E, ovako treba... > Drveni čamci

Vilin Konjic

(1/46) > >>

Kapetan:
Posle razmatranja vise vrsta deplasmanaca koji imaju mogucnost glisiranja (ako deplasmanac moze da ima tu mogucnost, da ne ulazimo sada u problematiku)  a i da bih upario HONDU 45 sa nekim camcem , dosao sam do zakljucka da na nasem trzistu nema nista u cenovnom rangu ispod 2000 evra a sto moze da ispuni neke osnovne zahteve ...

Pretrazivao sam par sajtova sa planovima za camce do 6 metara  ... i ... vecina americkih i kanadskih sajtova nudi jednu vrstu korita koje sam ja ovde zvao camac za lov na patke (ne nisam mislio na evropske standarde vec na prave patke :) ) a amerikanci ga zovu Jon Boat

Jon Boat nema V korito ... a stabilnost mu izgleda ovako :



Jako jednostava za napraviti i jako stabilan camac, a o prostoru koji nudi jednostavno ne vredi pricati slike sve govore , ujedno meni se bas ne svidja to sto nema ogradu vec je ceo poplocan  te sam ga ostavio po stranu i potrazio nesto slicno , i naleteo na :



radi se o hibridnoj verziji Jon Boata sa V pramcem ali pozadi je i dalje klasican tabanas, po meni jako zanimljiva kombinacija.... Malo je stabilnost promenjena ali ne mnogo ali se dobilo na drugim stvarima...

Ostalo je samo da se potrazi projekat na netu koji ce ispuniti zacrtane standarde i pazariti ga ....

Pre dve nedelje sam pazario projekat i on je stigao juce... U medju vremenu sam sa BOROM D.T.D. dogovorio izradu u speru i epxoiju, a cim ika zavrsi poslove koje ima oko Ogija krenucemo i u modifikovanu verziju od lima...

Sper epoxy varijanta ce se uraditi po projektu bez modifikacija...

Kapetan:
interesantno je da ovaj camac ima i samoprazneci kokpit , a u skaldistima pozadu predvidjeno je mesto za gorivo, sidro i slicno  ujedno poseduje jos dve ostave na pramcu ...

predvidjen je i roll bar ali nisam siguran kako se on uklapa u pecanje :)

nijah:
Odakle se planira nabaviti epoksi, posto je kod nas pakleno skup pa se skoro i ne isplati?

A sto se projekta tice....
komotan je, stabilan i prostran... sa Hondom 45 ima da ide ko zmaj  44444

drazeta:
koje su mu dimenzije?

SALE NB:
cca 5.60 x 2.10.

Nije loše Kapetane, mada poznavajući tvoje sklonosti i potrebe, ne znam koliko ćeš se osećati sigurno u čamcu sa iznimno niskim bokom i 45 ks na dupetu!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju