Autor Tema: Mislim da je ukraden....  (Pročitano 8527 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Mislim da je ukraden....
« poslato: 09, 04, 2012, 20:33:21 posle podne »
Prosli vikend je komsijin kolega u Pancevu na buvljaku kupio ispravnu Yamahu 9,9 (4T), za 250 eura.
Ne verujem da je mogao da je kupi za te novce ako je regularna. Taj koji je prodavao sigurno ne zna kako se krecu cene, a i verovartno je hteo da je se sto pre otarasi.
Ne znam kako se zove taj covek, ali znam gde stanuje, pa ako je neko u vreme ledohoda ostao bez ovakvog motora...... podatke cu dati policiji.

ZNACI:

Ne tvrdim vec sumnjam, da je u pitanju nelegalno posedovanje istog.

Van mreže Sinke

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #1 poslato: 09, 04, 2012, 21:05:06 posle podne »
 Ovo je ona narodna "Da komsiji crkne krava" . Sta krivo ti sto je covek dobro prosao sa Yamahom pa hoces da ga strpas u aps? Svasta cime se bave ljudi.U redu da je neko prijavio da mu je nestao motor,ovako nevidim svrhu da zajebavas coveka samo na konto predpostavke.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #2 poslato: 09, 04, 2012, 21:39:15 posle podne »
Из овога што је Зортер објаснио, лако се може закључити да се највероватније ради о краденом или на други начин несталом мотору. Уколико је то заиста тако, подсећам да неко највероватније пати за наведеним мотором, којег је можда купио на једвите јаде од цркавице коју је дуго скупљо, и онда остао без њега. Такође подсећам  да је у том случају тај "продавац" или лопов или помагач, а такође и  купац је куповином таквог мотора без папира, за очигледно нереално ниску цену, највероватније извршио кривично дело прикривања. Уколико се заиста за наведеним мотором трага(а то ће се врло лако утврдити уколико је прави власник пријавио крађу или нестанак), тај купац ће не само остати без мотора, него и без пара које је дао за исти, а узгред ће "зарадити" и кривичну пријаву.

Синке ово није случај о "комшији и крави" нити о завидности, већ се ради о савесности нашег члана.  А можда се баш ради о мотору неког од наших чланова. 

И на крају, претпостављам да је већина оних који су остали без мотора и друге опреме, без обзира на начин, пријавили нестанак, а управо из оваквих и сличних начина да до тих својих предмета поново дођу.   

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #3 poslato: 09, 04, 2012, 21:41:12 posle podne »
Auuuu Zorteru ,covjek prodaje motor i ti sumnjas da je nelegalan-maznut,drpit,ukraden,i trazi 250 evra ,a ja sam ti motor dao dzaba selva 35 e u mene nesumnjas ili si 100% siguran da sam ga maznuo  kgk kgk clap clap

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #4 poslato: 09, 04, 2012, 22:03:50 posle podne »
Za te pare moze da ga proda samo neko kome pare hitno trebaju , recimo zavisnik od opijata! Lopov to nebi iznosio na pijacu jer je poznato da na buvljaku redovno ima policije u civilu i neverujem da bi im tako nesto promaklo!! Sad sta je ovde u pitanju , ko zna! Vreme ce pokazati , a Zorter ce sad imati gomilu poziva i dobro ce proci ako ga komsija ne prebija sta god bilo u pitanju!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #5 poslato: 09, 04, 2012, 22:10:51 posle podne »
I  da se ne ispostavi da je yamaha iz 75-e a bezbol palica 2012-to tamburanje
Proveri ti to jos jednom .
Za te pare ga nebi nosio na buvljak!

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #6 poslato: 09, 04, 2012, 22:18:12 posle podne »
xexeex  Zorter je samo imao dobru nameru očerupaste čoveka ni kriva ni dužna ..a da je plakao neko na forumu za četvorotaktnom yamahom sad bi ga u dupe ljubili      lol
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #7 poslato: 09, 04, 2012, 22:31:06 posle podne »
Ne cerupa Zortera niko bre!! Kako god bilo sa tim motorom , komsija mu to nece zaboraviti , garant!! Sta bi vi uradili onom ko vam posalje policiju na vrata bez razloga? Odveli na pice?
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #8 poslato: 09, 04, 2012, 22:50:03 posle podne »
ja se samo pitam kakav je to covek koji moze da kupi kradeni stvar... ok malo je lakse ako je kraden negde u EU ali kod nas...

