401!
« Odgovor #18 poslato: 20, 07, 2012, 23:17:26 posle podne »
Postovanje ljudi , da li moze neko da mi kaze nesto uopsteno o ponasanju ovog camca (Elan 401) na Dunavu u kombinaciji sa motorom od 4ks-8ks. Interesuje me njegova povoznost, stabilnost i maximalan broj osoba sa kojima bi se on normalno ponasao na vodi ?!

I da li je mozda srecnije resenje Titel specijal 80 u kombinaciji sa motoroma iste konjaze (4-8ks)

Camac koristim iskljucivo za uzivanje i relaksacijonu voznju Dunavom, i to obicno za grupu od 3-4 osobe :)

Unapred se zahvaljujem na odgovorima i pozzz ;)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: elan 401!
« Odgovor #19 poslato: 20, 07, 2012, 23:41:47 posle podne »
limunardo dobrodosao ...
titel specijal ce ici brze sa tim motorima , ali je elan 401 ako se ne varam nesto malo siri samim time i stabilniji...

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: elan 401!
« Odgovor #20 poslato: 20, 07, 2012, 23:42:07 posle podne »
Nema veze sa lokal patriotizmom,ali ja prednost dajem specijalu.Elan vrlo nestabilan dok ne zaplovi,ali kad pogledaš u plovidbi su stabilni maltene svi čamci.Specijal ,kao i elan sam imao,koristio i apsolutna prednost je na strani specijala.Štaviše sa motorom od 4hp i brzina i ekonomičnost je opet na strani specijala. 25648
@kapetan-nije stabilniji obzirom da je elanovo korito V dok je specijal klasičan tabanaš.

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: elan 401!
« Odgovor #21 poslato: 20, 07, 2012, 23:50:05 posle podne »
Samo jos jedno pitanje, tacnije zanimaju me dimenzije i kilaza i jednog i drugog tacnije nasao sam da  elan 401 ima nekih 85 kg i da su mu dimenzije 3,91m × 1,60m

e sad neznam tacne dimenzije specijala i njegovu tezinu.

Da li uopste tomos 4ks moze da uspesno tera ova dva camca uzvodno Dunavom (na potezu Novi Sad - Beocin) sa recimo 3-4 osobe ?

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: elan 401!
« Odgovor #22 poslato: 20, 07, 2012, 23:59:13 posle podne »
Definitivno Specijal 80, samo treba naći primerak u dobrom stanju.

Elan 401 je kratak čamac, pa su brzine koje postiže poprilično male. Sve preko 4 osobe u čamcu je već preteško i previše, a pristajanje na neku plažu sa tako natovarenim Elanom završava na metar i po od obale.
Kad plovite sami, svaki motor jači od tomosa 4 će podići pramac u nebo, pa i ne vidite kuda plovite.
Specijal 80 će bez problema prevestii 6-7 ljudi, pristati u svaki plićak, a lepo će ploviti i kada ste sami u čamcu.
Jedino je kvalitet plastike na strani Elana, ali treba uzeti u obzir i koliko je star najmlađi Elan koji može da se kupi.
Specijal je nešto oko 5,6m x 1,6m.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: elan 401!
« Odgovor #23 poslato: 21, 07, 2012, 00:08:12 pre podne »
 114

Evo nekih mojih zapažanja :

Dugo sam i ja razmišljao o navedenom elanu kao o još jednom čamcu (da ne ostanem na suvom kad mi deca uzmu čamac upavusi)
a prošle nedelje su takav čamac kupili moji prijatelji pa su došli kod mene da probamo baš navedene varijante - sa Yamahom 8 ks
i Johnsonom 20 ks pošto imam te motore, a njegov je Tomos 4ks.

Rezultat svega je da više ne razmišljam o elanu, moja titelska Tisa 94 je spram njega pojam stabilnosti i sigurnosti, i imam utisak da se
motori više pate sa elanom.

U svakom slučaju glasam za specijala, ali traži varijantu bez tzv. ŠVANCA (ne znam otkuda taj naziv....) sa ravnim završetkom tabana,
a ako naletiš na Tisu onda si uradio posao.

Verovatno će se javiti i neko sa kontraargumentima, ali zato je ovo forum pa je red da čuješ više iskustava.

