Autor Tema: EKO POKRET STEDISA  (Pročitano 42547 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #75 poslato: 11, 12, 2012, 12:43:06 posle podne »
Misko moj , kod nas je to islo ovako . Prvo opstina ,pa vodoprivreda , pa jos nekoliko dozvola kako drzavnih(fuj) tako i opstinskih pa tek onda prvi ponton vezan za obalu . Od zahvata na samoj obali bilo je krcenje sikare, kosenje, kupljenje otpada, stepenice od betonskih blokova(ne betonirane pa su pokretne u svakom momentu) . Redovno izmirivanje obaveza i ostalih davanja ko god da zatrazi od vlasti je obavezno. Sve iz djepova privatnih a nadoknada od pojedinca je nedovoljna i za prosto obnavljanje ali Zoka hoce nije komercijalno pa... Znaci ...ako se ja ove godine prijavim na licitaciju i dam 100 dinara vise od tebe onda ja mogu da vezem brod na to mjesto ? Interesantno.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #76 poslato: 11, 12, 2012, 14:03:02 posle podne »
Poljo... krčenje šipražja da bi se posadile ruže je lepa stvar i nije uzurpacija već ulepšanje obale. Krčenje šikare da bi se posadila marina jeste uzurpacija

dule to je nasip u gradu ... podseca na Ikin vez u Titelu ...

poljo zasadi i ruze ! al one bez trnova kad krene bauljanje na obalu da se covek ne povredi :)

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #77 poslato: 11, 12, 2012, 15:02:44 posle podne »
A Marketov citat me oduševio.

Ko je konstatovao ovo: "Stenka je takodje na delu gde se iz Mirijevskog potoka... "  sajkaca

Jes brate i ja lupam... lapsus linque mislio sam Topcidersku reku.
Marke

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #78 poslato: 11, 12, 2012, 16:43:01 posle podne »
men se cini da cemo pored F odeljenja dobiti i militantni ogranak koji ce da pali i zari po obali objekte  oops

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #79 poslato: 11, 12, 2012, 17:52:37 posle podne »
Prijavljujem se za piromana

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #80 poslato: 11, 12, 2012, 17:58:02 posle podne »
Svašta je napisano,nabauljano ,ko shvati razumeće.
Ukratko.Ja sam za kontrolisanu urbanizaciju.Bolje je paradajz uraditi i urediti kako štediše ili neko drugi predloži ,nego da doživi bum divljeg zauzimanja.A oni koji koriste prostor, koji je nekada bio na silu urbanizovan,pa kasnije legalizovan ,bez obzira što nekom nešto plaćaju nek budu srećni ,jer će pritisak na njihov prostor biti smanjen.
@Marke-mi nemamo marine,mi vezujemo svoje lađe ,ko gde stigne.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #81 poslato: 11, 12, 2012, 18:02:19 posle podne »
Meni jedino smetaju oni koji bi stalno nesto badava i po partiskoj liniji!
Od njih su jedino gori oni koji pod maskom legalista pokusavaju na tome i da zarade

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #82 poslato: 11, 12, 2012, 19:11:50 posle podne »
Nasao sam se u tome zato sto znam da nisam u pravu sa stanovista ekoloske zastite. E sad znao bi ja da nabrajam vise komada opravdanja i da dokazujem da je prirodi bolje sa nama nego samoj ali bi onda bio kao i ostali koji vide samo tudje greske.
Kap, ruze nece da moze zato sto je svake godine barem dva puta sve pod vodom a i da nije ... ja sam svoj brod iz crvene prefarbao u plavo-zelenu boju ,slabo mi ide  evropejizacija. (hahahahah)
Postoji univerzalno rijesenje za sve ovakve price i odavno je primjenjeno u drzavama koje imaju zakone i u kojima se zakoni postuju . Kad oni koji bi da uzurpiraju obalu shvate da to kosta vise nego objekat koji bi da stave po defoltu odustaju. A onda ide i ono koliko daleko od obale ,pa kakav objekat i ...ima toga koliko volis ako je ko zainteresovan da se bori sa vjetrenjacama.
Negdje Hogar napisa i ja prepoznag sebe ...ja se ne vezem i kad sam na vodi onda sam na sidru i obalu ne dodirujem. Tako da je za mene svaka obala uredjena .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zikica cvetkovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #83 poslato: 11, 12, 2012, 22:29:45 posle podne »
Citat sa njihovog (ili njegovog) sajta.

Eko pokret Štediša
Eko pokret Štediša je osnovan sa početnom idejom da brine o zaštiti naših reka i priobalja od plutajućeg otpada i smeća, tog jezivog svedočanstva o ljudskoj gluposti, bahatosti i nemaru. Želja nam je da prikupljanjem otpada sa naših reka, čišćenjem rečnih korita i edukacijom kod svih ljudi, a naročito mladih, razvijemo svest o neophodnosti ličnog angažovanja svakoga od nas da bi se katastrofalne posledice našeg boravka na Zemlji po eko sistem predupredile ili smanjile.
Želimo da pokažemo da čovek ne mora da bude najgora životinja (Tagore) i da čovek nije jedina greška prirode (Gilbert).
 Jedini način da se budućnost oblikuje leži u moći da se ima tačna predstava o njoj, govorio je još drevni rimski pesnik Ovidije. Ljudi su u svojoj bezobzirnoj pohlepi već naneli prirodi neprocenjivu štetu. Ratovi, razaranja, beskrupulozni razvoj tehnologije, kao da su proterali plavu boju iz prirode. Naše nebo je sve manje plavo, sve više sivo, naše reke, jezera i mora nisu više plavetni, već poprimaju turobne boje koje se ne daju lako opisati. Da je situacija alarmantna ne samo za Srbiju, već i za celi svet pokazalo je slučajno otkriće tzv. Osmog kontinenta smeća (vidi sliku na početnoj strani).




A moram da ponovo citiram već citirano kako bih ga istakao  sajkaca

Ljudi su u svojoj bezobzirnoj pohlepi već naneli prirodi neprocenjivu štetu.

I pitam se... koliku će štetu naneti ovakav pristup (pogledajte njihov sajt i videćete da tu nema akcija čišćenja već samo projekti koji bi trebalo da donesu lepu zaradu) našim rekama. Po meni ovaj pokret je isti kao i svi drugi koji su nasrnuli na obale kako bi na vreme ušićarili.
Dokle bre više i koliko vas ima. Gde je granica i kada će to prestati?
Dule, hvala ti što si objavio ovaj tekst sa našeg sajta jer je to upravo ono što smo (ili ja) hteli da radimo. Za sve je nažalost potreban novac a jedan od načina da dođeš do novca je da imaš ideju koju će neko da prepozna  kao korisnu  i onda je podrži. Kad dobiješ podršku i kad je opravdaš svojim delovanjem dobijaš ponovo ali sada još veću podršku jer oni koji daju novac očekuju da se vide rezultati toga a ne samo foliranje. naše delovanje je egzaktno i lako merljivo (ovo pišem ne da bih se pravdao već zbog edukacije za one koji nisu dovoljno u materiji) i zbog toga su naši projekti prihvatani i od opštine Palilula, i od grada Beograda a i Nacionalna služba za zapošljavanje dve godine finansira javne radove koje izvodimo na ovom terenu. 60 radnika što honorarno što kroz radni odnos sa plaćenim ld i doprinosima je radilo na uređenju ovog lokaliteta. Dule, ne znam da li si bio na ovom području, deluje kao da nisi a ako je tako nije lepo sa bombastim izjavama bez argumenata negirati nečiji entuzijazam i trud.
   Uključio sam se u ovu diskusiju jer volim što se ona vodi i očekujem što više konstruktivnih predloga i ideja pa da se i nađemo na Paradajz ostrvu koje je NAŠE i zajedno trebo da ga čuvamo. Do sad sam bio prilično usamljen u toj borbi iako se svima  sviđalo jer lepo je kad nema onih silnih flaša i smeća onda može da se uživa u prirodi.


Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #84 poslato: 11, 12, 2012, 23:42:34 posle podne »
Mozda bi se u stranci trebali malo zainteresovati i po ovom pitanju?
Izgleda se i ovde pere neka lova ko zna?
Moracu na sledecem sastanku da pokrenem i to pitanje makar i pod razno.
Nego ajde sad malo da se ocisti cukaricki rukavac

Van mreže zikica cvetkovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #85 poslato: 12, 12, 2012, 00:51:45 pre podne »
Pa ovako... prošto sam prozvan imam pravo na repliku  sajkaca
Od 1974 god. do 1983 godine sam ribario na potezu pančevački most - Šveb. Baraka nam je bila 50 metara od ulaza u rukavac ade Huje. Na desnoj obali. Sprud je postojao, pri najnižem vodostaju je bio nevidljiv sa dubinom od oko 50 cm. Tu smo stajali da operemo motike posle kopanja ritskih glisti i durdubaka u kubicima sa banatske strane.
Negde oko 80. godine se prvi put pojavilo paradajz ostvro. Bila je jesen i uveliko se spremala zimnica pa je kanalizacija bila puna semenki paradajza i sve se to taložilo na sprudu. Kada je ostao iznad nivoa vode nikao je paradajz i u oktobru su ga višnjičani brali i prodavali. Kao zelen. Nije stigao ni da poraste veliki ni da sazri. Tada sam šetao po njemu, i sledeće godine preko njega mrežom ulovio najvećeg amura u životu. 26 kg.
Rukavac je bio mnogo manje zagadjen i te godine... sećam se da se na ulaz smestio bager koji ga je prokopao na dubinu od 6 m. Poslednji put se to desilo te godine. I tu, u toj rupi koju je napravio bager sam ulovio smudja od 12 kg.
Posle dve godine paradajz je vec bio ada obrasla vrbom. Izmedju njega i Huje je voda tada lepo tekla i tu smo zimi lovili sitnu belu i gomile kedera.

Dakle, ja sam na paradajz stupio nogom, ako ne dana a onda nedelje, kada se pojavilo. Pratio mu odrastanje. A vi sada sebe proglasavate za guvernera jedne male peščane ade na kojoj su deca iz cele visnjice igrala fudbal.
Lepo sam ja pretpostavio vase namere i planiran sistem finansiranja. Ostajm pri mišljenju da pare grad treba da uloži. Ali ne tako što će ih dati Vama. Neka adu proglase parkom, naprave službu, javno preduzece koje će da gazduje. Nisu ni oni bezgresni ali mi nećemo imati onaj osecaj da nas je neki Štediša oterao sa ostrva.
Pozdravio bih ja vasu želju za dobročinstvo da recimo.. uložite svoja sredstva u čišćenje i održavanje rukavca a da za uzvrat vi zaradjujete na uslugama koje bi pružali posetiocima. To da.
Ali da grad Vama da naše pare kako bi pokrenuli poslove za pruzanje usluga koje biste opet naplaćivali od nas..... daleko Vam lepa kuća, gospodine.
Ne sumnjam da je paradajz trenutno vaše najmilije mezimče. Treba da posluži ubedjivanju lokalnih vlasti da odreše kesu.
Znam da će napraviti grešku i nasesti. Namerno, verovatno. Kao što to kod nas uvek biva.

Lepa je ova priča o nastanku Paradajz ostrva naročito što je u pitanju lično iskustvo i prisustvo. sve ostalo ostavimo vremenu pred nama a Vaš predlog o čišćenju Paradajz ostrva prihvatam. proleće će brzo a do tad će se nadam se prijaviti još zainteresovanih za uređenje ostrva.
pozdrav

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #86 poslato: 12, 12, 2012, 08:45:32 pre podne »
a Vaš predlog o čišćenju Paradajz ostrva prihvatam. proleće će brzo a do tad će se nadam se prijaviti još zainteresovanih za uređenje ostrva.