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #9 poslato: 09, 04, 2012, 22:58:21 posle podne »
A kako da znam da je nešto ukradeno.Zar samo zato što je ispod cene.Pa dobro, ako vam ponudim moju jamahu 6hp za 250e vi mi slobodno dajte 600 čisto da vas ne grize savest i da mirno spavate. 25648

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #10 poslato: 09, 04, 2012, 23:17:32 posle podne »
Mislim da je Zorter imao dobru nameru ali je pošao pogrešnim putem.

Ako je već sumnjao da je motor ukraden (što je moguće), onda je adresa za prijavu POLICIJA.

Nemojte se zanositi da će inspektori policije otići i reći da dolaze po Zorterovoj prijavi. U svakom slučaju, mislim da ovaj način obaveštavanja javnosti o komšijinoj kupovini nije primeren.

U ostalom i moja žena misli da sam pola mog ribolovačkog pribora platio, bar u pola manje.  oops
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #11 poslato: 09, 04, 2012, 23:27:04 posle podne »
Samo sam pomislio da je neko ostao bez svog motora i traga za njim. Mene uopste ne zanima ali verujem da su mnogi ostali bez plovila i motora u vreme ledohoda.  I ovaj što je kupio je ispao naivan, ali bi mi bilo žao da je to recimo motor Petra Kozića, i ja znam za njega a ćutim.
@Zoke
Ne sumnjam u tebe, a i nije kupljena na buvljaku, vec si mi je u svom dvoristu dao. I “tvoja “ SELVA će lepo da zabrunda na mojoj ladji.

Nikakva zavist nije u pitanju već pokušaj pomoći u nesreći.

@deda
Nikom nisam natovario policiju na vrat, niti cu im ja bilo sta prijaviti. I u pitanju je komsijin kolega s posla a ne komsija.
« Poslednja izmena: 10, 04, 2012, 11:09:40 pre podne zorter »

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #12 poslato: 10, 04, 2012, 07:22:43 pre podne »
 Zorter je postupio savesno,da živi negdje u Evropi,ovako u Šapcu..  tamburanje Na zapadu ako prodješ ulicu na crveno ili baciš limenku kroz prozor ,očekuj da će te neko prijaviti policiji..a kod nas..  no125 stvar mentaliteta..  56568 E sad da je Zorter ovo uradio u Njemačkoj bio bi revnosni gradjanin,a Šapcu biće špijun..  sha I što kaže Novus može i motka da proradi.. kao što rekoh stvar mentaliteta..  jh

Van mreže Manda

  • Manda
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #13 poslato: 10, 04, 2012, 07:51:58 pre podne »
Cena ne mora da znači ništa, može da bide i džabe.
Ukoliko je motor legalan (pogotovu Yamaha, a uz to i 4T), mora da postoji neki trag o vlasništvu.
Novi vlasnik je nemože registrovati bez kupoprodajnog ugovora i plaćenog poreza na prenos,
kopije carinske deklaracije, ispisa iz plovidbene dozvole predhodnog vlasnika...
Dakle može da je vozi samo nelegalno, pa dok ga ne uhvate. Tu čak nije bitno ni da li je ukradena.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Mislim da je ukraden....
« Odgovor #14 poslato: 10, 04, 2012, 07:54:42 pre podne »
Nije to naš mentalitet, već degradacija i devijacija društvenih normi i vrednosti koja traje već decenijama.
Lopovi, sitni i krupni kriminalci su nam najčešće uzor kao "uspešni" biznismeni i političari, a retki stvarno uspešni biznismeni se uglavnom karakterišu kao budale, jer ne zarađuju kao ovi prvi! Da rade kao ovi prvi, imali bi 10 puta više, ali valjda savest i integritet nekome još uvek nešto znače!
Običan građanin, počev od dece školskog uzrasta, je naučio, imam ono što ukradem, i to je lajtmotiv i merilo životnog uspeha, pa makar se radilo samo o švercovanju u gradskom prevozu ili neplaćenom računu za struju.

Zorter je ispravno rezonirao, a ako komšiji padne na pamet neko tamburanje, pašće mu i tretman u šabačkoj policiji! Postoji zakon za to.
Na kraju, kako mu nije palo na pamet da prijavi policiji prodavca, odmah na pijaci?! Otkad se to legalni, ispravni motori prodaju na buvljacima, za petinu cene?!
Zorteru su mnogi često govorili da je malo lud, ali u ovoj zemlji, moraš biti malo lud, da bi ostao normalan! tamburanje  clap clap clap
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"