Moj savet - probaj da nađeš nekoga ko ima navedene čamce i probaj oba, pa makar i propustio ovu sezonu.
Greške se teško i sporo ispravljaju.






Deda Zoran

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: elan 401!
« Odgovor #24 poslato: 21, 07, 2012, 10:48:12 pre podne »
Elan uz motor od minimum 20ks,sve ostalo je igrarija i mucenje...
Specijal je muka naci u dobrom stanju,treba se tu pomuciti,ali uz motorino od 4-6ks je odlicna zabava.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: elan 401!
« Odgovor #25 poslato: 21, 07, 2012, 11:14:15 pre podne »
 no125

Probao sam elana sa Johnijem 20 ks, izbaci ga na tri dužine, glisira k'o blesav....ali sam imao osećaj kao da će se ponoviti Tikvara.

Da li sam navikao na dobru i bezbednu vožnju...ne znam, ali sam ljubio zemlju kada sam izašao na obalu. Sa mojim čamcem
bez problema vučem sina na skijama, a baš je tabanaš k'o pegla.

Ako si negde blizu dođi na  114 i probaj, a i elana ima gde hoćeš.
Deda Zoran

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: elan 401!
« Odgovor #26 poslato: 21, 07, 2012, 11:33:40 pre podne »
no125

Probao sam elana sa Johnijem 20 ks, izbaci ga na tri dužine, glisira k'o blesav....ali sam imao osećaj kao da će se ponoviti Tikvara.

Da li sam navikao na dobru i bezbednu vožnju...ne znam, ali sam ljubio zemlju kada sam izašao na obalu. Sa mojim čamcem
bez problema vučem sina na skijama, a baš je tabanaš k'o pegla.

Ako si negde blizu dođi na  114 i probaj, a i elana ima gde hoćeš.
Zorane,navikli ste na mirnu "voznju" nista drugo.
Nije za svakoga mali camac i motor od 20ks,narocito za coveka koji poredi ova dva camca,dakle sigurno da ne zna puno o njima(zato i pita),dakle prvi camac i malo je mnogo da bude bas sa motorom od 20ak ks...

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: elan 401!
« Odgovor #27 poslato: 21, 07, 2012, 16:19:16 posle podne »
 114

Pa čovek je i pitao za naša iskustva i mišljenja.

Ja sam izneo moje iskustvo i mišljenje, i dalje stojim iza toga, a to ne znači da tvrdim kako sam samo ja u pravu.
Takođe tvrdim da je najbolje da lično proba i sam utvrdi šta je pravi izbor za njega.
tvrdim i da može oba čamca da kupi nova kod mog komše u Knićaniu NOVE po prihvatljivoj ceni
« Poslednja izmena: 21, 07, 2012, 22:22:59 posle podne Zoran Marinković »
Deda Zoran

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: elan 401!
« Odgovor #28 poslato: 21, 07, 2012, 20:44:26 posle podne »
U sustini sam i ja vise navijao za specijal 80 jer sam cuo da je dosta ekonomican i pookretljiv i sa tomos cetvorkom posto je taj motor trenutno moj limit, a eventualno bi ga dogodine menjao za nekog japanca max 8 ks.

Znaci u neku ruku mi je bitna ekonomicnost posto sam zadnjih mesec dana na dc-10 gumenjaku voza Johnsona 25ks i gde god da krenem moram sipati min 10l sto mi je zncajno ostetilo budzet. Sve u svemu johnson je prodat i sa tim parama i jos kojim evrom vise sam mislio da uzmem neki plasticni provereni camac i da se manem raznih experimentisanja sa egzotikom na Dunavu ;)

Malo me brine komentar predhodnog clana da je tesko naci dobar specijal 80, mozete li malo da mi pojasnite, da li to znaci da su svi specijali iz oglasa uglavnom krsevi i sta moze da mu fali tj, koje su mu najcesece mane, sta treba da gledam ?

 

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: elan 401!
« Odgovor #29 poslato: 22, 07, 2012, 11:06:05 pre podne »
Mane su mu losa prednja paluba,uvek se ugiba,kao i krmena klupa.treba obratiti paznju na stanje ispod gumenog odbojnika,kako su spojeni plasticni elementi.sve se to da resiti,ali uz malo truda.postoje novije varijante,malo skuplje,ali u odlicnom stanju.