E ovo bi moglo da prodje ali pre nego sto ste uzeli neke novce od nekih ! Uzeli ste lovu , bar zasucite malo i rukave ! E sad ce odgovor  da ste vi to vec uradili. Lepo je to ali nije dovoljno , da bi se uvezbalo mora vise puta da se ponovi !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #87 poslato: 12, 12, 2012, 09:37:50 pre podne »
Ovaj tekst je bas edukativan. Moram da nadjem nekoga ko je dovoljno proklet u nasoj gradskoj vladi(mislim da nece biti tesko) pa da i ja pravim pare na javnim povrsinama. Zahvalan sam za edukaciju . Udruzenje je postiglo jedan od osnovnih ciljeva ,sto se mene tice, edukovalo me je . Samo se nadam jos nekoj velikoj vodi pa da Dunav odnese g... Pa jel bas mora samo pare i JA<JA<JA ? Mene ta Vasa ada interesuje isto toliko koliko i nasip protiv poplave u Bangladesu ali me definitivno nervira sto svaka us koja izmili iz nekog budjaka hoce da uzme pare i izigrava velikog vodju ili prosvetitelja.
PS
Mrzim diktaturu ali ovaj put molim cuveni bord administratora da preduzme nesto protiv samoreklame ovakvih likova na sajtu Moja Ladja. Ako je bijednik nema potrebe da mu i mi dajemo prostor da vara narod.
 

E ovo bi moglo da prodje ali pre nego sto ste uzeli neke novce od nekih ! Uzeli ste lovu , bar zasucite malo i rukave ! E sad ce odgovor  da ste vi to vec uradili. Lepo je to ali nije dovoljno , da bi se uvezbalo mora vise puta da se ponovi !

Vidi bezobrazluka...Deda potpisujem
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #88 poslato: 12, 12, 2012, 14:21:20 posle podne »
.... i zbog toga su naši projekti prihvatani i od opštine Palilula, i od grada Beograda a i Nacionalna služba za zapošljavanje dve godine finansira javne radove koje izvodimo na ovom terenu.

Dule pa ovo tvoji zuti finansirali :) a i dalje su na istim nivoima isti zuti  sajkaca

nego ... nemam nista protiv da neko uradi projekat preda ga nadleznim i dobije novce da ga odradi ... to tako i treba da se radi ! to je nacin da opstine, grad , drzava pomognu i intervenisu ... svaka varijanta tipa uzeo pare od opstine po meni ne stoji ... opstina je dala novce , ako je bilo zloupotreba i rada van projekta to treba prikazati , ja ne nadjoh ni jedan projekat na sajtu da moze da se skine i vidi ko je koliko i za koji projekat dao  ...

realno nista me ne bi cudilo da je ekipa sa Palilule rekla ok gradi bungalove, znam tu ekipu i o ekoloskim aspektima nemaju pojma tasna, masna, kamasna i koverta.... videcemo ovi novi zuti sto su sada dosli kakvi ce da budu...

ako bude akcije ciscenja za prolece ja sam tu ! al nemoj neko da mi komanduje sta ostaje na ostrvu a sta ne  stri a mislim da ce dosta ljudi da odluci da ostrvo vrati u predjasnje prirodno stanje ...

ja sam protiv uredjenja ostrva i urbanizacije ... ciscenje od smeca da , uklanjanje nelegalnih objekata ali gradnja novih nikako ...

najtuznija stvar je da ja do stedise ne cuh da je iko pravio akciju ciscenja ostrva ... kad vec nismo sami brinuli o tom ostrvu i cistili ga mozda i zasluzujemo da na njemu docekamo pljeskavice, karleusu, agregate i pivo .




Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #89 poslato: 12, 12, 2012, 14:27:20 posle podne »
Da jesi ! Postujem ! I da znas da cu da ti se pridruzim , makar na meni svojstven nacin. Sto Kap rece nek uzima pare od opstine legalnim putem ali da se iskontrolise utrosak i obavljen posao. A ovaj bezobrazluk ja cu da uzmem pare a vi dodjite da volontirate mi se gadi.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.